gittigidiyor

dm800se clon cihaz açılmıyor.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
selam arkadaşlar. bugün hava muhalefeti dolayısı ile uydu ve tv nin elektrik fişlerini komple çektim aynı şekilde modemin fişinide çektim fakat telekomdan gelen internet kablosunu çekmeyi unuttum dolayısı ile uydu cihazımda fişi çekik olarak eternet kablosu ile modeme takılı kaldı bu arada içime doğmuş gibi çok şiddetli bir şimşek çaktı hava düzeldikten sonra elektrik fişini taktım ama şimdi ne dm800se açılıyor ve nede modemin lambaları yanıyor modem sorun değilde uydu cihazım önemli içinde fan çalışmıyor ön panelde hiç bir şey yazmıyor siyah ekran sadece uydu içerisinde ön panelin arka kısmında iki lamba yanıyor. yardımlarınız rica ediyorum.teşekkürler...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Sanırım yıldırım vurmustur.Ve anlattıgınıza görede hem modeme hemde uydu cihazına zarar vermiş.İstersen uydu alıcıya dreamup programı ile yazılım atmayı dene.Ama ön panelde hiç bir ışık yoksa oda bir çözüm olurmu bilmiyorum.Ama siz yinede bir kez yazılım atmayı deneyin.Olmuyorsa mecbur cihazı servise göndereceksiniz.Anladıgım kadarıyla cihazın beslemelerine zarar vermiş gibi görünüyor.
Servis konyada varmı bilmiyorum.Yada bu işlerden anlayan bi ustaya baktırın.Olmadı İstanbul Karaköyde dreambox servisi var,oraya gönderirsiniz.İnternetten dreambox servisleri diye aratın.İnşallah cihazı kurtararsınız.
Geçmiş Olsun.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Ben LCD Tv modem ve dreamboxu aynı 3 lü prizde takılı olarak kullanıyorum.Seyretmediğim zamanlar 3 lü prizi elektrikten söküp o şekilde bırakıyorum.Sanırım 10 yıla yakındır bu şekilde hiç bir donanımsal arıza vermedi.Sizede tavsiyem kullanmadıgınız zamanlar cihazları elektrikten söküp o şekilde beklemeye bırakmanızdır.

sahin

Vip Üye
Web sitesi
meettomy.site
sayın zeynel kardeşim öncelikle alakanız için minnettarım. evet maalesef evin köşesine yıldırım düşmüş binadaki modem ve elektronik tüm cihazlarda hasar var. cihaz imaj almıyor ön panel siyah ekran hiç bir şey yok. aynen sizin belirttiğiniz gibi modem uydu tv hepsi aynı ortak prizdeydi ben prizden modem dahil hepsini çekmiştim ama uydu anten ucu takılı idi sanırım oradan yüksek voltaj aldı.cihazı dana öncede gönderdiğim ankarada sizler gibi değerli kardeşimle tanışmıştım ona tekrar gönderdim umarım bir çözüm bulunur. teşekkürler-saygılar kardeşim...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Anladım abi.Çanak antendenden LNB den girmiş yıldırım.
Demekki elektrikten çekmek yaetmiyor,Lnb kablosunuda yağmurlu havalarda sökmek gerikiyormuş.İnşallah sorununuz çözülebilrdir de cihazları kurtarırsınız.Geçmiş olsun.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.