gittigidiyor

Hotbird BBC HD sorunu

qualitymanager1

Aktif Üye
Hotbird uydusunda 10834 HD frekansta yer alan BBC HD gibi kanallarda son 2-3 haftadır mozaiklenmeler var, örneğin en son izlediğimiz kanaldan geçiş yaptığımızda bu kanal ile görüntüler birbirine karışıyor, seste herhangi bir problem yok, frekans, rate, sembol oranlarında da küçük değişiklikler yaptıysam da olmadı, frekansın şiddet ve kalitesinde de herhangi bir azalma da yok. Benzer problemle karşılaşan veya çözüm önerisi olan var mı?

amca

Vip Üye
bendede sorun vardı lnb yi değiştirdim düzeldi

hunterxt41

Aktif Üye
aynı sorunmu vardı?mozaiklenme ve kanallaın üst üste çakışması..

hunterxt41

Aktif Üye
lnb değiştirdim sorun çözülmedi....başka çözüm önerisi olan varmı?

ali aslan

Aktif Üye
selam dayzekte çakışma var kısaca TÜRKSAT ve hotbirdde genelde çakışıyor dayzek değiştirin sorun kalmaz nedeni cihazın fişini çekmeden anten kablosunu çıkarıp takmak dayzekeinde aynı kablo çıkarıp takmak statik elektirk var kabloda o yakar sonrada bozuk cd gibi çakışmalar olur..

hunterxt41

Aktif Üye
Dayzek değişti fakat sorun yine var. Bir önceki kanalla görüntü cakisiyor. Mozaiklesme var. Cihazın yaziliminda sorun olabilirimi. ? Lnb. Değişti yine aynı.

memoli1478

Yönetici
Administrator
video es pid olarak değer girip öle deneyin

qualitymanager1

Aktif Üye
video es pid olarak değer girip öle deneyin

Ben bir ara farklı video ses pid değerler girip denemiştim ama olmamıştı, Lnb ve kablo değiştir diyenler de oldu ama açıkçası uğraşmak istemedim, bunun kesin çözüm olacağı konusunda da şüphelerim var. Benim telsiz telefon tv nşn yanı başında, bundan da kaynaklanabieceğini düşünüyorum. Yeni yazılımla giderilebilri mi bilmiyorum

serkan2334

Aktif Üye
Diyzek kullaniyorsan lnb 1/2/3/4 yerlerini degistirmeyi denermisin

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.