gittigidiyor

Gigablue PC'deki Filmleri izleme & PC'ye Kayıt Yapma Win7 (RESİMLİ)

AKHİSAR LI

Aktif Üye
ALINTI: Scorp97

Gigablue da bilgisayarımızdaki filmleri izlememizi ve bilgisayarımıza televizyonda izlediğimiz yayını kayıt yapmayı anlatacağım.
Herkesin yapabilmesi için elimden geldiğince en ufak
detayına kadar resimli anlatmaya çalışacağım.

1- Öncelikle Windows 7 yüklü olan bilgisayarımızdan Denetim Masasına girelim.Oradan da Kullanıcı Hesaplarına...

544mh.jpg

2-Buradan Başka Bir Hesabı Yönetin i seçiniz.

544v9.jpg

3-Buradan kullanıcı adı oluşturun.Mesela ben kullanıcı adı olarak giga verdim ve yönetici seçerek hesap oluştur dedim.

544x3.jpg

4-Hesap oluşturduktan sonra Parola oluştur diyerek yeni oluşturduğunuz kullanıcı adına şifre koyunuz.

544yj.jpg

5-Ben şifre olarak 1234 verdim ve parola oluştur dedim...

544zw.jpg

6-Filmlerinizin bulunduğu klasöre gelerek üzerini sağ tıklayıp özelliklere giriniz.Oradanda Paylaşımı tıklayın ve Gelişmiş Paylaşımı seçiniz.

5451b.jpg

7-Karşınıza açılan pencereden Bu Klasörü Paylaş çeltiğini tıklayın ve Paylaşım Adı kısmına bir isim veriniz.Ben MKV FILM olarak verdim.

54544.jpg

8-Buradan İZİNLER kısmını tıklayıp EKLE seçiğini tıklayın ve oluşturduğunuz kullanıcı adını yazıp adları denetle diyip tamam deyiniz.

5456m.jpg

5457w.jpg

9-Sonra kullanıcı adımıza tam denetim kısımlarına izin veri işaretleyip tamam diyoruz.

5459u.jpg

10-Paylaşım Kısmına tıklayıp açılır menü kısmında oluşturduğumuz kullanıcı adını seçiyoruz ve İzin Düzeyini Okuma/Yazma olarak ayarlayıp PAYLAŞ diyoruz.

545f0.jpg

11-Burada Paylaşım Adı verdiğimiz klasör görünecektir onun üzerini tıklayıp BİTTİ diyoruz.

545gd.jpg

12-Bilgisayar üzerindeki ayarlarımız bu kadar.Bundan sonraki işlemler gigablue cihazımız üzerinden olucaktır.Cihazımızdan MENÜye giriyoruz.

545h9.jpg

13-Sistem'e girelim.

545hu.jpg

14-AĞ a girelim..

545jb.jpg

15-Ağ Diski Yönetimine Girelim...

545ju.jpg

16-Yeni Ağ Bağlantı Noktası Ekle diyelim...

545k6.jpg

17-Bu Ekranda yapıcağınız adımlar biraz karışık gelebilir.

Etkin kısmını etkinleştir olarak değiştirelim..

Yerel Paylaşım Adı kısmına ben MKV adını verdim.( Burada Ortam oynatıcısına girdiğinizde görmek istediğiniz klasör adı görünecektir.)

Bağlantı Tipini CIFS Paylaşım olarak değiştirelim.

Sunucu IP kısmına bilgisayarımızın ip numarasını yazalım..( Bilgisayarınızın ip numarasını sabitlerseniz eğer hiç bir sıkıntı yaşamazsınız bu sizin için daha sağlıklı olacaktır.)

Paylaşım Klasörü kısmına bilgisayarda paylaşıma açtığınız klasör ismini bire bir aynısını yazınız.

SabitDisk gibi Kullan seçeneğini EVET yapın.

Bağlantı Seçeneği rw olarak kalsın.( rw yapmanız bilgisayardaki dosyaları silme izninide size verir.

Kullanıcı adına bilgisayarda yeni oluşturduğunuz kullanıcı adını yazınız.

Şifre kısmına da yeni oluşturduğunuz kullanıcı adının şifresini giriniz.

Ve bu işlemleri tamamladıktan sonra OK diyerek kaydediniz.

545py.jpg

18-Karşınıza gelen uyarıda bu ayarları kaydetmek isteyip istemediğinizi soracaktır ona EVET diyiniz.

545qv.jpg

19-Bağlantı Noktası Yönetimine giriniz.

545rd.jpg

20-Resimdeki gibi bir ekran görüyorsanız eğer mount etme işlemi tamamlanmış demektir.

545rz.jpg

21-Tüm ekranlardan çıkınız ve Menüden ORTAM OYNATICISINA giriniz.

545sp.jpg

22-Burada Yerel paylaşım adına ben MKV yazmıştım ve resimde gördüğünüz gibi buraya kaydetti ve karşımıza geldi Buna OK diyorum..

545tf.jpg

23-Burada bilgisayarınızdaki filmleri göreceksiniz.Hangisini izlemek istiyorsanız üzerine gelip OK demeniz yeterli olucaktır...

545u4.jpg

Tüm ayarlar bu kadar...
Umarım herkesin anlayabileceği bir şekilde anlatım olmuştur.
Red Team 17/02/2012 tarihli yazılım üzerinde ayarlanıp test edilmiştir.

Saygılar

(Harika bir çalışma ellerine sağlık SCORPY97 arkadaşım by AKHİSARLI)

havefun

Aktif Üye
Kardeş öncelikle bilgiler için teşekkürler.

Ama bende bir türlü olmadı.Dediklerini harfiyen yaptım.

Ortam oynatıcının altında paylaştığım dosya gözükmüyor. Mount olayı tamam görünüyor ağ paylaşım ayarlarından.

Acaba windows 7 deki haklardamı sorun var.Benim için bu özelliği kullanmak çok önemli yardım medebilirsen sevinirim

vanminut

Aktif Üye
Çok teşekkürler, harika bir anlatım. Bir saatten fazladır bununla uğraşıyordum, 5 dakikada bitiverdi

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.