gittigidiyor

Camd3 Kuramayan Kalmayacak. Pc Server (Resimli) Anlatımı By meraklı1

AKHİSAR LI

Aktif Üye
ALINTI: Meraklı1(EMRE)

Selam.

Bugün sizlere Camd3 ü resimli anlatmak istiyorum. Biraz yazıyla anlatayim şimdi sonra resimli anlatıma geçeceğim.

Biliyorsunuzki Camd3 kurmak zordur. Evet bende buna katılıyorum zar zor kurmuştum bende çok karmaşık denebilir. Ama ben olayın hücresine kadar ineceğim şimdi başlayalım...

İlk önce aşağıdaki eklentideki dosyamızı indiriyoruz...

Dosyamızı indirdikten sonra C: ye çıkarın. Rarsız olsun yani klasör olsun.

Şimdi Geçtik Önemli Yerlere...

Elinizde Newcamd N: line serverlar varsa işiniz epey bir kolay çünkü bu newcamd serverlar işinize yarayacak. Hangi paketlerin newcamd i varsa karşıdaki yani sizin camd3 verdiğiniz kişi bunu izleyebilecek.

Şimdi dersenizki, peki buna Camd3 Server eklersek karşıdaki newcamd server gibi benden izleyemezmi?

Bana sorarsanız bende Camd3 e yeni başladığım için bilmiyorum ama. Sanırım bu mümkün değil.

Peki size gelen cs357x://turkdream:[email protected]:24110

Diyelimki bunu size birisi verdi bunuda nereye ekleyeceğim diyorsanız.

Camd3.servers dosyasını edit programıyla açın not defteri olabilir mesela. Herhangi bir yere ekleyin.

Ben bunu oraya ekleyip ne yapacağım diyorsanız CCcamde Kullanabilirsiniz.

Şu şekilde ayarlayabilirsiniz.

L: merakli1.no-ip.org 24110 turkdream merakli1 01801 7101

Sonunada istediğiniz bir providers örneğin polsat 01801 7101 ben öyle yaptım siz istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

CCcam.cfg içinde herhangi bir yere kopyalayın. Ve kaydedin biraz bekledikten sonra o server çalışıyorsa polsat CCcamde size hop1 olarak gelir. Bazı ayrıntılarıda var bunun ama girmesem iyi olur paylaşım adına.

Şimdi geçelim Newcamd Server N: Line i nasıl Camd3 serverımıza ekleyeceğimize...

Arkadaşlar Şu Şekilde Yapıyoruz:

Camd3.config i açıyoruz.

Ve şöyle bir satır Bu Örnek:

<STRONG>

Kod:
[COLOR=#000000][COLOR=#0000BB]SLOT[/COLOR][COLOR=#007700]=[/COLOR][COLOR=#0000BB]karşının dyndns adresi[/COLOR][COLOR=#007700]:[/COLOR][COLOR=#0000BB]4[/COLOR][COLOR=#007700]:[/COLOR][COLOR=#0000BB]1[/COLOR][COLOR=#007700]:[/COLOR][COLOR=#0000BB]1[/COLOR][COLOR=#007700]:[/COLOR][COLOR=#0000BB]1[/COLOR][COLOR=#007700]:[/COLOR][COLOR=#0000BB]portu[/COLOR][COLOR=#007700]:[/COLOR][COLOR=#0000BB]useri[/COLOR][COLOR=#007700]:[/COLOR][COLOR=#0000BB]passi[/COLOR][COLOR=#007700]:[/COLOR][COLOR=#0000BB]0102030405060708091011121314 [/COLOR][COLOR=#007700]<----- [/COLOR][COLOR=#0000BB]Deskey  [/COLOR][/COLOR]

Bu işide hallettikmi?

Peki nasıl user ekleyebilip karşıdakine paylaşım verebiliriz?

Çok çok basit...

Camd3.users dosyasını yine bir edit programı (not defteri)yle açın.

Şu şekilde:

merakli1:forumcumerakli

merakli1:forumcumerakli=FROM:merakli1.no-ip.org <------ Bunu yapmanızda sadece kendi dnssinde kullanılmasını sağlar serverınızın. Her 2 şekildede eklenebilir.

Sonra dosyamızı kaydediyoruz.

Ve bunu karşıdaki bizden camd3 server isteyene veriyoruz.

Peki şimdi soracaksınız Camd3 neden çalışmıyor?

Bununda cevabı çok basit...

