gittigidiyor

Dreambox 800 3 Çanak Coklu lnb 8 li Dayzek Ayari Resimli anlatim

muhbalci

Aktif Üye
Dreambox 800 3 Çanak Coklu lnb 8 li Dayzek Ayari Resimli anlatim
Dreambox 800 3 Çanak Coklu lnb 8 li Dayzek Ayari Resimli anlatim cogu forumda gordumki yanliş anlatilmiş ve bazi hatalar bulunmakta burda bizim anlaticagimiz olay 3 canakta 6 Lnb ve 8li Dayzek ayarini anlatmaya calişacagim umarim işinize yarar kanal hatasi almamaniz için atlanta yada multibox Dayzek kullanmanizi oneririm

Menu kurulum
wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 720x405.
servet1.jpg

Uydu Yapilandirma gir

wol_error.gif
This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 720x405.
servet2.jpg

Tuner ayarlari giriyoz

wol_error.gif
servet3.jpg

Gelişmiş seçç

wol_error.gif
servet4.jpg

Onemli bolumlere geldik burda cok onemli bir konu şu hizli Dayzek ve tuneburs yok diyorus ama şunu unutmayin Dayzek tipi 1.1 olucak bu cok cok onemli diyer resimlerde aynıdir
1 Turksat
wol_error.gif
servet5.jpg

Yukarida yazdigim gibi ayni işlem
2 Hotbird
wol_error.gif
servet6.jpg

3 W3 Ama bende w3 ile sirus ayni lnb yani lnb 3 den gelir o yuzden sirus ve w3 ayari ayni olmalidir

wol_error.gif
servet7.jpg

4 astra sirus yukrdada yazdigim gibi w3 ile ayar ayni lnb tipi 3
wol_error.gif
servet8j.jpg

4 Astra 1h/kr

wol_error.gif
servet9.jpg

5 eurobird

wol_error.gif
servet10.jpg

6 w2a

wol_error.gif
servet11.jpg

burda cok cokonemli konu şu ornek olarak yazi vereyim bu şekılde olmiyacak ZATEN KİRMİZİ YAZİYLA ANLATMAK İSTEDİM

Yapilandirma $ekli ==gt;gt; advanced
Uydu == TÜRKSAT 2A/3A 42°
Voltaj Modu === Poloarizasyon
Ton Modu ===== bant
LNB ===== LNB 1
DiSEqC $ekli === 1.1
Toneburst ===== Hicbiri
Bagliolan DiSEqC Emri AA Burda onemli alan aa demiyecez yok diyecez
Hizli DiSEqC === Hayir
Sirayi Tekrarla ==Hayir
Komut Dûzenlemek committed,uncommittes,toneburst
Bagimsiz DiSEqC emri == Input 1
DiSEqC Tekrarlayici === Hicbiri
LOF ================= Beynelminel LNB
Ayrilmis Voltaj ====== Hayir

Asil olmasi gereken ayar

Yapilandirma Şekli == advanced
Uydu ================== TÜRKSAT 2A/3A 42°
Voltaj Modu =========== Poloarizasyon
Ton Modu ============== bant
LNB ================== LNB 1
DiSEqC $ekli ========== 1.1
Toneburst ============= Hicbiri
Bagliolan DiSEqC Emri = yok
Hizli DiSEqC ========== Hayir
Sirayi Tekrarla ======= Hayir
Komut Dûzenlemek ====== committed,uncommittes,toneburst
Bagimsiz DiSEqC emri == Input 1
DiSEqC Tekrarlayici ===Hicbiri
LOF ============Beynelminel LNB
Ayrilmis Voltaj ==Hayir

Servet kardeşimden alıntıdır umarım üyelerimiz istifade eder bir teşekkürü esirgemeyiniz.

ceka

Aktif Üye
slm ustalar atlanta 8 li dayzek aldım ve dreambox 800hd klon makinem var üzerindeki yazılımda openli sitedeki ayarları yaptım sadece türksat çalışıyor diger uydular çalışmşyor kanal geçişi başarısız diyor ne yapmam lazım yardım edermisiniz

siiera

Yönetici
bu konuyu dikkatli oku yaparsın olmasa bir yerde hata yapıyorsun veya aldığın dayzek bozuk ok

ceka

Aktif Üye
yazılım degiştirsek olurmu aldıgım yere telefon açtım yazılım degiştir dedi uydu cihazına

netronix

Aktif Üye

turoktr

Aktif Üye

yasinekici66

Aktif Üye
bende de tek canak 5 uydu var hepside tek seferde resimde anlatildigi gibi yaptim hemen oldu. tesekkurler yazana da yayinlayanada yardimci olanlara da.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.