gittigidiyor

DM500HD usb nasıl takılır? (resimli anlatım)

ERK@L

Aktif Üye
DM500HD usb nasıl takılır? (resimli anlatım)

- USB "Kablosuz"
- USB "Multiboot"

Burada yapılanlar bilgi amaçlıdır
DM500hd biraz hw değişiklik ile usb etkinleştirin.
Uyarı: çıkarma dirençler başlangıç sonra kendi sorumluluğunuzdadır, tüm işlemler kendi eylemleri için sorumluluk almak olacaktır eyer hata yaparsanız GARANTİ gider anlamına gelir.
Uyarı: Bu kılavuz Elite takım özel hayalidir. Kimse ve hiçbir şekilde veya biçimde içerik kılavuzu redistribute persmission var

Hakkında kablo bağlantısı.
Sen (eski Pc örneğin) olarak normal USB kablosu kullanabilirsiniz
Sadece yol açmak için unutmayın pin N. 10.
[HIDE]
wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 800x600.
8254b9983ce31c40.jpg

8254b99843b88398.jpg

USB Hub Aşırı Yük Koruması ile
Senin bilgi için

E-Şimdi yeni bir isim Eminent teknoloji
GL850 yonga (Aşırı Yük Koruması) ile 4 port USB hub var.
It ve pahalı olmayan bulmak zor değildir.

Ben bir evde bulundu
E-Tech USB Hub 4 -- ts (4 x USB 2.0)
Model USHB02
sen USHB02 bu model Serach için google.com ile

Ben açık USB hub var ve hepsi çok iyi olduğunu
olmak güç USB veya Exten Max 2.5A temin edebilirsiniz

E çoğu USB hub gibi bak-tekno, yeni adı Eminent
Bu GL850 çip ve içinde kullanıyorum iyi koruma görmek var.

Elbette diğer modeller kullanabilirsiniz
Bu çip ancak

her şeyi kendi riski altında olacaktır.
Bu sadece bir bilgi.
8254b9984c88dc32.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 909x605.
8254b9985c21f2cb.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 913x685.
8254b9985d1f0fa3.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 911x683.
8254b9985e20c7f6.jpg

8254b9985f06ffe3.jpg

500hd usb bok kesmek ve kirli göreceli ilgili bazı notlar.

Eğer bir ana 5v on line Kısaca 500hd olarak USB 5V doğrudan ana 5V güç regülatörü çıkışından, regülatör tavası yapılabilir alınır ve bu çıkışı doğrudan 12v 5v yerine, brcm ve radyo yanan olabilir.
800hd örneğin usb 5v için max1823, hangi geri Mevcut durumla ilgili brcm söyler güç anahtarı tarafından sağlanır
8254b99860c3e3b6.gif

Süre outa / B çıkış gerilim USB bağlantısına gider INA / B giriş gerilimi vardır.
FAULTA / B Broadcom sinyalleri are back (yüksek) çekti.
ONA / B uzaktan kuvvet için kullanılan / OFF güç outa / B, dm800 kullanılmaz görünüyor, sürece bir akım meydana max1823 bir CONFIG_USB_BRCM_PWR_CTL çekirdek yapılandırma içine koymak değil görmek Aslında, bu nedenle yılında koşuluyla, sabittir .
Bir aşırı akım olay, outa güç kapatma max1823 otomatik kesim / B ve sürücüler FAULTA / B GND, bu yüzden Broadcom bir akım olay bilir bir bütün usb devre dışı bırakır oluştu oluşur.

