gittigidiyor

DM800 için orjinal imajları Clone için patch yapmak...

ERK@L

Aktif Üye
ALINTIDIR
Bundan böyle artık istediğimiz orijinal imajı patch yaparak DM800 cihazımıza yükleyebileceğiz.

öncelikle eklentideki dosyayı indirip zipten çıkartın...

1- DM 800 fişini çekip en az 30 saniye bekleyelim. Bu arada Dm nin pc mize veya modeme doğrudan bağlandığı ve DHCP nin aktif
olduğundan emin olalım yoksa cihaz ip almaz…
2- Fişi takıp hemen cihazın üzerindeki tuşa basılı tutuyoruz ve ekranda IP no görünce elimizi çekelim.
Benim cihazda yazan IP 192.168.0.12
3- Explorer veya Firefox açıyoruz ben firefox kullanıyorum DM kullanan çoğu kişi gibi size de tavsiye ederim.
4- Adres kısmına DM ipsini yazıyoruz ben 192.168.0.12 yazdım ve aşağıdaki ekran gelecek..

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 761x445 and weights 54KB.
pt001.jpg

5- Burada işaretli yerdeki firmware upgrade ye basıyoruz. Ve aşağıdaki gibi bir ekran geliyor…

6- Kırmızıyla işaretli yere basıyoruz ve Orijinal imajımızı seçiyoruz. Ben gemini2-450-dm800-200911072139.nfi imaj yükledim
siz kendi tercihinizi yaparsınız…

7- Imageyi Sectikten Sonra Flash diyoruz ve Finished gelene kadar Bekliyouz

Geldik en önemli yere AMAN DİKKATLİ OKUYUN…..
KESİNLİKLE VE KESİNLİKLE EXPLORER'i VE FREFOX'u KAPATMIYORUZ.

8- Tekrar bir tane daha Explorer veya Frefox çalıştırıyoruz. (Kesinlikle sekme açmayın ben denedim olmaz)
9- Yine DM ipyi giriyoruz ven yine 192.168.0.12 girdim. Ve firmware upgrade de basıp
secondstage-dm800-72.nfi seçip flash diyoruz.

10- Flash dedikten sonra Finished ekrani geliyor
11- Simdi DM nin fisini cikartiyoruz ve en az 1 dakika sonra takiyoruz. Bu çok önemli bu zamana riayet edin..
Ekrana görüntü gelmemesi DB nin belirli bir yerde takılması normaldir.
12- Boxumuza herhangi bir FTP programi ile baglanti kuracağız Ben, Filezilla kullandım ve anlatımı ona göre yapacağım..

13- FileZilla'yı çalıştırın ve Düzenle menüsünden Ayarlara girin En fazla bağlanma denemesini 99 yapın

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 795x505 and weights 59KB.
pt003.jpg

Bu işlem DM ye otomatik bağlanmamızı sağlayacak.

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 794x382 and weights 62KB.
pt004.jpg

Sizde ip adresine, yukarıdaka yükleme yaparken yazdığınız IP nin aynısını yazın ve burası da önemli hemen bağlanmayabilir. acele ve paniğe gerek yok eninde sonunda bağlanacak…
14- Bağlandıktan sonra DB altında /lib/modules/2.6.xxxxxxxxx/extra altnda (2.6.xxxxxxxxx kernel sürümüdür yükleyeceğiniz img ye göre
değişebilir)
15- bcm7401.ko ve stb-core.ko dosyalarini size verdiklerimle değiştiriyorsunuz.
16- Yükleme bittikten sonra bu dosyaların CHMOD değerlerini 644 yapıyoruz.
17- Atık cihazımızın fişini çekip yine en az 1 dk bekliyoruz ve fişi takıyoruz veee artık çıhazımız açılıyor….

Evet hepsi bu kadar sonunda kendi patch li imajınız hazır artık.
Simdi ne yaptığımızı kısaca özetleyelim; Orijinal cihazlar için olan ve clon chazların açılmamasına sebep olabilecek imajı cihazımıza
göre editledik bu gün için clone cihazlarda secontdstage 72 yi sorunsuz kullanabiliyoruz eğer yeni bir tane çıkarsa ve bunda eminseniz
(73,74 ve 75 hariç) 72 yerine onu kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• secondstage-dm800-72.rar
    166.7 KB · Görüntüleme: 32
  • stbcore ve bcm7401 dosyası.rar
    975.4 KB · Görüntüleme: 55
  • resimli anlatım.rar
    143.1 KB · Görüntüleme: 31

akrep8

Aktif Üye
Ellerine sağlık.Linklerin çalışması harika.Teşekkürler.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.