gittigidiyor

DM8000HD USB DEN iMAJ YÜKLEME NASIL YAPILIR (FAQ)

AKHİSAR LI

Aktif Üye
ALINTI:SUDOMAN

Bilindiği gibi bazı linux işletim sistemli cihazlarda USB den imaj atılabilmekte bu (FAQ) dada DM8000HD ye USB den nasıl imaj atılır bunu anlatmaya çalışacağım çoğunuz bu yöntem varmıydı bu cihazda yahu diye şaşırabilirsiniz elbette var fakat web arayüzü gibi kolay bir imaj atma yöntemine alışık olduğumuz için bu yöntem çoğunuzun gözünden kaçmış olabilir bu tür bir (FAQ) yu çoğu board da bulamazsınız neredeyse hiç yok diyebilirim sadece dist. firmanın web sayfasında acrobat reader formatlı küçük bir dosya var sadece bukadar bende DM8000HD kullanıcıları için ve cihazlarına network den ulaşamayan kullanıcılar için bu resimli (FAQ) yu elimden geldiğince anlatmaya açıklamaya karar verdim esasında bu cihaz için okadar çok hazırlanacak (FAQ) varki saymakla bitmez birde emek hırsızları varki bunları saymak hiç bitmez
smashfreak.gif

Bu yöntemi yapmak için yani USB den cihaza imaj atmak için iki çeşit yöntem var birisi DM8000HD cihazın kendisini kullanarak diğeri ise sadece PC kullanarak şimdi burda anlatacağım DM8000HD cihazında yapılan yöntemdir diğer PC için yapılan yöntemide yine DM8000HD bölümünde ayrı bir konu başlığı ile vereceğim.
ok.gif

Bu alttaki resimlerde gördüğünüz arayüzlere DM8000HD kullanıcıları pek yabancı olmadığı için resimlerdeki yapılacak işlemleri genelde kırmızı çerçeve içine alarak kolay bir şekilde anlatmaya çalıştım eğer kafanıza takılan bir yer olursa bu konunun devamında yazabilirsiniz DM8000HD ile yapılan yöntem oldukça kolaydır sizlerde farkına varacaksınız zaten resimlere baktıkça bu arada bu işlemler için gerekli olan 512mb lık USB STİCK i DM8000HD nin kutusundan çıkan hediye olarak verilen anahtarlık ile yaptım bu alttaki işlemler bittikten sonra bu USB STİCK i saklayın çünkü lazım olacak DM8000HD ile yapılan bu yöntemde dist. firma sadece size RELEASE imaj ve EXPERİMENTAL imaj yüklemenize izin veriyor siz dilerseniz daha sonra bu USB STİCK i PC ye takıp içinden RELEASE veya EXPERİMENTAL imaj hangisini download yaptıysanız bunu silip istediğiniz (*.nfi) uzantılı bir imajı buraya kopyalayarak yapabilirsiniz kolay gelmesi dileğiyle.
ok.gif

USB STİCK illaki 512mb olacak diye bir kural yok siz istediğiniz sağlam bir USB STİCK kullanabilirsiniz benim kullandığım imaj iCVS+GP3 tür burda USB STİCK nasıl formatlanır anlatmaya çalıştım bu arada USB STİCK i cihazın arkasındaki USB slotlarda kullandım.

1dm.jpg

2dmi.jpg

3dm.jpg

4dm.jpg

15766307.jpg

60484761.jpg

42291247.jpg

84082235.jpg

55933552.jpg

74504724.jpg

79322216.jpg

61955644.jpg

87506760.jpg

45440795.jpg

25414600.jpg

95365546.jpg

69006829.jpg

33299182.jpg

33352827.jpg

12596369.jpg

32306296.jpg

91508484.jpg

Yukarda gördüğünüz gibi ben RELEASE imaj kullandım siz bunu değiştirebilirsiniz yani illaki RELEASE veya EXPERİMENTAL olacak diye bir kaide yok siz dilediğiniz imajı PC den buraya kopyalayarak cihaza yeni imaj atabilirsiniz yalnız RELEASE veya EXPERİMENTAL imajı hem (*.nfi) dosyasını hemde (*.nfo) dosyasını silmeyi unutmayın başka bir imaj yüklemesi yapacak iseniz bu bölümde DM8000HD ile USB den nasıl imaj atılır bunu anlatmaya çalıştım diğer bir konu olan PC den yapılandırma ile ilgili bir (FAQ) da hazırlıyorum umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir tüm DM8000HD kullanıcılarına hayırlı olmasını diliyorum.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.