gittigidiyor

Forum spamcıların yuvası haline geldi

Ne kadar spamcı varsa deneyimlerini satcafesinde uygulamaya başladı...Kahraman gördüğüm kadarı ile XenForo yazılım kullanıyorsun,spamcılara karşı çok güzel önlemleri var uygulanabilir ama bilmiyorum sen meşgulsun işlerinle herhalde meşgul olamıyorsun...Forumda Admin arkadaşlar var rica etsek tabi yetkileri varsa ve kullanmayı biliyorlarsa çok rahat bu spamcılar kovabilirler.....

CAPTCHA
Mevcut iki CAPTCHA sistemi vardır ve herhangi bir zamanda yalnızca biri kullanılabilir. Ziyaretçilerin, ReCAPTCHA durumunda makinelerin gerçekleştirmesi zor olan görevleri yerine getirmesini isteyerek veya Question & Answer CAPTCHA için belirli soruları yanıtlayarak çalışırlar.

XenForo soru-cevap CATCHA sistemini kullanmaya karar verirseniz, ziyaretçi göndermeye izin veriliyorsa, kayıt olurken veya mesaj gönderirken ziyaretçilerin doğru yanıtlaması gereken bir dizi soru ve yanıt tanımlamanız gerekecektir. Bu, Yönetici kontrol panelinin Kurulum bölümündeki Q&A CAPTCHA'ya tıklayarak yapılabilir.

SPAM TEMİZLEYİCİ
XenForo, Spam temizleyici adı verilen, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik üzerinde doğrudan kullanım için bir araç içerir. Amacı, sadece birkaç tıklama ile forumunuza gönderilmiş herhangi bir spam ile hızlı ve verimli bir şekilde başa çıkmaktır.

İstenmeyen posta temizlemeye uygun içeriğin normal Düzenleme ve Silme kontrollerinin yanında bir İstenmeyen Posta bağlantısı olacaktır.

Spam temizleyiciyi yapılandırma
Yönetici kontrol panelinde oturum açın.
Gezinme panelinin Kurulum bölümünden Seçenekler'e tıklayın.
Listeden Spam yönetimi grubunu seçin.
Ortaya çıkan sayfada, sitenizi istenmeyen ziyaretçilerden ve içerikten uzak tutmaya yardımcı olmak için birlikte çalışan birkaç bölüm vardır.

Spam Temizleyici, mesaj sayısına, kaydolduktan sonra geçen günlere ve o üyenin aldığı Beğeni sayısına bağlı olarak üyelerin kullanımına sunulabilir. Bu, Spam temizleyici kullanıcı ölçütleri seçeneği aracılığıyla yapılandırılır.
Kriterleri karşılamayan, daha fazla mesaj veya beğeni sayısına sahip olan veya belirlenen sınırdan daha fazla gün boyunca kayıtlı olan üyeler için spam temizleyici kullanılamayacaktır. Bu üyeler için kullanılabilir hale getirmek için değerleri artırmak gerekli olacaktır.
Varsayılan seçenekler, İstenmeyen Posta Temizleyici çalıştırılırken hangi onay kutularının seçili olduğunu kontrol eder. Buradaki ayarlardan bağımsız olarak, her çalıştırıldığında onay kutuları seçilebilir veya seçimleri kaldırılabilir.
Etkilenen ileti dizileri ve mesajlarla ilgili yapılacak işlemler, bunların kalıcı olarak silinebilmesi, genel görünümden kaldırılabilmesi ve ileti dizileri söz konusu olduğunda bunları belirli bir foruma taşıyabilmeyi içerir.
Buraya girilen varsayılan e-posta metni, Spam Temizleyici her çalıştırıldığında da düzenlenebilir.
IP kontrolü, belirtilen son gün sayısı için diğer üyelerden gelen eşleşmeleri döndürür.

Spam temizleyiciyi kullanma
Spam temizleyiciyi kullanmak için kullanıcının uygun spam temizleyici izninin etkinleştirilmiş olması gerekir. Bu, bu kılavuzun İzinler bölümünde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, kullanıcı grubu veya kullanıcı izinleri yoluyla yapılabilir.

Spam temizleyicinin kendisi birkaç konumdan çalıştırılabilir:

Düzenle ve Sil denetimlerinin yanındaki Spam bağlantısını tıklayarak bir ileti dizisinde veya profil gönderisinde.
Bir üye açılır penceresinde, araçlar menüsündeki Spam bağlantısını tıklayarak.
Moderatör araçları menüsündeki Spam bağlantısına tıklayarak bir profil sayfasında.
Bu bağlantılardan herhangi birine tıklamak, gerçekleştirilecek işlemleri seçebileceğiniz bir Spam temizleyici kaplamasıyla sonuçlanacaktır. Bu, basit bir IP kontrolünden kalıcı bir yasaklamaya ve tüm içeriğin kaldırılmasına kadar değişebilir.

Sami Ertaga

Aktif Üye
Çok iyi olur, devamlı konu açıyorlar, her halde bazı kişiler de bir çok nickle foruma giriyorlar.

Herhalde yakında hiç bir bölüm kalmayacak erişemedikleri.....Virüs gibiler vallahi....S.O.S veriyor forumumuz

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
merhaba bilmem dikkat ediyormusunuz mesaj yazan ve konu açan spamlar eski,vbulletin altyapısını kullanırken zamanında üye olmuşlar,bunlar yazdıkca önce banlıyor sonra mesajları siliyorum bunun başka yolu yok,vbulletin den xenfor sistemine geçince site verim vermeye, aydınlığa çıkmaya başladı bu nedenle eski spam larda harekete geçti :)
diyecek pek bişey yok onlar yazdıkca ben hergün siliyorum bu durumdan rahatsız olmuyorum. iyiye işaret site iyice büyüyor.

