gittigidiyor

donma sorunu

alex001

Aktif Üye
merhebelar bendeki dreambox 500s sıklıkla donma yapıyor kanal geçiş lerini hızlı yaptıgımda genelikle oluyor fişi elek tirikten çekip takmak zorunda kalıyorum kesim çözüm varmı bu olaya

siiera

Yönetici
adaptör sağlamı genelde adaptörden yapar

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
dreambox cihazlar için donma sorununa çözüm olarak işlemci üzeine soğutucu fan takılmalıdır...

alex001

Aktif Üye
ustam raradabir elektirik kaplosu sorun yapıyor ceyran geçiş yapmıyordu biraz kaployla oynadım mı makina çalısıyor daha önce kendiliginden çökme de yaşadım yeşil ışıkta kalıyordu yeni yükleme yapıp düzeltiyordum

siiera

Yönetici
adaptöru dene aynı sorun devam edip etmediğini yazarmısın

memoli1478

Yönetici
Administrator
benim elimdede starcom 1000hd var aynı sorun çözemedik yazılım atıldı
yapmadığım şey kalmadı yine olmadı aynen kumandadan kanal geçişleri yapıldığı zaman
donuyor kalıyor tunerden şüpheleniyorum ben bir ara goldmasterlerde turksat çakışması vardı

muzaffer06

Aktif Üye
memoli ustam tunerde olabilir ama genelde bu tür sıkıntılar yazılımsal diye düşünüyorum

memoli1478

Yönetici
Administrator
cihaza çeşitli yazılımlar yükledim olmadı son olarak cihazı farklı bir cihaza dönüştürdüm yine olmadı işlemciye baktım soğuk ısınmıyor yani tek takıldığım yer tuner ondan şüpheleniyorum

muzaffer06

Aktif Üye
bazı cihazlarda ana kod yazılımları vardır yazılımı atınca düzele biliyor ama biraz garip geldi bana birde cihazı fişten çekip takınca geçici bir süre düzelme oluyormu

ERK@L

Aktif Üye
dm 500 lerde donma cihazda sorun yoksa adaptörden yapar gecen sene musterım aynı sorun icin getirmisti yazılım attmıstım sorun cözülmemisti adaptörünü degistirdim sorun ortadan kalkmıştı.

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
bu adaptorleri tamir edebilirsiniz forumda ayrıntılı bilgi vardı içini açınca belli oluyor arıza kendini gösetiyor kondastorler şişiyor değiştirin düzelir...

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.