Microsoft, Windows 10 Yapı 14959 Sürümünü Yayınladı

Microsoft, Windows 10 Insider Preview Yapı 14959 sürümünü Windows Insider fast ring kullanıcıları için yayınladı. Yenl yapı Unified Update Platform ile geliyor.Microsoft, Windows Insider programı çerçevesinde Yapı 14959 Insider Preview sürümünü kullanıma sundu. Windows 10 Insider Preview Yapı 14959 sürümü, mobil için Unified Update Platform özelliğini de beraberinde getiriyor.

Microsoft bugün Windows 10 Mobile ve Windows 10 için Yapı 14959 sürümünü Windows Insider fast ring kullanıcıları icin kullanıma sundu. Masaüstü bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlar için yayınlanan Windows 10 Yapı 14959 güncellemesi Windows 10 Creators Update kapsamında yayınlanan ilk güncelleme oldu.
Windows 10 Yapı 14959 sürümü dikkate değer yeniliklerle gelmiyor. Microsoft'un açıkladığı en önemli değişiklik ise Unified Update Platform adı verilen yeni güncelleme modeli oldu. Yeni Unified Update Platform ile güncellemelerde artık sadece değişiklik yapılan dosyalar indirilecek. Bu da tüm yapı dosyası yerine sadece değişiklik yapılan dosyaların indirilmesi sayesinde hem daha az veri indirme hem de daha hızlı güncelleme yüklemeyi beraberinde getirecek. Unified Update Platform bilgisayarlar için de önümüzdeki yapılarda killanilmaya başlayacak.

Microsoft'un bugün yayınladığı Yapı 14959 sürümünde genel olarak performans iyileştirmeleri ve hata gidermeleri bulunuyor. Ayrıca ayarlar menüsü altında Ağ ve Kablosuz menüsünde performans geliştirmeleri ve arayüz değişiklikleri yapıldı. Bunun dışında Groove Müzik gibi bazı müzik oynatıcı uygulamaların kilit ekranında çalmayı durdurmasına neden bir sorun da giderildi.
Microsoft, Windows 10 Creators Update güncelemesini ne zaman yayınlayacağını konusunda henüz net bir tarih vermedi. Fakat yapılan açıklamada güncellemenin 2017 ilk yarısında yayınlanacağı belirtildi. Gelen bilgilerde ise 1703 versiyon numarasına sahip olması beklenen Windows 10 Creators Update güncelemesinin Mart 2017 tarihinde kullanıma sunulacağı iddi ediliyor.