gittigidiyor

DM800 SE ile Bilgisayarımızdaki dosyalarımıza ulaşmak / izlemek

AKHİSAR LI

Aktif Üye
ALINTI: Afacan

DM800 SE İLE BİLGİSAYARIMIZDAKİ DOSYALARİMİZA ULAŞMAK / İZLEMEK

Basit şekilde herkesin yapabileceği bi şekilde anlatıcam...

Şimdi öncelikle bu olayi yapabilmemiz için mutlaka bilgisayarimizda oturum açtıgımız kullanıcı adının şifreli olması gerekiyor.

Eğer bilgisayariniz açılırken oturum açma şifresi varsa tekrar açmaya gerek yok. (isteğe bağlı)

Ama ben yinede olmayanlar için veya tekrar açmak isteyenler için anlatıcam.

Bende Windows 7 olduğu için buna uygun anlaticam ama xp de de vista da mantık aynı.

Ve başlıyoruz...

Windows'da hesap açma

Windows küresi (Başlat) > > >
Denetim Masası > > >
Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması > >
Kullanıcı Hesapları (Adı altında) > > >
Hesapları Yönet
"Yeni Hesap oluştur" Diyoruz ,
Ben kullanıcı adını "Dream" adında oluşturdum.
şifresinide "1" yaptım.

Bilgisayarda 2.ci yapacağımız iş ise Dreambox üzerinden ulaşacagimiz Bölümü paylaştırmak.
Arkadaşlar ben mesela D:/ bölümü üzerinden herhangi bir klasörü paylaşmama ragmen dm800 üzerinden paylaşılan klasörü görmedi.
onun için komple "D:/" bölümünü paylaşıma açtım.
Sizde Paylaşmak istediğiniz Bölüme sağ clik yaparak Özellikler >>> Paylaşım >>> Gelişmiş Paylaşım diyerek paylaşıma uygun hale getirebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinde işimiz bitti.

Dm800se üzerine Geçtik
Kumandadan Menü tuşuna bastıktan sonra Kurulum >>> sistem >>> Ağ >>> Ağ Diski Yönetimi >>> Yeni Ağ Bağlantı Noktası Ekle
Aşagıdaki gibi ekran gelicek. Aşagıdaki ayarlari girin. kendinize göre sadece 3 ayar var.
1): Sunucu İp Burada sizin bilgisayarinizin aldığı ip no yazacaksınız. (bağlanacagınız bilgisayarin ip numarası)
2): Paylaşım klasörü yazan yere siz kendi paylaştırdıgınız bölümü yazacaksınız.
3): Kullanıcı adı ve Parola Burada ise yukarda anlattigimiz windows oturum açma adınız ve şifreniz olucak.

son Olarak ,
Kurulum >>> Sistem >>> Ağ >>> Ağ Gezgini 'nde bilgisayarınız ip numarası gözükmesi gerekiyor kumandadan OK tuşuna basın bekleyin , Kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyecektir.
Burada da yine Oturum açma adı ve şifresini yazın kayıt edin ve sonra çıkın.

Çalışıp , Çalışmadıgını anlamak için ise menü'den Ortam Tarayıcıyı açtıktan sonra sharename Gözüküyorsa bilgisayardaki dosyalara ulaşmiş demektir

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.