gittigidiyor

Format Cd'si Hazırlama Resimli Anlatım

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Format Cd'si Hazırlama Resimli Anlatım

Format, cd, format cd si, resimli format cd si, format cd si hazırlama,format, cd, format hazırlama, xp format, xp format, windows 7 format, win7 format hazırlama, windows 7 dvd

Arkadaşlar basitçe Xp için bir format cd si nasıl hazırlanır onu resimli olarak anlatacağım.

Tabi ki de bunları Vista, win 7 veya başka işletim sistemi için de yapabilirsiniz.

Ve bu anlatacaklarım için format dvd si de hazırlayabilirsiniz. Tek fark optik sürücüye yazılabilir boş cd yerine, yazılabilir boş dvd takacaksınız.

Gerekli malzemeler:

- 1 adet yazılabilir boş cd
- Xp iso kalıbı
- Xp iso kalıbını cd ye yazmak için imageburn programı (bu program çok basit olduğu için seçtim.)
- Cd yazma özelliği olan bir optik sürücü (cd-writer)

Xp iso kalıbı demek, xp format cd si içeriğinin aynen kopyalanarak alınmasıdır. Ve bu kalıbı kullanarak istediğiniz kadar format cd si yapabilirsiniz.
Tabi bu kalıp orijinal cd den alınabildiği gibi korsan olarak da bir çok kopya mevcuttur.

Kalıp yazma programı yoksa aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Programı buradan indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz programı çift tıklayarak kurun.

Boş cd yi optik sürücüye takıp kapağını kapatın.

Kurduğunuz imageburn programını çalıştırın ve resimlerde gösterilenleri uygulayın.

Cd yazma işlemi bitince optik sürücüden cd yi dışarı çıkaracak hemen içerialıp bir kez de onaylama için tarama yapacak. Sonra cd yi dışarı çıkaracak ve artık format cd niz hazır.

Güçlü bir sisteminiz yok ise cd yazma işlemi sırasında pc ile hiç bişi yapmayın, en ufak bir donmada cd kullanılamaz hale gelebilir.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.