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
arkadaşlar bugün bişeyin farkına vardım xenforo altyapıya sahip olan bazı sitelerde bu durumdan muzdarip bizim forum üyeleride spam yazmaya başladı bi çaresine bakacağız.

Yazılım değiştirsek,eski yazılanlar kaybedilir razı olan varsa ama en azından daha spama dayanıklı yazılım olur.Bilmiyorum forum piyasasında ne yenilikler var..? Araştırayım....

Kahraman Xenforo sitesinde şu masajlar bizim soruna yakın gibi bir okusana;

Sual

Selam arkadaşlar,

Forum sitemde son haftalarda eski pasif üyelikler üzerinden spam konular açılmaya başlandı. Konu içerikleri kripto telegram gruplarına link veriyor.

Araştırdığım kadarıyla yerli yabancı diğer yüzlerce başka Xenforo forum sitelerinde de bu konular açılmış ve index bile almış çoğu.

Bu bir veritabanı açığı felan mı acaba? Zira belirttiğim gibi eski pasif üyelikler üzerinden açılan bot konular oluyor. Nasıl oluyor da eski üyelikler üzerinden botlar konu açabiliyor henüz anlayamadım.

Telegram kullanıcı adını aşağıda görsel olarak ekliyorum. Google'da aratınca açılmış konulara ulaşmak mümkün. Filtre kelime olarak ekledim. Başka bir çözümünüz var mı?

İyi forumlar.

---------------------------------------------------------------------------

Cevap Verilmiş....

Bu durumda forumunuzda bir veritabanı açığı olabilir veya spam botlarının çalıntı üyelik bilgilerini kullandığı ihtimali var. Önemli olan bu durumu önlemek için gerekli adımları atmaktır.

İlk yapabileceğiniz şey XenForo'nun en son sürümüne güncellemek olacaktır. Bu sayede bilinen açıkların giderilmiş olmasını ve forumunuzun en güvenli sürümde çalışmasını sağlar. Ayrıca XenForo içinde yer alan spam engelleme araçlarını kullanabilirsiniz. Örneğin stopforumspam.com entegrasyonu ve yerleşik spam tetikleyici kelime listesi.

Ayrıca CAPTCHA, IP bloklama, vb. gibi önlemleri de alabilirsiniz.

Forumunuzu sürekli olarak izlemelisiniz, gördüğünüz spamı hemen silmeli ve kayıtları takip etmelisiniz, spam yazan IP ve hesapları takip etmelisiniz. Üçüncü taraf anti-spam eklentilerini veya modifikasyonları kullanarak daha fazla spam koruma sağlayabilirsiniz.

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
Kahraman Xenforo sitesinde şu masajlar bizim soruna yakın gibi bir okusana;

Sual

Selam arkadaşlar,

Forum sitemde son haftalarda eski pasif üyelikler üzerinden spam konular açılmaya başlandı. Konu içerikleri kripto telegram gruplarına link veriyor.

Araştırdığım kadarıyla yerli yabancı diğer yüzlerce başka Xenforo forum sitelerinde de bu konular açılmış ve index bile almış çoğu.

Bu bir veritabanı açığı felan mı acaba? Zira belirttiğim gibi eski pasif üyelikler üzerinden açılan bot konular oluyor. Nasıl oluyor da eski üyelikler üzerinden botlar konu açabiliyor henüz anlayamadım.

Telegram kullanıcı adını aşağıda görsel olarak ekliyorum. Google'da aratınca açılmış konulara ulaşmak mümkün. Filtre kelime olarak ekledim. Başka bir çözümünüz var mı?

İyi forumlar.

---------------------------------------------------------------------------

Cevap Verilmiş....

Bu durumda forumunuzda bir veritabanı açığı olabilir veya spam botlarının çalıntı üyelik bilgilerini kullandığı ihtimali var. Önemli olan bu durumu önlemek için gerekli adımları atmaktır.

İlk yapabileceğiniz şey XenForo'nun en son sürümüne güncellemek olacaktır. Bu sayede bilinen açıkların giderilmiş olmasını ve forumunuzun en güvenli sürümde çalışmasını sağlar. Ayrıca XenForo içinde yer alan spam engelleme araçlarını kullanabilirsiniz. Örneğin stopforumspam.com entegrasyonu ve yerleşik spam tetikleyici kelime listesi.

Ayrıca CAPTCHA, IP bloklama, vb. gibi önlemleri de alabilirsiniz.

Forumunuzu sürekli olarak izlemelisiniz, gördüğünüz spamı hemen silmeli ve kayıtları takip etmelisiniz, spam yazan IP ve hesapları takip etmelisiniz. Üçüncü taraf anti-spam eklentilerini veya modifikasyonları kullanarak daha fazla spam koruma sağlayabilirsiniz.
KONUYU İNCELEDİM ABİ Bİ EKLENTİ KURDUM BAKALIM DENEYECEĞİZ BİRKAÇ GÜNE BELLİ OLUR.180 GÜN SİTEYE GİRMEYEN ÜYELER MAİL ONAYI OLMADAN GİREMEYECEK.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.