Android iOS'u Eziyor!

Cep telefonu ve tabletlere yönelik yapılan son araştırmalarda Android işletim sisteminin üstünlüğü dikkatlerden kaçmadı.

Son dönemlerde Android kullanım oranları giderek daha da artarken yapılan son araştırmalarda da yükselişin devam ettiği belirtildi. 2016'nın üçüncü çeyreği itibariyle sektördeki son durum detaylı bir şekilde araştırılırken 385 milyon akıllı telefonun yüzde 88 oranında Android işletim sistemini kullandığı belirtildi.
Önceki Çeyrek Aşıldı
Elde edilen bu başarı bir önceki çeyreğe göre yüzde 6’ık bir artışın yaşandığını gösteriyor. Android işletim sistemine olan ilgi artarken iOS işletim sistemine olan ilgi tam ters bir etki yaşıyor. Öyle ki iOS işletim sisteminin kullanım oranları yüzde 5.2’lik bir düşüş yaşamış durumda. Elde edilen bu rakamlara göre dünya genelinde satılan her on telefondan dokuzunda Android işletim sistemi yer alıyor ve bu bakımdan dünya genelinde oldukça geniş bir kullanım imkanı bulunan Android Google ile birlikte yükselmeye devam ediyor.
Yeni Versiyonlar Çok Sevildi
Android için özellikle yeni versiyonunun geliştirilmesi ve kullanıma sunulması bu aradaki farkın daha da açılmasına neden olabilecek kapasitede. Aynı zamanda önümüzdeki dönemlerde yapılacak yeni güncellemeler ile birlikte Android'in aynı başarıyı tekrarlaması kullanım oranlarının daha da artmasını sağlayabilir. Üstelik son dönemlerde Apple’ın düşüşe geçmesi ve cihazların eski dönemlerde olduğu gibi çok fazla satmaması da yine iOS işletim sisteminin kullanım oranlarını düşüren detaylar arasında yer alıyor.