Satcafesi.net Bilgi

Üye olup foruma giriş yapamayanlar lütfen REKLAM VE İLETİŞİM linkini tıklayıp bize ulaşın.

Android 12 çıkış tarihi...

PAYLOO

Aktif Üye
Katılım
24 May 2011
Mesajlar
962
Tepkime puanı
181
Puanları
43
Konum
Aydın
Web sitesi
nanodom.site
Android 12'nin hazırlanması, bir öncekilere kıyasla çok daha uzun sürdü, ancak sonunda nihayet bir tarih verildi. XDA baş editörü Mishaal Rahman, Google'ın Android 12 sürümünü 4 Ekim'de yayınlamayı planladığını duyurdu. Eğer her şey yolunda giderse Pixel cihaz sahipleri Android 12 yükseltmesini aynı gün içinde alacaktır.


Zamanlama tutarsa, bu aynı zamanda Pixel 6 lansmanı için beklentileri de belirliyor. Google, Android 12 olmadan en üst düzey yeni telefonlarını piyasaya süremez. Bu nedenle şirketin Pixel 6'yı bu tarihten önce resmi olarak piyasaya sürmesi pek olası değil. Buna göre Pixel 6'nın Ekim'in ortalarına doğru gelmesi bekleniyor.

Pixel cihaz kullanmayanların ise bir süre daha beklemesi gerekecek. Bazı telefon üreticileri hızlı olup büyük Android güncellemelerini bir kaç hafta içinde yayınlama eğilimindeyken, bazı üreticiler için ise bu süre aylar alabiliyor. Samsung, Google'ın işletim sistemini resmi olarak yayınlamasından üç ay sonra dahi Aralık 2020'ye kadar Android 11'i dağıtmaya başlamamıştı. Google, çeşitli çabalarla güncelleme gecikmelerini kısaltmaya çalışsa da tek başına yeterli olmayabiliyor.


Şirketlerin hem Android'i yoğun şekilde özelleştirilmiş arayüzlere uyarlaması hem de yazılımı müşteriler ve taşıyıcılarla test etmesi zaman alıyor diyebiliriz.

Teknolojioku
 

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.
Üst