gittigidiyor

dm800 hdd uzerine direk yukleme.YARDIM!

bilefe

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar benim dm800 cihaza hdd ekledim,yalniz ben cihazin az olan hafizasi yerine bundan sonraki plugin yuklemeleri ve buna benzer diger yuklemeleri direk hddye yapip cihaza nefes aldirmak istiyorum.yalniz bunu nasil yapacagimi cozemedim.sadece flashexpenderle denedim olmadi,yesil ekran uyarisi aldim.baska ne sekil yapabilirim?cihazimda pli4 yuklu ayrica sim2.01 kullaniyorum,yardimlarinizi bekliyorum....

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Flashexpander harici baska bir eklentiyle yapmanız mümkün değil..
Ancak:
Hdd ye mmboot kurup,bunun içine imajları kurarsın,bundan sonra kurduğun imajlara hangi pluginleri yüklersen yükle,cihazın flasına değil,hdd ye yüklemiş olursun.Tabi kayıt yerinide medi/hdd gösterirsen tüm kayıtlarınıda hdd ye yaparsın.
Sana asagıdaki linkte nasıl yapacagını tarif ettim.Ama yinede az daha tüyo vereyim.
1-Hdd yi cihaza taktıktan sonra mount etme,yani media/usb yada media/hdd olarak biçimlenirmeden,mmboot ipk plugini cihazın tmp klasörüne at.
2-Daha sonra telnet ile cihaza bağlan ve opkg update && opkg install /tmp/*.ipk talimatı ver.
3-İşlem bitince cihazını restart yap.
4-Cihaz açılınca cihazına bagladığın harddiski ister media/hdd ister media/usb olarak biçimlendir..
5-cihazını restart
6-Cihaz açılırken mmboot kurulu olarak açılacaktır
Cihaz açılınca:
1-Filezilla yada fxp ile cihaza bağlan
2-media/hdd(usb)multiminiboot/mfile nin içine nfi uzantılı imajı at.
3-Cihaza kumanda ile, eklentiler/multiminiboot a gir.
4-Nereye diye sorarsa,ne diye biçimlendirdiysen media/hdd yada media/usb hangisiyse onu tıkla ve mmboota gir.
5-yeşil tusa bas ve attığın imajı kur.
6-Kurulum bitince cihaz kapanıp acılacak,acılırken kurdugun imajdan baslat ve ne yapmak istiyorsan o eklentileri yükle cihazına .
İnsallah yardımcı olabilmişimdir.Kolay Gelsin.

http://satcafesi.net/forum/addons-s...2/54533-multiminiboot-coklu-imaj-plugini.html

feyzo

Aktif Üye
Ancak:
Hdd ye mmboot kurup,bunun içine imajları kurarsın,bundan sonra kurduğun imajlara hangi pluginleri yüklersen yükle,cihazın flasına değil,hdd ye yüklemiş olursun.Tabi kayıt yerinide medi/hdd gösterirsen tüm kayıtlarınıda hdd ye yaparsın.
Sana asagıdaki linkte nasıl yapacagını tarif ettim.Ama yinede az daha tüyo vereyim.
1-Hdd yi cihaza taktıktan sonra mount etme,yani media/usb yada media/hdd olarak biçimlenirmeden,mmboot ipk plugini cihazın tmp klasörüne at.
2-Daha sonra telnet ile cihaza bağlan ve opkg update && opkg install /tmp/*.ipk talimatı ver.
4-Cihaz açılınca cihazına bagladığın harddiski ister media/hdd ister media/usb olarak biçimlendir..
5-cihazını restart
Cihaz açılınca:
4-Nereye diye sorarsa,ne diye biçimlendirdiysen media/hdd yada media/usb hangisiyse onu tıkla ve mmboota gir.
6-Kurulum bitince cihaz kapanıp acılacak,acılırken kurdugun imajdan baslat ve ne yapmak istiyorsan o eklentileri yükle cihazına .

http://satcafesi.net/forum/addons-skin-plugin-tools-enigma2/54533-multiminiboot-coklu-imaj-plugini.html

Merhaba
Link açılmıyor.
Ben de bu mmboot u kullanmak istiyorum klon 800hd sim 3 cihazım var farklı bir şey yapacak mıyım?

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator

feyzo

Aktif Üye
Son düzenleme:

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
siz cihazınıza yani 800hd pvr sim3 cihazlara uygun bir imaj yükleyiniz.Openpli yada pli tabanlı bir imaj olmasın.Experimental tabanlı olsun.Googleye 800hd newnigma sim3 yaz birkaç imaj bulursun.

bilefe

Aktif Üye
Ancak:
5-cihazını restart
Cihaz açılınca:

http://satcafesi.net/forum/addons-s...2/54533-multiminiboot-coklu-imaj-plugini.html

coolmeen usta vermis oldugun bilgiler icin cok sagol.birde boyle bir deniyelim,insallah boyle olur.cok tesekkurler

bilefe

Aktif Üye
coolmeen usta vermis oldugun bilgiler icin cok sagol.birde boyle bir deniyelim,insallah boyle olur.cok tesekkurler

mmboot icin experimental tabanli imajlar yukleyin demissin,bunlarin icine openpli yok galiba,bu durumda mmbota uygun bir imaj mi yuklemem gerek?openpli imajdan vazgecmek zor olacak....

