Apple'dan Esnek, Katlanabilir Ekran Gelebilir

Apple tarafından bugüne kadar piyasaya sunulan cihazlarda ekran tasarımları ve boyutları çok fazla değişmezken son dönemlerde bükülebilir bir modelin sunulabileceği belirtiliyor.

Apple özellikle 2017 yılında piyasaya sunacağı yeni telefon modelleri ile birlikte şartları kendi lehine değiştirmek istiyor. Yeni telefon modellerinde çok farklı özelliklere yer vermesi beklenen Apple'ın bu konuda özellikle ekran teknolojisinde farklı bir yeniliği kullanması bekleniyor.
Esnek Bir Ekran Mı Geliyor?
Bugün gündeme gelen haberlerde Apple'ın bükülebilir ve katlanabilir bir ekran teknolojisi üzerinde çalıştığı belirtilirken böyle bir telefon ile piyasaya girilecek olması kuşkusuz Apple'ın çok büyük bir fark artmasını sağlayacak. Yapılan resmi açıklamalarda Apple tarafından patent başvurusunun yapıldığı belirtilirken bu patent başvurusu ile birlikte mevcut teknolojinin büyük oranda gerçekleştiği ve tamamlandığı düşünülüyor. Özellikle yeni nesil akıllı telefonlarda bükülme ve esneme gibi durumların çok daha kolay bir şekilde yapılması beklenirken kullanıcıların da çok daha iyi bir telefon deneyimine sahip olabilmesi bu sayede mümkün olabilecek.
Bu açıdan 2017 yılında olmasa da önümüzdeki dönemlerde benzer telefon modellerin piyasaya sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yapılan patent başvurusu bu konuda büyük bir heyecan yaratırken önümüzdeki dönemlerde Apple ciddi bir sürpriz yapabilir. Gündeme gelen haberlerde Apple’a çok yakın kişiler kaynak olarak gösterilirken şu ana kadar Apple tarafından herhangi bir ipucu verilmemiş durumda.