gittigidiyor

ImgBurn Programı ve CD-DVD İmaj Alma Resimli Anlatım

ERK@L

Aktif Üye
ImgBurn ile CD-DVD İmaj Alma Resimli Anlatım
[HIDE]
alıntıdır...

imgburn.png

Merhaba,

İnternetten indirdiğiniz imaj dosyalarının nasıl kalıp haline getirildiğini merak etmiyormusunuz? Bu anlatımım sayesinde bundan böyle CD ve DVD'lerin iso kalıplarını kendiniz oluşturacaksınız. Anlatımda bu işlemi yapmak için ücretsiz bir yazılım olan ImgBurn yazılımını kullandım. Zaten yazının devamında programın indirme adresinide vereceğim...

Programın kısa açıklaması:

ImgBurn, hafif bir CD / DVD / HD DVD / Blu-ray yazdırma programı. ImgBurn birkaç moddan oluşuyor:
- Read - Bir disk kalıbından verileri okuyabilme
- Build - Disk kalıbı dosyası oluşturabilme
- Write - Bir disk kalıbını CD/DVD ortamına yazdırabilme
- Verify - Hazırlanmış veya varolan bir kalıp dosyasının sağlamlığını kontrol etme
- Discovery - Sürücü/medya testi yapabilme ImgBurn, bilinen çoğu kalıp dosyasını; BIN, CUE, DI, DVD, GI, IMG, ISO, MDS, NRG ve PDI desteklemektedir. Aynı zamanda birçok ses dosyasını AAC, APE, FLAC, M4A, MP3, MP4, MPC, OGG, PCM, WAV, WMA, WV da yazdırabilmektedir.

Anlatım:
98944395.jpg

Programın ana penceresinden "Create image file from disc" seçeneğini seçiyoruz.

84519491.jpg

Açılan pencerede yukarıda işaretlenen butondan imaj dosyasını kaydedeceğimiz yeri ve ismini ayarlıyoruz.

76106730.jpg

Son olarak yukarıda işaretlediğim simgeye tıklıyoruz.

25016882.jpg

Kalıp oluşturma işlemi bitene kadar bekleyin.

96489276.jpg

Yukarıdaki pencereyi gördüğünüzde kalıp dosyanız istediğiniz konuma başarıyla kaydedilmiştir.

[/HIDE]

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.