gittigidiyor

DM800SE NO CA FOUND Repair Tool (Kurtarma programı)

AKHİSAR LI

Aktif Üye
ALINTI:

Dreambox NO CA FOUND Repair Tool

LİNK:
DOSYALARI BURADAN ALABİLİRSİNİZ AYNIDIR:

http://satcafesi.net/forum/dm-800-h...-repair-tool-kurtarma-programy.html#post24559

No ca found hatası alan Klon Dm800 ve Dm800se için cihazlarınız için kurtarma programıdır.

Ekte bulunan NCF adlı klasörü PC ye indirin. Zipten çıkartın. Dreambox Klon 800 yada 800se cihazınızı RS232 kablosu ile Pc de COM porta bağlayın. NCF programını çalıştırın. Programın Select Model kısmında cihazınızı seçin. Select Port kısımından Pc nin hangi portundan bağlantı yaptıysanız o portu seçin. Sonra alt kısımda bulunan START sekmesine tıklayın. O kadar. O sekme %100 olana kadar bekleyin. Sonra bağlantıyı ayırın. Ve cihazınızı restart edin. Bitti. Geçmiş olsun. Artık cihazınız kurtuldu.

ncf1.png

ncf2.png

ncf3.png

turtle71

Aktif Üye
dm 800se lerde rs 232 com çıkışı yok nasıl olacak usta

sebri

Aktif Üye
arkadaşlar cihazım orjinal dm 800 se dir ve normal imaj yüklerken R01 NO CA FOUND hatası gördüm cihaz ile bağlanıtıyı kuramıyorum cihaz ip almıyor sadece cihazın küçük ekranında R01 NO CA FOUND yazısı görünüyor orjinal cihazı kurtarma konusunda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
arkadaşlar cihazım orjinal dm 800 se dir ve normal imaj yüklerken R01 NO CA FOUND hatası gördüm cihaz ile bağlanıtıyı kuramıyorum cihaz ip almıyor sadece cihazın küçük ekranında R01 NO CA FOUND yazısı görünüyor orjinal cihazı kurtarma konusunda bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz

yukarıda yazan işlemleri aynen yap.sadece rs 232 kablo 800 hd se lerde kullanılmıyor.onun yerine cep telefonu servis kablosu kullan.bir ucu usb girişi gibi,diğer ucu ufak yamuk dörtgen olan kablo.cep telefonlarından pc ye foto vs aktarmakta kullanılan kablodan.gerisi zaten forumun başında yazıyor.kolay gelsin

dehasedat

Aktif Üye
Cihaza yanlış yazılım sonrası r01 no ca found hatası verıyor ve sunray ile com (usb servıce) kısmında ıp aldırmıyordu. bu programı sevdım acayıp iş kolaylaştırıcı..cıhazım açıldı..

yclytr

Aktif Üye
sevgili arkadaşlar lütfen yardımcı olun. 800 hd se kullanıyorum ve rs232 kablo takılacak yer yok, arkadaşlardan biri cep telefonu ara kablosu kullanın demiş, ancak onu takıyorum. programı çalıştırtığımda ısrarla port seçin diyor. ne portu ben kabloyu usbden takıyorum. programı nasıl çalıştıracaz yardımcı olurmusunz

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
@yclytr,bazı cihazların arkasında ip aldırmak için mini flashup butonu var.Eger sizin cihazda bu buton varsa,direk cihazı kapatıp o butonu elinizle basılı tutarak ip aldırabilirsiniz.
Eger bu yoksa usb servis girişli kablo kullanın,olmaması mumkun değil,çünkü ilk kez siz yapmayacaksınız.Dreambox bölümünde,NO CA FOUND topiğine bakınız.Gerekli talimatlar ve programlar mevcut.
Takılırsanız yine yardımcı olmaya çalışırım.Geçmiş olsun.
Birde cihazınız orjinalmi,clonmu..Clon ise simi nedir yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator

arisa

Aktif Üye
Arkadaslar benimde sorunum No ca found. Benim dreambox 800 hd se clon, Estar V3. Ne yaptiysam beceremedim , yardim ederseniz sevinirim. yoksa kayi yiyecegim..

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
bu programı indir cihaza rs232 ve eternet kablosunu tak programı çalıştır ve sonra cihazın fişini tak ip alacaktır,daha sonra doğru yazılımı tarayıcıdan at daha önce defalarca yaptım kurtardımkolay gelsin

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Arkadaslar benimde sorunum No ca found. Benim dreambox 800 hd se clon, Estar V3. Ne yaptiysam beceremedim , yardim ederseniz sevinirim. yoksa kayi yiyecegim..
Bilgisayarınıza önce asagıdaki programı indirin ve kurun.Sonra dreamup programı ile cihazınızın sim ine uygun SSL dosyasını yükleyin.Ardından normal imaj yükleyin.

Bu işlemleri konunun basındaki NCF programı ilede yapabilirsiniz.

Yalnız dediğim gibi önce asagıdaki comport programı pc nizde kurulu olsun.Yoksa comport ayarlarında sorun cıkıyor,yükleme yapmıyor.

CP210x_VCP_Win_XP_S2K3_Vista_7 - 4shared - İndir

Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• CP210x_VCP_Win_XP_S2K3_Vista_7.zip
    5 MB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.