gittigidiyor

dreambox 800hdse lütfen yardım

okeyy

Aktif Üye
arkadaşlar benim dreambox 800hdse orjinal cihaz flaşa imaj yükledim barryallen ve meoboot ile ikidinide denedim imaj atılmıyor yarıda kalıyor lütfen yardım

erkanbb

Aktif Üye
arkadasim bende ayni sorunu yasadim ama halletdim dreambox sun icindeki sim karti var ona bakdim sim 2 sim 3 diye ona gore imaj yukladim internetden calisdi

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
arkadaşlar benim dreambox 800hdse orjinal cihaz flaşa imaj yükledim barryallen ve meoboot ile ikidinide denedim imaj atılmıyor yarıda kalıyor lütfen yardım

@okeyy sorunu tam anlamadım.
Cihazın orjinal ve cihazına orjinal bir imaj yükledin.Birde üzerine barryallen ve meoobot değiştirerek yükledin.
Sorun ne barryallene nede meooboota imaj yükleyemiyorsun doğrumudur..?

okeyy

Aktif Üye
evet hocam dogrudur barryallene kuruyor cihazda açılmıyor yarıda kalıyor cihazın on yüzünde flaşta yarıda kalıyor yani image ve backum açılmıyor

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Sorun cihazın flashına yuklediğin imajdadır.Ana imajınızı experimental yada blachole bir imaj ile değiştirin.
Yani barryallen kuracaksan ana imajı newnigma2,oozoon,merlin yada tsimage yuklemeni tavsiye ederim
Yok Meooboot kuracaksan ana imaj olarak Blackhole imaj yuklemeni tavsiye ederim.

Bu şekilde kurduktan sonra usb nizdeki yüklü barryallen yada meooboot ne varsa cihazınız kapalıyken cihaza takın.Sonra cihazı açın.Eger bir sorun olursa usb deki kurulu programı guncelleyin.
Mesela sbarryallen sorunmu yaptı.Cihazın tmp sine güncel ve sorunsuz bir barryallen versiyonunu atın.Telnet ile kurun ve güncelleyin.
Olmaması için bir sebep yok.
Barryallen sadece experimental imajın üzerine kurulur.
Meooboot ise blackholede en sorunsuz calısır.

okeyy

Aktif Üye
experimental bu imajı yükledim ana flaşa barryallenide denedim Meooboot denedim olmadı sorun aynen devam ediyor

Son düzenleme:

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
experimental bu imajı yükledim ana flaşa barryallenide denedim Meooboot denedim olmadı sorun aynen devam ediyor

Okeyy cihaza hangi imajı ve üzerine ne yüklediğini yazarsan sana hemen sorunu soyleiyeyim.
Experimental imajların taban adıdır.Experimental tabanlı ise 5-6 tane imaj vardır.
Senden imajın tam adını yada yüklediğin linki eklersen ben bayarım size cevap vereyim.
Barryallen lerin son cıkan versiyonlarının hemen hemen hepsi sorunlu.
Sen dediğim gibi imajı ve ne kurduğunu (vrsiyonuyla) yazarsan elimden geldiğince yardımcı olmaya calısırım.

okeyy

Aktif Üye
Experimental-Dm800SEHd-OE2.0 bu imageyi yüklüyorum barryallen 11.00 versiyonunu yükledim ikinci imajları barryallene kurdum okeyledim tükleniyor görünüyor cihazda ikinci imaj yarıda kalıyor

okeyy

Aktif Üye
birde blackholed image linki verirseniz birde öyle deneyeyim

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
hocam birdaha yardımcı olmadın

@okey dediğim imaj değişikliklerini yaptınmı.?
Dediğim gibi experimental bir imaj yukleyip üzerine barryallen kurup imaj yukledinizmi çalışıyormu.?
Yok yine sorun var ise,birde baska bir adaptör takıp cihazı çalıştırıp öyle denermisiniz.Adaptör bozuk oluncada böyle sorunlar yapıyor.
Adaptör arızalı olunca cihaz dengesiz çalışıyor.Siz dediğim gibi saglam bi adaptörle çalıştırın cihazı ben sorunun düzeleceğine eminim.

okeyy

Aktif Üye
hocam yazdıklarının hepsini yaptım gene sorun çözülmedi

birde blackholed image linki verirseniz birde öyle deneyeyim

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator

okeyy

Aktif Üye
hocam adopteride degiştirdim aynı hata veriyor

birde fabrika ayarlarını yapayım

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Sonucu yazarsan sevinirim okeyy..

Son düzenleme:

okeyy

Aktif Üye
yaw hacam ne yaptıysa olmadı bu ne biçim iş anlayamadım

okeyy

Aktif Üye
sorunum hala ustalarım dm 800hdse orjinal cihaz var barryallenden sadece 5.0 opnatv image atılıyor başka hiç bir image atılmıyor bütün imageleri denedim hepside yüklenirken yarıda kalıyor bekliyorum açılır diye bir türlü açılmıyor lütfen yardımınıza ihtiyacım var

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
@Okeyy orjinal 800se bootler attınmı..?
Gecenlerde bi yerde sorunu çözdüğünü okumuştum.Ne oldu tekrarmı nuksetti.?

Belki yararı olur ama,sen usb yi formatlasan yada en garantisi baska bir usb ile barryallen kurup denesen.
Bende barryallen kullanıyorum,cihazım sim2.10.
Böyle bir sorun ile bir kez karşılaşmıştım,oda yeni sürüm barryalleni yükleyince sorun düzelmişti,yeniyi yükleyince herşey normal düzelince anladımki,sorun barryallende imiş
İnşallah yardımım olur bu konuda.
Yukarıda yazdıklarımdan başka aklıma baska bir cevap gelmiyor. :(

okeyy

Aktif Üye
barryallen hangi versiyonu kullanıyorsun birde flaştaki image hangisi yazarmısın

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.