500hd olarak, max1823 eksik ve FAULTA gelmesi gerektiğini satırları / B R1010/11 ile gnd zorunda kalan, kalıcı aşırı mevcut durumu ile sonuçlanır.
Kod:
brcm-EHCI brcm-ehci.0: USB 0.0, başlangç EHCI 1,00, sürücü 10 Aralık 2004
USB USB1: Ürün: BRCM EHCI
USB USB1: Üretici: Linux 2.6.12-5.1-brcmstb-ehci_hcd dm500hd
USB USB1: SerialNumber: EHCI brcm
Hub 1-0:1.0: USB hub bulundu
Hub 1-0:1.0: 2 bağlantı noktaları tespit
10 Aralık 2004 USB 2.0 'Gelişmiş' Host Controller (EHCI) Driver (EHCI brcm-1)
Hub 1-0:1.0: port 1 üzerinden akım değişim
Çünkü entegre Broadcom usb de entegre bir hub varsa EHCI kontrol mesajları ve hub's mesajları (aşırı akım olay btw), görebilirsiniz (i dışarı tüm USB denetleyicileri gibi burada düşünüyorum, ama yanlış olabilir).
USB2.0 özellikleri ve hub.c kaynaklarına baktığımızda, bu izleme sorumluluğu vardır ve Vcc akım olaylar halinde kapalı kesmesi göbek kendisi, bu nedenle aşırı akım koruma ile esternal hub bağlantı ..... (ve güç) dış % 100 güvenli olduğu enought olmalıdır.

Bugün bok çince USB hub bir baktı sonra, herhangi bir aşırı akım koruma değil var, ama ben ebay bazı hub Genesys GL850 çip ile, özel sahip olanlar bunu gördüm.

Kimse size USB durumunda başarısızlık sopa garantisini
bir arıza / kusur Kutu neden olacaktır.
Bu nedenle en azından minimum koruma olması arzu edilir
kısa devre koruma gibi (artı gerilim
kırmızı tel)
Protekcion özel PTC direnç sigorta ile yapılabilir
Bu durumda Kutu içinde USB stick ile kullanılabilir
ama kısa karşı özel önlemler ile devre.
Başka bir sorun kutu içine ısı olabilir.
Ben daha güvende hissediyorum USB hub bir fikir.
Hatta Box USB hub yüklemek mümkündür Elbette.
Bu USB HUB Ben özel çip ile korunmaktadır var
Ben Son mesaja yazdı.
Bu sadece maliyeti + - 15 €.
Ben ve bu USB Hub testi var çok iyi hiçbir sorun çalışıyor
2 gün sonra test.
Elbette tüm bunlar kişisel risk olduğunu.

Elektronik uzmanları için basit koruma.
Benim resim ama USB hub ucuz kolay ve iyi tercih
Bu resim boyutlandà olmuştur. Tıklayın bu bar tam görünüm için. Orijinal resim 978x684 büyüklüğünde olduğunu.
wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 978x684.
8254b99867028747.jpg

koruması olmayan USB stik test
ve tabii ki o inşaat
ama kutu tehlikesi altında bu durumda.

Sana bir asgari koruma artı hattı (kırmızı tel) olması gerek
Say hızlı bir sigorta
, USB koruması için, hatta daha iyi Özel PTC sigorta.
Ancak HDD USB yapışmaz kullanabilirsiniz Bu şekilde.

Tüm bu kişisel riski vardır.

Doğrudan bağlı USB çubuk kullanabilirsiniz
ancak kısa devre veya gerilim durumunda data hatları üzerinde geçiş
o DM500HD kusur geldi wil.
Bu nedenle iyi bir USB hub kullanımı tavsiye edilir
Bu sadece DM500HD hatları koruyacak + 5 V
ama aynı zamanda data hatları.

Bu açık olmalıdır düşünüyorum
Tüm
ama koruması daha iyi.

Koruma maliyetleri kırık kutusunda az.
wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1280x960.
79333750.jpg

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1280x960.
38344110.jpg

wol_error.gif
76013828.jpg

wol_error.gif
53893810j.jpg

wol_error.gif
26956371.jpg

wol_error.gif
47402856.jpg

wol_error.gif
68563966.jpg

wol_error.gif
19937148.jpg

wol_error.gif
82088711.jpg

wol_error.gif
54231949.jpg

[/HIDE]

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.