Apple, iOS 10.2'nin ilk geliştirici sürümünden sonra halka açık olan iOS 10.2 Public Beta 1 sürümünü de yayınladı. Peki, iOS 10.2 Public Beta 1 nasıl yükleniyor?


Güncellemeler konusunda oldukça hızlı adımlar atmaya başlayan Apple, geçtiğimiz hafta iOS 10.1 sürümünü yayınlamıştı. Cupertino merkezli teknoloji şirketi, dün yayınladığı iOS 10.2 Beta 1'in ardından bugün iOS 10.2 Public Beta 1 sürümünü yayınladı.
Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiz

iOS'un Public Beta sürümleri adından da anlaşılacağı üzere, normal Beta sürümlerinden farklı olarak herhangi bir geliştirici hesabına gerek duyulmadan doğrudan uyumlu cihazlara kurulabiliyor.
iOS 10.2 Public Beta 1 neler sunuyor?

Beta ile Public Beta sürümleri arasında herhangi bir fark bulunmuyor. Apple, dün yayınladığı iOS 10.2 Beta 1'in güncelleme notlarında, hata düzeltmelerinin yapıldığını ve sistem performansının iyileştirildiğini belirtiyor.iOS 10.2 Public Beta 1 Nasıl Yüklenir?

Eğer sizde iOS 10.2 Public Beta 1 sürümünü yüklemek istiyorsanız; Linkleri Üyeler Görebilir Hemen ÜYE OL!Üyelik Ücretsiztıklayarak Apple Beta Software Program sayfasına gitmeniz ve kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olduktan sonra yine aynı linki iPhone'da Safaritarayıcısı ile açıp, iOS 10.2 Public Beta profilini yüklemelisiniz.
Profil yüklendikten sonra iPhone yeniden başlatılacak. iPhone açıldığında Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 10.2 Public Beta'yı yükleyebilirsiniz.
iOS 10.2 Public Beta 1 güncellemesini alan modeller

iOS 10.2 Public Beta güncellemesi; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro ve iPod touch 5 modellerini kapsıyor.