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
mmboot icin experimental tabanli imajlar yukleyin demissin,bunlarin icine openpli yok galiba,bu durumda mmbota uygun bir imaj mi yuklemem gerek?openpli imajdan vazgecmek zor olacak....
experimental imaj sadece cihazın flasına kurulacak olan imajdır ve mmbootu sadece bu imajların üzerine kurabilirsiniz.Mmboot kurulduktan sonra,mmboota hangi imajı isterseniz onu yükleyin ve kullanın.Bende senin gibi pli tabanlı imajlar favorimdir.Mmbootun içinde 1 tane experimental imaj yoktur.
openPLİ4 sim2-sim3
openVİX sim2
openATV5.1 sim2-sim3
openDROİD5.2 sim2
openSPA4.5 sim2
openKTA4.0 sim2
italySAT7.0.2 sim2
domica11 sim3
blackHOLE2.1.7 sim2

bilefe

Aktif Üye
experimental imaj sadece cihazın flasına kurulacak olan imajdır ve mmbootu sadece bu imajların üzerine kurabilirsiniz.Mmboot kurulduktan sonra,mmboota hangi imajı isterseniz onu yükleyin ve kullanın.Bende senin gibi pli tabanlı imajlar favorimdir.Mmbootun içinde 1 tane experimental imaj yoktur.
openPLİ4 sim2-sim3
openVİX sim2
openATV5.1 sim2-sim3
openDROİD5.2 sim2
openSPA4.5 sim2
openKTA4.0 sim2
italySAT7.0.2 sim2
domica11 sim3
blackHOLE2.1.7 sim2
coolmeen usta dediklerini yapip bu dertten kurtulmak istiyorum.tekrar cok tesekkurler....

feyzo

Aktif Üye
Usta iyi geceler DM800HD sim 3 klon cihazıma öneriniz doğrultusunda newenigma image yükledim.Mmbootu ftp ile tmp e attım telnet ile de yükledim defalarca, ancak eklentilerde bi türlü gösteremedim.Eklentileri açınca uyarı penceresi açılıyor bazı eklentiler görünmiyebilir diyor.Yardımcı olabilirseniz sevinirim hata nerede bulamıyorum.Ftp ile dreambox içine girdiğimde meebootu eklentilerde görüyorum ama cihaz da görünmüyor.İyi geceler

Son düzenleme:

feyzo

Aktif Üye
Coolmeen usta yardımcı olabilirmisin,
Usta iyi geceler DM800HD sim 3 klon cihazıma öneriniz doğrultusunda newenigma image yükledim.Mmbootu ftp ile tmp e attım telnet ile de yükledim defalarca, ancak eklentilerde bi türlü gösteremedim.Eklentileri açınca uyarı penceresi açılıyor bazı eklentiler görünmiyebilir diyor.Yardımcı olabilirseniz sevinirim hata nerede bulamıyorum.Ftp ile dreambox içine girdiğimde Mmbootu eklentilerde görüyorum ama cihaz da görünmüyor.İyi geceler

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Coolmeen usta yardımcı olabilirmisin,
feyzo cihazdaki imaj OE-1.6 mi?
Eger 0E-1.6 ise kurulmuyor olablir.Çünkü bu plugin oe-2.0 imajlar içindir.
İstersen cihazına TSPANEL kur,tspaneldeki memeobootu indir onu dene derim.
Yada az bekle,digimy usta saolsun 800hd sim3 cihaz gönderdi.Bu cihazlara uygun OE-2.0 800hd sim3 imajları uydurmaya çalışıyorum.OE-20 imajları yakında siteden vereceğim.Mmbootun çalıştığı bir imajı hazır backup olarak veririm.Siz sadece arkasına USB yi takıp,media/hdd olarak mount edip kullanabilirsiniz.Size az beklemenizi tavsiye ederim..

feyzo

Aktif Üye
Merhaba oe1.6 evet
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Ayrıca yardımlarınız içinde sağ olun.imajları bekliyoruz.

İyi geceler.

bilefe

Aktif Üye
Arkadaslar bunun cozumunu buldum.enigma2-plugin-extensions-pluginskinmover_0.6_all bu plugini yukledim,(bu plugin usb'ye direk yukleme seklinde ayarli sekilde yukleniyo)ben bunu asagida ayarlar bolumunden hdd'yi secip kaydet dedim.sonra eklentiyi calistirdim ve hdd'ye aktarmak istedigim pluginleri secip kumandanin yesil dugmesine basip flash diyoruz..ve islem tamam...bu kadar basitmis :))

Index of /dreambox-e2-addons-2/Plugins-sim2 buradan indirebilirsiniz.....

Ben DM800HD clon sim3'e kurdum gayet guzel calisiyor....

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.