gittigidiyor

Bizler Toplum olarak merhametli, yüreğinde ALLAH KORKUSU olan vicdanlı bireylermiyiz?

Bizler Toplum olarak merhametli, yüreğinde ALLAH KORKUSU olan vicdanlı bireylermiyiz?

• Kullanılan toplam oy
    44
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AKHİSAR LI

Aktif Üye
Değerli Dostlar,

Her zaman ulus ve millet olarak merhametli, yüreğinde ALLAH KORKUSU olan vicdanlı bireyler olduğumuzu savunuruz.

Gerçekten millet, yani toplum olarak bizler böylemiyiz? Yoksa sanılanın tam aksi bireylermiyiz?

Bu konuda isteyen her üyemiz arkadaşımız fikrini yazmakta yorum yapmakta özgürdür.

Bakalım anket sonucu ne çıkacak hep birlikte görelim değerlendirelim.

Saygılarımla...

beydemir

Aktif Üye
Toplumun olarak çok büyük ahlaki çöküntü iman zayıflığı, içindeyiz ama merhametten yoksun değiliz

Toplumun olarak çok büyük ahlaki çöküntü iman zayıflığı, merhametten yoksun bireyleriz.

çünkü maddiyat için herşeyi yapmaya başladık karşıya ne olursa olsun zihniyetiyle çocukları yanı geleceğin büyüklerini yetştiriyoruz ama nafile çok geç kalındı belki 1000 aileden birtane evladı yetişe bilir oda babadan veya anneden yoksun kalır saygılar

digimy

Emirdağlı
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
Evet, Toplumun büyük bir kesimi merhamet ve vicdan sahibidir,
bu yorumu yaparken epey bi düşündüm ülkemizde saygısını yitirmiş dinine düşkün olmayan insanlar olabilir bakın var demiyorum diyemiyorum ALLAH herşeyi gören yaradan ve bilendir
ama görüyoruzki birine bişey olduğu zaman merhametli yaklaşıp yardıma koşuyoruz en yakın örnek bugün vanda birçok insanımız mucadele ediyor merhamet olmasa kim gider yardıma ama internette sürekli görüyoruzki bazı ülkelerde bir çocuğu araba çarpıyor önünden en az 7 kişi geçiyor kimse ilgilenmiyor, biz türk evladıyız iyiliği severiz
ALLAH hepimize merhamet etsin yar ver yardımcımız olsun Hayırlı Cumalar

Efsane

Aktif Üye
Seçenek az bence, buradan ya iyiyiz yada kötüyüz manasi çikar, aslinda hem iyiyiz hem de kötüyüz diyebiliriz. Baska seçenek veya orta yol olmadigindan bende fikrim yok olarak isa retledim.

muhbalci

Aktif Üye
evet kötümser olmamak gerek, ama payloo ustamın söylediği hepsi doğru ama bu kimin suçu biz evlatlarımıza gereken özeni gösterdikmi? onlara gereken dini vecibeleri verebildikmi? tabiki yıllarca yürütülen hükümet politikalarıda yanlıştı. ama en büyük eğitim ailede başlar değilmi arkadaşlar, bizler bunu başarabildikmi?
bizler eğerki bu söylediklerimizi başarmış olsaydık bugün payloo ustamın bahsettiği o olumsuzlukları belkide görmeyecektik.
ben yinede diyorum çuvaldızı kendimize, iğneyi başkalarına batıralım yani suçu dişarıda değil kendimizde arayalım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.