gittigidiyor

Alım - Satım Bölümünün Kuralları!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CASPER

Aktif Üye
Alım - Satım Bölümünün Kuralları !!

* Uyması zor değil; lütfen bu kurallara mümkün mertebe riayet etmeye çalışalım..

• 1- Üyelerin Alım - Satım bölümünde konu açabilmeleri için en az 20 mesaj yazmış olmaları zorunludur.

• 2- Bu bölüm hiçbir üye veya katılımcının ticari alanı değildir. Bunun için bu bölümü ticarethane gibi kullanmak yasaktır. Tespit edilmesi halinde uyarılmaksızın forumdan uzaklaştırılır.

• 3- Bir cihazın veya malın satışı kesinlikle açık arttırma şeklinde olamaz.

• 4- Cihazı satan ve alıcı adayı olan kişilerin önerdiği fiyatlar makul ve mantıklı olmalıdır.

• 5- Adı geçen markaları veya firmaları negatif veya kötüleyici doğrultuda (dandik, işe yaramaz vs..) direk eleştirici kelimeler kullanmak,alım-satım ile ilgisi bulunmayan yazılar yazmak yasaktır.

• 6- Satılacak malın mutlaka fiyatı belirtilecektir.

• 7- Satılacak malın mümkünse resmi de eklenmelidir.

• 8- Satılacak mal ile alıcı adayı farklı yerlerde ikamet ediyorsa malın gönderimine ilişkin kargo ücretini kimin karşılayacağı da belirtilecektir.

• 9- Bir malın satışı ile ilgili açılan konulara, üyeler tarafından 3 ay içerisinde herhangi bir teklif sunulmazsa veya satış işlemi gerçekleşmezse konu yöneticiler tarafından kapatılır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.