gittigidiyor

dm500hd YARDIM LÜTFEN

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
selam arkadaşlar. dm500hd orijinal cihazda uzun zamandır openpli 7 imaj kullanıyorum. şimdi imajı yenilemek zorunda kaldım fakat sorunum şöyle cihazın eklentileri içerisinden direkt olarak indirdiğim sistem pluginleri çıkmıyor etc/opkg olduğu halde örneğin servissAPP önceleri vardı şimdi yok imajları defalarca yükledim sorun aynı konuya hakim olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.saygılarımla...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
selam arkadaşlar. dm500hd orijinal cihazda uzun zamandır openpli 7 imaj kullanıyorum. şimdi imajı yenilemek zorunda kaldım fakat sorunum şöyle cihazın eklentileri içerisinden direkt olarak indirdiğim sistem pluginleri çıkmıyor etc/opkg olduğu halde örneğin servissAPP önceleri vardı şimdi yok imajları defalarca yükledim sorun aynı konuya hakim olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum.saygılarımla...

Abi bir çok openpli imajın içinde serviceapp zaten yok.Sadece bazı imajlarda var.Onuda imajı indirmeden önce,imajı veren kişi hangi eklentiler mevcut oldugunu yazmışsa,oradan kontrol edip indir.Yoksa hiç indirme.
Bildiğim,openpli-6.2 imajlarda serviceapp mevcuttur.İstersen indir kur.
Yada openpli haricinde bir imaj olsada olur dersen,blackhole yada openhdf imaj yukle.Direk eklentilerde kurulu olarak gelir.Bu 2 imajda iptv de gayet basarılıdır.Özellikle openhdf tavsiye ederim.Senin cihaz orjinal oldugu için bu 2 imajı kolaylıkla bulabilirsin.
Bir diğer konuda,indirdiğin eklentiler görünmüyorsa,hafıza yetersiz geldiği için kurulmuyordur.Eklentilerde görünmemesinin sebebi hafıza yetersizliğidir.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
alakanız için çok teşekkür ederim kardeşim. beni şaşırtan yaklaşık iki yıldır openpli 7 kullanıyorum ve her yüklediğimde cihazdan plugin/sistem pluginleri indirdiğimde servissApp indirme şıkkı vardı ve indirip kuruyordum şimdi elimdeki ve hatta yeniden indirdiğim tüm openpli 7 imajlarda servisapp yok ilginç olan bu. zaten belirttiğiniz gibi değişik imaj kullanacağım sorun değil openpli nin tek güzel tarafı kalao kullanımıydı. çok çok teşekkür ediyorum.saygılar...

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
sayın coolmeen kardeşim sizden bir ricam olsa; bildiğim kadarı ile sizde dm800se var bu cihazın etc/opkg eklentisini(feed)için verebilirmisiniz çünki dm500hd cihazların bir çok eklentisi dm800se olarak iniyor örneğin: dreamosat scirpt ve buradan indirilen ncam-oscam hepsi dm800se olarak iniyor ve sorunsuz çalışıyor ve hatta openB.H. imajların etc/opgk si dm800se ve şu anda benim cihazda sorun yaratmıyor.umarım başınızı ağrıtmamışımdır.saygılar sunuyorum...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
sayın coolmeen kardeşim sizden bir ricam olsa; bildiğim kadarı ile sizde dm800se var bu cihazın etc/opkg eklentisini(feed)için verebilirmisiniz çünki dm500hd cihazların bir çok eklentisi dm800se olarak iniyor örneğin: dreamosat scirpt ve buradan indirilen ncam-oscam hepsi dm800se olarak iniyor ve sorunsuz çalışıyor ve hatta openB.H. imajların etc/opgk si dm800se ve şu anda benim cihazda sorun yaratmıyor.umarım başınızı ağrıtmamışımdır.saygılar sunuyorum...

Openpli-7.3 Orginal cihazdan alınmıstır.
800SE ve 500HD cihazların herseyi aynıdır,sadece 500hd cihazlarda onde led panel yoktur,800se lerde ön panel leddir.Baska bir farklılık yoktur.

Ekli dosyalar

• opkg.rar
    1 KB · Görüntüleme: 3

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
çok teşekkür ettim kardeşim sizde olmasanız ben bu dreamboxla asla baş edemezdim.selamlar-saygılar...

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
sayın coolmeen dost Allah sizden razı olsun cihazım sanki dm800se oldu hakkınız ödenmez.saygılar sunuyorum...

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
selamlar sayın coolmeen üstadım. alakanız için gerçekten minnettarım. kardeşim sizin gönderdiğiniz opkg eklentisi ile cihaz harika çalışıyor servissApp dahil fakat şöyle bir sıkıntı var cihazı elektrikten kapatıp açınca flash taki exprimantel imaja dahil mmboot dahil hepsini siliyor üç kez denedim sorun aynı maalesef. sorun şuradan kaynaklı eklentilerde servisApp indirirken dm800se ye ait baya bir eklenti iniyor evet servissAPP sorunsuz çalışıyor fakat belirttiğim gibi cihazı kapat aç yapınca cihaz sıfırlıyor. her şey için binlerce teşekkür ederim.saygılar...

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.