gittigidiyor

Galaxy/Note Serisi Telefonları Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma ve Moddan Çıkartma

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
1451827661_android-telefonlari-guc-ve-ultra-guc-tasarrufu-moduna-alma-ve-kapatma.jpg

Android Telefonları Güç ve Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma ve Kapatma
Son günlerde akıllı telefon kullanma oranları çok ama çok arttı. Artık sosyal medyadan tutunda işlerimize kadar bütün işlerimizi telefonlar ile halleder olduk. Durum böyle iken akıllı telefonlara pil dayanmaz oldu. Ben şahsen yanımda 2 adet pil taşıyorum bittikçe değiştirip kullanıyorum. Sizlere piliniz azaldığında yada bitmesine çok az kaldığında telefonunuzun biraz daha çalışması için yapmanız gerekenleri anlatacağım. Bu Güç Tasarrufu Modu ve Ultra Güç Tasarrufu Modu özelliği Samsung firmasının çıkarttığı son telefonların neredeyse hepsinde bulunmaktadır.

Güç Tasarrufu Modu: Pilinizin daha az kullanılmasını ve daha uzun dayanmasını sağlar.

Ultra Güç Tasarrufu Modu: Telefonun ekranını eski siyah beyaz telefonlar gibi yaparak pilinizi çok ama çok uzun zaman kullanmanızı sağlar.

Telefonu Güç Tasarrufu Moduna Alma
Güc tasarruf modu telefonunuzun bazı özelliklerini kapatarak pilinizin daha uzun süre dayanmasını sağlar. Güç tasarrufu moduna almak için;

Menü > Ayarlar > Pil > Güç tasarrufu modunu aktif etmeniz gerekmektedir.
Bu bölümde 3 menü vardır. Bunlar;
Arka Plan Verisini kısıtla: Wi-Fi,indirme,mesaj alma/gönderme gibi özellikleri kapatarak pil tasarrufu sağlar
Performansı kısıtla:Buda cihazınızın işlemci bellek gibi özelliklerini kapatarak pil tasarrufu sağlar
Gri tonlama modu: arka planı gri yapar ve pil kullanımını azaltır

Telefonu Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma
Ultra güç tasarrufu telefonunuzu aynı eski tuşlu telefonlar gibi yaparak şarzınızın çok uzun süre dayanmasını sağlar. Telefon ile arama yapabilir,mesaj atabilir ve siyah beyaz olarak internete bağlanabilirsiniz.
1-Ekran siyah beyaz olur
2-Sadece temel yada sizin seçtiğiniz özellikler çalışır
3-Uyku modunda mobil veri bağlantısı otomatik kapatılır
4-Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerini kapanır

Töntem 1: Telefonu Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma Resimli Anlatım

Töntem 2: Telefonu Ultra Güç Tasarrufu Moduna Alma Resimli Anlatım

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.