gittigidiyor

acil yardim lutfen

tiger1

Aktif Üye
Arakadaslar pc 10 gundur surekli kendini mavi ekrana atiyor 5 defa dvd den sistem yuklemesi yaptirdik her defasinda kapatip acilinca direk mavi ekrana geliyor dilini ruscaya ceviriyor ne onarim nede sirlama yapmaya izin vermiyor bende dvd den yukleme yapmama ragmen ilk kapatmadan sonra ayni oluyor yazilim yuklu iken hard diske bakiyim sifreli uyarisi veriyor sifreyi girin diye yazi cikiyor sanirim saglam bi trojen yedik bundan nasil kurtula biliriyazilim yuklu iken bir cok virus programi attim hic biri bi ise yaramiyor

siiera

Yönetici
en yakın bir bilgisayarcıya götür kendin üğraşma pc virüs var

tiger1

Aktif Üye
Digi usta pc nin icindeki beta surummus pc den anlayan bi arkadas geldi iyi bi surum bulman gerek dedi windos 8 pc nereden bula bilirim

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Mavi ekran olması bence donanımsal bir hatanın habercisidir.Bence imajılan mimajlan değil,direk harddisk yada RAM yada kartta bi sorun olabilir.
Mavi ekranın tek nedeni donanımsal bir arizadir.insallah arkadaşın dediği gibi imajlan halledilecek bir sorundur.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Collomon usta hakliymissin hard diski yandi pc nin

Ben yıllardır notebook isleriyle uğraşıyordum.İmaj kaldırıp indiriyorum.Tabi amatör olarak.Sen mavi ekran yazdığım an ben sorunu anladım.
Harddisk alırken sana tavsiyem SSD harddisk al.Hem süper hızlı bende arıza olayı neredeyse sıfır.PC in en az 10 misli hızlanacak.

tiger1

Aktif Üye
Eski xp vardi onun sistemini yenileyip onu kurdum laptopu cope attim cocuklar klavye tuslarini ekranin camini dvd surucusunu sokmusler calismiyor diye yani usta senin anliyacagin eski emektara devam

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Elinde 8gb veya daha buyuk bi flash diskin varsa direk imajı flashdiske kur.O zaman harddiskede ihtiyacın kalmaz.Harddiski hiç değiştirmeden de PC yı çalıştırabilirsiniz.Eski ağır kaşan insanı bunalan bilgisayarlara USB ye imaj kurmayı tavsiye ederim.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.