40 Milyon Kişi Explorer'ı Bıraktı!
İnternet tarayıcıları arasında son dönemlerde ciddi bir düşüş yaşayan İnternet Explorer için yeni bir rapor daha yayınlandı. İşte rapor ile birlikte İnternet Explorer'ın kullanım oranları.
40 Milyon Kişi Explorer'ı Bıraktı!
Microsoft tarafından piyasaya sunulan ve eski yıllardan beri tercih edilen İnternet Explorer rakiplerin artmasının ardından piyasada tutunamadı. Giderek düşen istatistikler pastanın çok küçük bir bölümüne sahip olunmasına neden olurken Ekim ayı itibariyle sektördeki son durum açıklandı.


Lider Google Chrome


Kyapılan açıklamalara göre şu anda pazarın hakimi Google Chrome. Yüzde 55 oranında kullanımı bulunan Google Chrome, böylece en çok kullanılan internet tarayıcısı olmayı başarmış durumda.


Ekim ayı itibariyle Microsoft için kayıp oldukça fazla. 40 milyon İnternet Explorer kullanıcısının Microsoft’u terk ettiği belirtilirken bu kadar kayıp ile birlikte Microsoft sektörde sadece yüzde 2.5’lik bir kullanıma sahip oldu. Yapılan son güncellemeler ile birlikte Microsoft’un sektörde giderek güçsüz bir duruma geldiği de görülebildi.


Umutlar Edge’de


Internet Explorer ile yaşanan düşüşün ardından Microsoft yeni bir tarayıcıyı daha piyasaya sunarken Microsoft Edge adı verilen tarayıcının sektörde ne kadar ilgi göreceği Microsoft’un bu alandaki kaderini belirleyecek. Özellikle Microsoft Edge ile istenilen başarıyı ulaşılamaması halinde Microsoft’un sektördeki durumu çok da zorlu olacak.