İp sabitlememiz lazım...ve şimdi resimli anlatıma başlıyoruz...
smile.png

Resimdede görüldüğü gibi Local ip yapıyoruz, Burdaki herşeyi aynı sizde yapın arkadaşlar. Bilgisayarımıza ve bunu yaptıktan sonra modemden bu ip e 24110 portu veya sizin değiştirdiğiniz portu açıyoruz.

anlatm1hv3.jpg

anlatm2ld8.jpg

anlatm3lx1.jpg

anlatm4ma2.jpg

anlatm5iz7.jpg

Unutmadan!!: Var Sayılan Ağ geçidine modemin ipsini yazacaksınız.

NOT: Benim bilgisayar vista olduğunu için daha bir değişik oluyor. Ama şunu söyleyebilirim Xp Kullanan arkadaşlarımız için.

Xpde şöyle oluyor: Ağ Bağlantılarım ---> Ağ Bağlantılarını Görüntüle ----> Ve kullandığınız internet bağlantısını sağ tıklatın özellikler deyin. Ve resimde gördüğünüz Bilgileri aynen girin İp adresi yapabilirsiniz.

Nerden değiştireceksiniz?: # UDP Port(opsiyonel); normal değeri - 20248 eğerki siz eklemezseniz serveriniz bu porttan paylaşıma açılır

# biz değiştirdik şimdi server paylaşımı 24110 port üzerinden olacaktır kullanıcılar 24110 üzerinden bağlanırlar

# bunun için routerli modeminizden 24110 u pc nizin local ip si için kullanıma açmalısınız.

UDP_PORT=24110 <------- buraya hangi bir port yazacaksınız. Buda kalabilir. Değiştirebilirsinizde.

Ayrıca Unutmadan
smile.png

# cihaz seçimi: 1-dbox2, 2-dm7000 oser win32, 3-dm7020, 4-dm500, 5-dm56xx/Triax, 6-TripleDragon, 7-EV8000S, 8-Reelbox

BOXTYPE=9 <------- Burasınıda pc server olduğu için yapıyoruz.

Vista Kullananlar Şu ayarları Yapsınlar:

Arkadaşlar sonunda vistadada çalıştırmayı başardım ! sorunsuz çalışıyor!

Sizler için anlatıyorum tekrar...

Şimdi arkadaşlar, bilindiği üzere vista çok güvenlikli olarak görünür ve biz camd3 e izin vereceğiz.
smile.png

camd3.exe dosyasına sağ tıklayın özelliklere girin...

Söyle:

Yukarıdada gördüğünüz gibi Genel Uyumluluk vs var Uyumluluğa tıklıyoruz...

Uyumluluk Modu:

Tık koyun üstüne(Bu Programın çalıştırılacağı uyumluluk modu
smile.png

Windows Server 2003 (Services Pack 1) bunu bulun...

Şimdi

Ayarlar kısmına gelin...

Yüksek DPI Ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak(Bunun üstüne tık koyuyoruz)

Ayrıcalık Düzeyine geliyoruz...

Bu programı yönetici olarak çalıştır (Tık Koyuyoruz)

Ve şimdi

En alttaki

Tüm kullanıcıların ayarlarını göster e tıklıyoruz...

İzin ver diyoruz...

Ve yine yukardaki aynı ayarları yapıp Tamam a basıyoruz...ve çıkıyoruz...

Şimdi camd3.exe dosyasını çalıştırıyoruz ve APCRASH hatası artık kaybolmuş oluyor ve sorunsuz çalışmış oluyor..!

Bu anlatımda bana yani meraklı1 e ayittir
wink.png

Ve son olarakta Dosya içindeki camd3.exe dosyasına çift tıklayıp açıyoruz hareketlenmeler olabilir. Ellemeyin. Kapatmayın.

Ekli dosyalar

• camd3-881a-win.rar
    743.8 KB · Görüntüleme: 9

AKHİSAR LI

Aktif Üye
Arkadaşlar unuttuğum bir nokta varmış.
smile.png

Şu şekilde:

merakli1:forumcumerakli

merakli1:forumcumerakli=FROM:merakli1.no-ip.org <------ Bunu yapmanızda sadece kendi dnssinde kullanılmasını sağlar serverınızın. Her 2 şekildede eklenebilir.

Sonra dosyamızı kaydediyoruz.

Ve bunu karşıdaki bizden camd3 server isteyene veriyoruz.

cs357x://merakli1:[email protected]:24110

Saygılar

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.