gittigidiyor

DM Sim2 cihazlar NO CA FOUND Çözümü 2 dakika

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Dreambox Sim2 500HD-800HD-800HD SE NO CA FOUND Çözümü
.
Dreambox sim2 versiyon cihazlarımıza zaman zaman yanlış imaj atarız ve sonucunda cihaz ip almaz ve kullanılamaz duruma gelir.
Mecbur DREAMUP,yada SUNRAYUP programıyla tekrar imaj atmak durumunda kalırız.
Bu işlem yaklasık 15-20 dakikamızı alır.
Ve bu işte fazla uzman olmayan arkadaslar için,içinden çıkılmaz bir durumdur bu.
Çoğu arkadaşta bu işlemi karışık ve riskli olması sebebiyle başaramaz,yada yarı yolda vazgecer.
.
Asagıdaki NCF (No Ca Found) program sayesinde bu işlem sadece 3 tıkla ve 2 dakikada cihazımızı falla vaziyete getirebiliriz.
.
XXXXXX XXXXXX XXXX
.
KURULUM VE KULLANMA TALİMATI:
.
Cihazımızı RS232 yada Servis kablosu (cep telefonu aktarım-şarz kablosu) ile PCye bağlayın.
Programı PC ye indirin ve zipten çıkartın.
Çıkan dosyanın üzerine çift tıklayarak parogramı aktif edin.
Programın Select Model kısmında cihazınızı seçin.(500hd-800hd-800hd se)
Select Port kısımından Pc nin hangi portundan bağlantı yaptıysanız
o portu seçin.
Sonra alt kısımda bulunan START sekmesine tıklayın.
Bu kadar.
O sekme %100 olana kadar bekleyin.
Sonra bağlantıyı ayırın.
Ve cihazınızı restart edin.
Cihazınız imaj yüklemey hazır vaziyettedir.
Cihazınıza uygun imajı üzerine atın ve kullanmaya başlayın.

İyi seyirler.
Kolay gelsin arkadaslar..

.
Dreambox NO CA FOUND Repair Tool NCF SIM2 v3.0
.
91l.png

.
Update Features :
.
-SIM2 SSL Support Updated
-Added DM800SE SSL#84d Support
-Added DM800SE SSL#84c Support
-Added DM500HD SSL#84d Support
-Added DM800HD SSL#84d Support
-Added Silicon Labs CP210x USB to UART Bridge Smart Detection : [Hot & Exclusive For SIM2 Users Support]
[Users Don't need anymore to check the correct port from the device manager]
-Added Silicon Labs CP210x USB to UART Bridge Audio Notification Connected/Disconnected (Exclusive FOR PEOPLE WITH SPECIAL NEEDS)
-Added Network Domain Range Check & Crossover Cable Notification
-Added Wrong SSL Device Type Notification
-Added New Interface Skin
-Software Interface Rebuilded

.
XXXXXX XXXXXX XXXXXX
.
DOWLAND:

http://www.mediafire.com/?toa7g7zbpedacji
.
xxxxxx xxxxxx xxxxxx
.
Windows7 işletim sistemi bilgisayar kullanan arkadaslar,cihaza NCF ile kurtarma imajı atamıyorlarsa,asagıdaki programı pc lerine indirip kursunlar.Kurtarma imaj atma işlemini tekrar yapsınlar.
.
CP210x_VCP_Win_XP_S2K3_Vista_7.zip
http://www.4shared.com/zip/v4uXXWQe/CP210x_VCP_Win_XP_S2K3_Vista_7.html

Son düzenleme:

