Windows XP ve Vista'ya Google Drive Tekmesi!

Google, Windows XP ve Windows Vista için, bir dönemi daha resmi olarak bitiriyor..
.


Artık yavaş yavaş sahneden tamamen inmeye hazırlanan Windows XP ve Vista bir diğer popüler programa olan desteğini daha durdurdu. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Google Drive'ın masaüstü versiyonu 1 Ocak 2017'den itibarenWindows XP, Vista ve Server 2003 tarafından desteklenmeyecek. Daha önce de yine önemli bir masaüstü bulut senkronizasyon programı olan Dropbox da geçtiğimiz Nisan ayında Windows'un eski versiyonları tarafından bırakılmıştı.
Peki halen Windows'un bu eski versiyonlarını kullanmaya devam edenler için Google Drive'ın alternatifleri neler olabilir?
Aslında tıpkı Dropbox'ta olduğu gibi kullanıcılar Google Drive'ın web site versiyonunu kullanmaya devam edebilirler. Kullandığınız web tarayıcısı, Google'ın kendi sitesinde kullandığı teknoloji ve özellikleri desteklemeye devam ettiği sürece Google Drive web üzerinden kullanmanızda bir sakınca yok.
Eğer Windows Explorer'la entegre olmuş bir masaüstü bulut senkronizasyon programı kullanmak zorundaysanız da XP ve Vista kullanıcıları olarak Sugar Sync gibi ücretli bir hizmeti deneyebilir ya da Amazon Drive'a göz atabilirsiniz. Diğer bir olasılık ise elbette Windows 10'a güncelleme yapıp çok daha geniş bir seçeneğe sahip olmak.