gittigidiyor

DM 7025 İCVS GP3 İMAJ'A MEOBOOT NASIL YÜKLENİR Resimli (FAQ)

AKHİSAR LI

Aktif Üye
ALINTI: SUDOMAN

Bu (FAQ) da İCVS GP3 imajlara nasıl MEOBOOT yükleyebileceğinizi anlatmaya çalıştım alttaki resimlerdede gördüğünüz gibi yükleme oldukça basit ilk önce FTP ile dosyayı TMP altına gönderip CHMOD hakkını 755 yapın daha sonra cihaza TELNET ile bağlanıp alttaki resimde gördüğünüz komutu yazın ve klavyeden ENTER tuşlayarak devam edin (resimlerdeki önemli yerleri kırmızı çerçeve içine aldımki herhangi bir yanlışlık olmasın) sonra restart GUI yi yeniden başlatın cihaz kısa bir sürede yeniden başlayacaktır açıldığı zaman EKLENTİLERDEN meoboot plugins in eklendiğini göreceksiniz burda herhangi bir işlem yapmadan geri çıkın ve BLUE PANEL den DEVİCE MANAGER a girin orda cihaza takılı device ne varsa üstüne gelip ok leyin bende USB stick takılı olduğu için onu örnek aldım meoboot kurmadan evvel usb stick imi HDD olarak kullanıyordum şimdi bunun ismini USB olarak değiştirdim resimlerde anlatıldığı gibi bu işlem bitince bu menuden çıkıp tekrar eklentilerden MEOBOOT çalıştırın alttaki resimdeki gibi /media/usb karşınıza gelecektir YÜKLE ile devam edin bir arayüz gelecek bunada EVET deyip ilerleyin MEOBOOT kurulumunun bittiğine dair bir mesaj gelecek ve MEOBOOT u yeniden açmanızı sizden isteyecek buraya kadar herşey doğru yaptıysanız alttaki resimdeki gibi görüntü almanız gerekekir bundan sonra sıra geldi MEOBOOT da imaj kullanmaya PC veya Lapi başına geçin ve FTP ile cihaza bağlanın istediğiniz enson driver ve kernel yüklü bir imajı alttaki resimde gördüğünüz PATH i takip ederek /media/usb/MbootUpload/ altına gönderin sonra MEOBOOT ekranından alttaki gibi FTP ile attığınız imajı seçin ve YÜKLE ile devam edin cihaz 3-5 dkka sonra yeniden başlayacak ve size bu göndermiş olduğunuz imaj veya flash dan hangisinden başlamak istiyorsun diye seçenek sunacaktır sizde yeni gönderdiğiniz imajı seçin (ben deneme amaçlı Newnigma gönderdim) bir kaç dkkada kuracaktır FLASH da kullandığınız imajın tüm yedekleri ile bu yeni imaj açılacaktır bu arada hatrlatmamda fayda var bu (FAQ) yu çok istek olduğu için hazırladım normalde pek tavsiye etmiyorum mesela Newnigma eski versiyonları yüklenmiyor v.s v.s bunu daha evvelde izah etmiştim MEOBOOT un versiyonunu yükseltmek gerektiğini BA da böyle bir sorun yok çünkü BA devamlı güncelliyor kendini ve eski kernel ve driver yüklü imaj bile sorunsuz yükleniyor ama MEOBOOT böyle değil eski kernel ve driver yüklü imajlarda sorun yaratıyor Dream Elite dağıldıktan sonra birtek VU+ için yeni bir versiyon çıkardılar buda v0.99 du Dream tarafında pek anlaşamadılar sanırım dolayısıylada eski v0.96 yı kullanmaya devam ediyor millet neyse alttaki resimlerdede zaten tüm detaylar var yükleyecek arkadaşlarıma kolay gelmesi dileğiyle........
ok.gif

89745206.jpg

31021354.jpg

22067231.jpg

99783322.jpg

48779421.jpg

45424386.jpg

98207992.jpg

12916020.jpg

76562550.jpg

16652209.jpg

96427805.jpg

19121384.jpg

27640325.jpg

22390726.jpg

61594714.jpg

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.