gittigidiyor

[Çözüm] Windows 10 Çözünürlük Ayarları Ekran Çözünürlüğü Sorunu Hatası

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
2016-08-22_07-13-17.png

Masaüstünde boş bir yere sağ tıklayıp Görüntü ayarları‘na tıklayın.

2016-08-22_07-14-29.png

Açılan pencerede sağ alt tarafta Gelişmiş görüntü ayarları linkine tıklayın.
2016-08-22_07-16-12.png

Açılan pencerede Çözünürlük bölümünde ok işaretiyle gösterdiğim yere tıklayın ve açılan menüden istediğiniz çözünürlük ayarını seçin. Genellikle monitörünüz için en iyi seçenek parantez içinde Önerilen yazan seçenektir.
Diğer seçenekler bilgisayarınızın ekran özelliklerine göre değişir. Benimki aşağıdaki gibidir.
2016-08-22_07-18-41.png

Dilerseniz İlgili Ayarlar başlığı altındaki linklere tıklayarak Renk ayarı, görüntü bağdaştırıcısı özellikleri ve metin boyutu gibi diğer ayarlara ulaşabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Bilgisayarda Ağda Dosya Paylaşımı Windows 10-8-7-Xp
İki veya daha fazla bilgisayarın oluşturduğu bilgisayar ağında bir dosyayı veya klasörü paylaşıma nasıl açarız?
Bu sayfada kısaca resimlerle dosya paylaşımını anlatıyorum ve bu yöntemi kullanarak Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Windows XP ve Windows Vista işletim sistemlerinde dosyaları ağda paylaşabilirsiniz.

2016-08-22_07-35-09.png

Paylaşmak istediğiniz dosyaya veya klasöre sağ tıklayın ve açılan menüden en alttaki Özellikler‘e tıklayın. Ben bu örnekte Ekran Görüntüleri adlı bir klasörü paylaşıma açıyorum.
2016-08-22_07-36-04.png

Açılan pencerenin üst kısmındaki sekmelerden Paylaşım’a tıklayın ve karşınıza gelen ekranda orta kısımdaki Gelişmiş Paylaşım‘a tıklayın.
2016-08-22_07-37-25.png

Açılan pencerede en üstteki Bu klasörü paylaş seçeneğini işaretleyin ve alt taraftaki İzinler butonuna tıklayın.
2016-08-22_07-38-24.png

Açılan pencerede paylaşacağınız klasörleri hangi kullanıcıların görebileceğini ve hangi yetkilerin verileceğini siz seçebilirsiniz. Fakat bu seçimi yapmak zorunda değilsiniz. Tüm ayarları ve seçimleri kendi ihtiyacınıza uygun şekilde yaptıktan sonra bütün pencereleri Tamam butonuna tıklayarak kapatın.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.