gittigidiyor

[Dosya uzantısı] Windows sıkıştırılmış özel dosya

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

EMZ Dosyası Nasıl Açılır ?

Dosya Adı:Windows sıkıştırılmış özel dosya

Dosya Açıklaması:Microsoft Office ve Visio gibi programlar tarafından üretilmiş arşiv dosyasıdır.

Kullanım özelliği olarak EMF dosyasına benzer(Enhanced Metafiles) Fakat bundan farklı olarak EMZ dosyaları GZIP isimli sıkıştırma yöntemi ile arşivlenmiştir.

Dosya uzantısı GZIP olarak değiştirildikten sonra normal bir EMF dosyası gibi kulanılabilir.

Gzip Winrar ile açılabilir:

http://www.rarlab.com
File Extension of and meanings in english.
Kullanılan Programlar:Microsoft Office, Visio

Gerekli Programların adresi:office.microsoft.com/visiooffice.microsoft.com/tr-tr/

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

EVT Dosyası Nasıl Açılır ?

Dosya Adı:Windows NT/2000 Event Viewer Log File

Dosya Açıklaması:LOG Dosyası: program tarafından yapılan işlemlerin hepsini sırası ile ve zamanıyla birlikte gösteren bir dosyadır.

Bu dosyayı not defteri ile açıp inceleyebilirsiniz.
Kullanılan Programlar:Not Defteri

Gerekli Programların adresi:

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

GID Dosyası Nasıl Açılır ?

Dosya Adı:Windows Help Index dosyası

Dosya Açıklaması:Windows ortamında bir yardım dosyasını açtığınızda bu dosya oluşturulur. windows´un Daha hızlı arama yapmak için kullandığı bu index dosyasını silmenizde sakınca yoktur.

Fakat yardım dosyasında tekrar arama yaptığınızda aynı dosya oluşur.
Kullanılan Programlar:Windows Help

Gerekli Programların adresi:

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

[h=1]HLP Dosyası Nasıl Açılır ?[/h]Dosya Adı:Windows Help-yardım dosyası
hlp.jpg

Dosya Açıklaması:Windows işletim sisteminde kullanılan yardım dosyalarıdır.

Birçok programın kullanım detayları HLP dosyaları ile açıklanmaktadır. Help dosyasını görüntülemek için F1 tuşuna basmanız yeterlidir.

Help dosyası üretmek için sitesinden veya aşağıdaki linklerden indireceğiniz Help Workshop programını kullanabilirsiniz. Oluşturulacak dosyalar önce HTML olarak hazırlanır sonra bu programla paketlenip tek bir dosyaya dönüştürülür. aynı programla herhangi bir HLP dosyasını açıp değiştirmeniz de mümkündür.
Kullanılan Programlar:Help Workshop

Gerekli Programların adresi:hotfile.com/dl/113584155/8192a70/Help_Workshop.zip.html

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.