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
üstadım selamlar. önecelikle yardımlarınız için teşekkürler. dm800se sim2 cihaz bu hatayı verdi rafa kaldırmıştım çünki diğer programların içinden çıkamadım. fakat sizin vediğiniz bu program çok basit ama bir hata yapıyorum çözemedim. cihazım sim2 onu biliyorum ama diğer ssl4 v.s. onları bilemiyorum bu nedenle dm800se ye ait hepsini tek tek denedim renkli bar %100 oluyor ve cihazın ön paneline ip adresi 192.168.1.77 geliyor pc ile bağlantıyı kesip cihazı arka anahtardan kapatıp tekrar açtığımda yine aynı R01:NO CA FOUND yazısı geliyor.cihaz kapatmadan ön panelde ip adresi dururken imajı atayım diyorum browserden cihazın üzerindeki ip adresinden bağlanmıyor. nasıl bir hata yapıyorum yardım ederseniz sevinirim. selamlar-saygılar.SUNRAY-FLASH la stmak istiyorum orada da yeşil bar doluyor fakat İMAJ görmüyor.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
@sevgili şahin.
Cihazınızın 800hd se sim2.10 olduğunu farzederek size yardımcı olmaya çalışacağım.
1-PC ve Cihazınızı kablo ile bağladınız.
2-NCF acık
3-model:800 hd se
4-sim2 ssl:800 hd se ssl 84b
select port:uygun port neyse onu yaz.
5-yükleme işi bitip ekranda ip adresi görünce,asagıdaki imajı yükle.
Bu imaj newnigma2 84b imaj,bunu yüklemesi lazım.
Bu imajın üzerine yeni çıkan 84d imajları direkt yükleyebilirsin.
NOT:Bu sekilde yazıyorum,sizin verdiğiniz bilgi doğrultusunda 800hd se ve sim2.10 olduğunu farzederek.Cihazınız baska model yada baska bir sim yada orjinal cihaz ise benim tarif ettiğim şekildede yapsanız olmaz.
İnsallah yardımcı olabilirim.Yapamazsanız mesaj yazın,takıldığınız yerde yardımcı olayım.
KOLAY GELSİN
Newnigma3.2-dm800se-sim2-SSL-84b_210520.rar download - 2shared

Son düzenleme:

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
çok sağol kardeşim tekrar deneyeceğim umarım başarırım yapamazsam sizinle direkt olarak görüşmek isterim allah razı olsun kardeşim.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
üstad teamwaver la yardım edebilirseniz çok makbule geçecek bir türlü beceremdim.teşekkür ediyorum.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
mesaj attım.Yarın halledelim,zaten uzun işi yok..İyi aksamlar.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
teşekkür ederim kardeşim uygun olduğun zaman yaparız.iyi akşamlar.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
@Sahin nerde takıldıysanız yazın yardımcı olmaya çalışayım.En azından bilmeyen arkadaslarda bu konuda tecrübelerinizden faydalanır..!

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
sayın coolmeen kardeşim ben sorunumu kısaca anlatayım. dm800se clon cihaz NO FOUNT hatası verdi ön paneleşimdisizin verdiğiniz NCF SİM2 programı ile cihazıımı pc ye cihazın servis bölümüne kablo ile bağlandım. ve sizin anlattığınız şekilde işlemleri yaptım cihaz ip alıyor ve bu ip ön panelde duruken internet port kablomu cihaza bağlıyorum ve bu ön paneldeki ip no yu webbroesere yazıyorum önceki imaj attığım şekilde fakat browser bu portu görmüyor dm800se ye ait bütün simlerderi denedim sonuç aynı sanırım bir yerde hata yapıyorum bir türlü bulamadım. alaknıza şükranlarımı sunuyorum.saygılar.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
@sahin..
.
Cihazın arkasında flashup butonu var ise,Cihazı araka anahtardan kapat,elini bu butonun üzerine bastır ve arka anahtarı aç.İp alması lazım.
.
xxx xxxx
10659374_10204657868304118_4869808087364604726_n.jpg

.
Eger bu buton yok ise,yaptığın işlemi arka arkaya 2 yada 3 kez yap.Olmaması mümkün değil forumlarda çok kişi yaptığını yazıyordu.
Garanti olsun diye benim cihaza 800 hd se a8p sim2 imajı attım.Cihaz no ca found hatası verdi,NCF ile tekrar ssl 84b imaj atıp düzelttim.
Yadıklarımı tekrar deneyin.

Son düzenleme:

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
kardeşim öncelikle teşekkür ediyorum.cihazın arkasında maalesef bahsettiğiniz reset tuşu yok.şimdi tekrar sizin programla denedim renkli bar %100 oluyor ve cihaz ön paneline 192.168.1.77 altına SERİAL SETUP yazısı çıkıyor şimdi şimdi port kablosunu taktım explorer brawsere 192.168.1.77 yazıp enter yapınca normalde cihaza bağlanması gerekiyor fakat bağlanmıyor.ccihazı kapatıp açıncada aynı NO FOUND yazısı geliyor. selamlar.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
en son NCF programının üzerine aynen şu uyarı geliyor

error
cannos process authorization please chack.
network RJ45 cable
network domain 192.168.1.x

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
kardeşim benim için harcadığınız zaman için teşekkür ediyorum fakat olmadı şimdi başka bir kablo buldum ve sizin verdiğiniz programıda kurdum fakat önceki durumdam hiç farkı olmadı.sanırım servisi bulacaz. şükranlarımı sunuyorum.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.