gittigidiyor

Çok acemİyİm; forumu Çok okudum ama gene de yardiminiz lazim

Sans

Aktif Üye
Merhaba Arkadaşlar. cihazım ts 4000 hd plus. Satın alalı yaklaşık 6 ay oldu. Sistemi anladığım kadarıyla 15.2

Bir kaç sorum var zahmet olmaz cevaplarınızı almayı umut ettiğim:

1- Cihazın sürümünü yükseltmek istiyorum. stbsupportta 24.04 sürümü var ama okuduğum kadarıyla stabil kararlı çalışmıyor. Bir önceki sürümü tavsiye ediyorlar. bir önceki hangisi ve nereden indirebilirim?

2- Wronglu ne demek cihazın öyle olup olmadığını neresinden anlarım?

3- Bu stbsupport sitesinde farklı 24.04 sürümleri var yanlarında IM TG osd yazan veya scartlı cihaz yazan. ne demek bunlar acaba? hangisini yüklemem gerektiğini cihazın neresinden anlayacağım?

4- Bazı yerlerde redline artık KOD istiyor yazıları var. Nedir bu KOD dedikleri?

5- İPTV ile CCCAM arasındaki fark nedir? ikisinde de servera üyelik gerekiyor sanırım, iptvde aynı zamanda serversızda çok kanal bulmak mümkün galiba. CCCAM için üyelik aldıktan sonra cihaza ayrıca bir parça vs takmak gerekiyor mu?

6- Private yazılımlar var, onları kurup denemek için erken mi bu kadar acemilikte, çok mu riskli olur?

7- usb ile tvlist.txt ve m3u yazarak liste yüklemeye çalıştım ama FREE IPTV kısmına basınca sadece önceden yüklü kanalları göstermeye başlıyor. infoya basınca hiç tepki vermiyor. bu infoya basılınca listenin eklendiği yer başka bir yer mi acaba?
8- Aynı durum extream kısmı içinde geçerli orada en azından infoya basın yazısı çıkıyor ama hiç tepki vermiyor cihaz.
Acaba bu 7 ve 8 nolu sorun cihazın sürümü 15.2 olduğu için olabilir mi?

Biraz uzun ve çok sorulu oldu umarım kusura bakmaz ve cevaplarsınız.
Şimdiden çok teşekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
makaleyi başka forumda yazıp buraya kopyamı yaptınız yazılar okadar okunmaz haldeki 2 satır okuduktan onra bıraktım okumayı.

Sans

Aktif Üye
Hayır burada yazdım. Bende normal gözüküyor. Bazı yerlerde vurgu için kalın kelimeler var, birde fontu times new roman yaptım kolay okunsun diye.
Hepsi ters tepmiş.
Ben aşağı bir print screen koymayı deneyeyim o zaman.
satcafe.png

Sans

Aktif Üye
Konu siiera tarafından (27.Şubat.2019 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.

Çok teşekkür ederim siiera .

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
1 forumda dönüşümlü / dönüşümsüz birçok yazılım var yükleyebilirsiniz
2 wrong, cihaza yanlış bir dönüşüm yazılımı yüklenirse çalışıyor fakat ekranın köşesinde sürekli wrong yazısı gidip geliyor
3 stb support redline orj yazılım sitesidir her defasında son yazılım verilir eskiler silinir
4 redline nin 2 çeşit serveri vardır youcam/iptv cihaz ilk alındığında youcam 2 yıl iptv 3 ay hediye verilir sonrasında benden yada başka redline servislerinden temin edebilirsin
5 cccam astra/hotbird gibi uydularda şifreli yayının şifresini kırarak yayın izlemenizi sağlar iptv ise çanak anten olmadan sadece interent üzerinden yayın izlemenizi sağlayan bir sistemdir
6 bence private yazılım için erken cihazın kendi yazılımı ile haşırneşir ol sıkıldıktan sonra yani işide öğrendikten sonra bu yazılımlar ile ilgilenirsiniz
7 tvlist artık gerekmiyor onlar eskide kaldı artık herkes xtream kullanıyor sizede tavsiyem xtream kullanmanızdır
8 xtreamda info tuşunu gereksindiren bir durum henüz göremedim
bazı mesajlarına cvp vermeye çalıştım umarım biraz bilgi aktarabilmişimdir
saygılarımla kolay gelsin...

Sans

Aktif Üye

2 wrong, cihaza yanlış bir dönüşüm yazılımı yüklenirse çalışıyor fakat ekranın köşesinde sürekli wrong yazısı gidip geliyor
4 redline nin 2 çeşit serveri vardır youcam/iptv cihaz ilk alındığında youcam 2 yıl iptv 3 ay hediye verilir sonrasında benden yada başka redline servislerinden temin edebilirsin
7 tvlist artık gerekmiyor onlar eskide kaldı artık herkes xtream kullanıyor sizede tavsiyem xtream kullanmanızdır
8 xtreamda info tuşunu gereksindiren bir durum henüz göremedim
bazı mesajlarına cvp vermeye çalıştım umarım biraz bilgi aktarabilmişimdir

Çok teşekkür ederim. Bayağı bilgi aktarımı oldu.
stb de 3 tane güncelleme var hangisini yüklemem gerektiğini nasıl anlıyoruz?
1- V24.04 (Multi Xtream Codes Added) TG Osd
2- V24.04 (Multi Xtream Codes Added) IM Osd
3- for SCART V24.04 (Multi Xtream Codes Added) şeklindeler.
xtreami araştıracağım sanırım xtream kullanıcı adı ve şifreyle satın alıp listeyle falan uğraşmadığımız birşey.

tekrar çok teşekkürler.
saygılar bizden.

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
V24.04 (Multi Xtream Codes Added) TG Osd güncel yazılım sürekli enüstte veriliyor
xtream korsancılar satıyor hocam yasal değil

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.