gittigidiyor

Dreambox 800SE Sim2 Klon 2.10 R01 NO CA Found Sorunu Çözümü:

AKHİSAR LI

Aktif Üye
SORU:

Sn Arkadaşlar,akşam kapattığım cihaz sabah açınca ' 2nd failed ' hatası verdi.Dreamup ile orjinal yazılım atmaya çalıştım fakat sonuç alamadım.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse müteşekkir olurum. ( cihaz orjinaldir )Saygılar

CEVAP:

sim 2 clon sim 2.10 R01 no ca faund hatanin gİderİlmesi:

1- cp210x_vcp_win_xp_s2k3_vista_7 programını bilgisayara kur

2-dreamup-sunray.exe programını bilgisayarda çalıştır.

3- dreamup-sunray programının sağ üst köşesinde connect butonuna bas.

4-dm 800se fişini tak on off anahtarını on yap anahtarını aç

5-dreamup-sunray programı otomatik olarak dm800 se flash ını görür

6-progress yazan satır kare kare %100 dolar

7-log yazan pencereye dm800 se yazısı gelir.

8- dreamup-sunray programının sol ortadaki flash yazan yer aktif olur
burdan sim2se_ssl82_110620.bin dosyasını bilgisayarın hangi klasöründe ise bul
ve bin dosyasını seç .

9- dm800se clon 2.10 oled ekranda ip numarasını göreceksin.

10-dm 800se clon2.10 ethernet kablosunu tak modemle irtibatlandır.

11-browser dan oled ekranda çıkan ip numarasını yaz flash firmware seçeneği var onu seç

12-sonra clon sim2.10 için kesin emin olduğun enigma2 yazılımı kur.işlem tamamdır

13-8 nolu işlemden sonra enigma 2 yi dremup sunray programı ilede kurabilirsin.

14-sim2se_ssl82_110620.bin dosyasını flash kur sonra dm800 kapa aç .

15-2nolu işlemden 8nolu işleme kadar tekrar yap ( işlem sonunda ethernet kablosunu takma)

16-en sonunda dreamup-sunray programının log yazan pencere altında http hatası diye bir yazı gelir

17-dreamup-sunray programının sol ortada yer alan flsah pencersi aktif olur.
burdansenin cihazına uygun enegma2 clon sim2.10 dosyasını yerini bulup okeyle.
enigma2 dm800 flashına yazılmaya başlar .4-6 dk zaman alıyor yazması beklemek lazım

18-dreamup-sunray programınınortasında progress act satırı tam dolunca full olunca işlem tamamdır

19- DM 800 SİM2 CLON SİM 2.10 Cihazı aç kapat oled ekran normal çalışma şeklini alması gerekir bar çubugu sağa doğru yavaşça yükselmesi lazım saygılarımla

programların olduğu site aşagıda

LİNK:

http://www.dm800sim2.com/

AKHİSAR LI

Aktif Üye
Bir başka çözümü:

1. Yukarıda verilen linkten sim2SE_SSL82_110620_nfi.zip dosyayı indirdim zipten çıkardım.

2. Cihazı kapadım. dreamup-sunray programını çalıştırdım connect yaptım.

3. Daha sonra cihazı açtım. Cihazı tanıdıktan sonra programda flash aktif oldu ve sim2SE_SSL82_110620_.nfi dosyasını gösterdim.

4. cihazı kapadım. tekrar dreamup programı connect yaptım ve cihazı açtım flash aktif olduktan sonra newnigma 3.2.2 imaj yükledim.

ve böylelikle problem çözüldü.

Tüm bu işlemler sırasında ethernet kablosu takılıydı. Takılmadığı zaman sürekli olarak hata aldım veya donma yaşandı.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.