gittigidiyor

İOS WhatsApp Sistemindeki version uygulamaları

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp Web Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp uygulamasını web uygulaması olarak tarayıcınızda nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız.

whatsapp-web-uygulamasi-nasil-kullanilir.png
WhatsApp web uygulamasını ios, android, windows phone, blackberry, nokia işletim sistemlerine sahip bir telefonunuz varsa bu uygulamadan faydalanabilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızda Google Chrome yüklü olması gerekir. Eğer yüklü değilse burayı tıklayıpyükleyebilirsiniz. WhatsApp sürümünüzün ise en güncel versiyonuyla yüklü olması lazım, eğer sürümünüz güncel değilse güncellemelisiniz.
Gerekli olan adımları hallettikten sonra Google Chrome’u açın vehttp://web.whatsapp.com adresine girin. Telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra Ayarlar bölümünden WhatsApp Web seçeneğini tıklayın. Chrome’de açtığımız sayfadaki barkodu telefonumuz ile tarattıktan sonra whatsapp webuygulamasını kullanabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp İndir Yeni ve Güncel WhatsApp Samsung Yükle

Akıllı mobil cep telefonlarda bulunması gereken uygulamaların başında gelen WhatsApp'ı, WhatsApp indir adresinden ücretsiz bir şekilde yükleyebilirsiniz.

bedava-whatsapp-indir-yeni-ve-guncel-whatsapp-samsung-yukle.jpg
WhatsApp ile dilediğiniz kadar meaj gönderimi yapabilir ve sesli aramalar yapabilirsiniz. Üstelik tüm bu işlemleri bedava hiç para ödemeden yapabilirsiniz.
:: WhatsApp İNDİR ::

WhatsApp daha önce sadece mesajlaşma özelliği bulunurken daha sonra Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi bir ücretle satın alındıktan sonra yeni özellikler eklenerek geliştirildi ve popülerliğini korudu.
WhatsApp Nasıl İndirilir?
WhatsApp Android indir (Ayrıca Samsung için uygundur) linkine tıklayarak Android akıllı telefonunuza WhatsApp yükleyebilirsiniz. WhatsApp iPhone indir linkine tıklayarak iOS işletim sistemine cihaz cihazlarınıza uygulamayı yükleyebilirsiniz.
Uygulamayı yükledikten sonra telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Telefon numaranızı girdikten sonra bir doğrulama kodu tarafınıza gönderilecek bu kodu girdikten sonra arkadaşlarınız ile sınırsız bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp İndir iPhone Windows Phone için WhatsApp Yükle

WhatsApp akıllı telefonların vazgeçilmez en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp hemen indirin, ücretsiz sesli arama ve sms göndermenin tadını çıkarın!

bedava-whatsapp-indir-iphone-windows-phone-icin-whatsapp-yukle.jpg
WhatsApp ile dilediğiniz kadar mesaj gönderimi ve alımı yapabilirsiniz. Uygulama yıllık çok düşük ücretle kullanabilirsiniz. İlk 6 ay ücretsiz olmak üzere daha sonraki her yıl için 1.50 TL gibi ücret almaktadır.
:: İNDİR ::

WhatsApp daha önce sadece mesajlaşma özelliği bulunurken daha sonra Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi bir ücretle satın alındıktan sonra yeni özellikler eklenerek geliştirildi ve popülerliğini korudu.
WhatsApp Nasıl İndirilir?
WhatsApp Android indir (Ayrıca Samsung için uygundur) linkine tıklayarak Android akıllı telefonunuza WhatsApp yükleyebilirsiniz. WhatsApp iPhone indir linkine tıklayarak iOS işletim sistemine cihaz cihazlarınıza uygulamayı yükleyebilirsiniz.
Uygulamayı yükledikten sonra telefon numaranızı girmeniz gerekiyor. Telefon numaranızı girdikten sonra bir doğrulama kodu tarafınıza gönderilecek bu kodu girdikten sonra arkadaşlarınız ile sınırsız bir şekilde mesajlaşabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp'tan Rakip Uygulamalara Sansür Geldi

Facebook tarafından satın alındıktan sonra WhatsApp, Daha öncesinde Facebook’takine benzer bir şekilde rakiplerine sansür uyguluyor.

whatsapp-tan-rakip-uygulamalara-sansur-geldi.jpeg
Daha önce Facebook, tsu.co sitesine link verilmesine engellemiş ve içeriğinden bu siteye geçiren tüm gönderilenleri tek tek silmişti. Kullanıcıların belirttiğine göre WhatsApp’ta da tıpkı böyle bir uygulama mevcut durumda. WhatsApp’ın önde gelen rakilerinden bir tanesi olan Telegram, Bu sansür uygulamasından da nasibini alıyor. Normalde atılan linkler mavi olarak görünüyor ve kullanıcılar istemiş olduğu tekdirde bu linke dokunarak bağlantılı sayfada ulaşabiliyor yada linki başkalarıyla paylaşabiliyor.
Fakat Telegram linki paylaşıldığında da bu bağlantı siyah olarak görünür ya da bağlantıyı açmanız mümkün olmuyor. Ayrıca linki kopyalayarak tarayıcı üzerinde açmanızda imkansız hale geliyor. En fazla kullanıcıya sahip olan mesajlaşma platformu WhatsApp’ın bu kullanıcıları diğer uygulamaya kaptırmaya niyeti yok gibi duruyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Android Telefonlarda Whatsapp’a Nasıl Şifre Koyulur ?

Android telefonlarda whatsapp’a şifre koyulabildiğinden eminiz birçoğunuzun haberi yoktur. Bu konuyu sizler için ele aldık.

android-telefonlarda-whatsapp-a-nasil-sifre-koyulur.png
Whatsapp arkadaşlarımızla aramızdaki görseller, yazışmalar ve videolar gibi özel bilgi alışverişleriyle hayatımıza girdiğinden dolayı bu özel dosyaların başkaları tarafından görülmesini istemeyiz. Bu yüzden bu konuda android telefonlarda WhatsApp için çözüm olan bir uygulama göze çarpıyor.
Smart AppLock adı verilen bu uygulamada telefona ve uygulamalar parola, desen gibi seçeneklerle şifre koyabilirsiniz. Google play market üzerinden uygulamayı telefonunuza indirip kurun. Yükledikten sonra uygulamayı açtığınızda sizden şifre ister bu şifre başta standart olarak 7777’dir. Bu adımdan sonra uygulama içerisinde Ayarlar > Şifre ve Desen seçeğine dokunarak istediğiniz şifre stilini seçip istediğiniz şifreyi koyabilirsiniz.
Whatsapp uygulamasına şifre koymak için ise Uygulamalar seçeneğinde yer alan +bölümünü seçerek WhatsApp uygulamasını seçip şifresini belirleyebilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

Bazı sebeplerden dolayı whatsapp hesabınızı silmek istemiş olabilirsiniz. Bunu yapmadan önce geri dönüşü olmayan bir işlem olduğunu hatırlatmakta fayda var.

whatsapp-hesabi-nasil-silinir.png
Whatsapp çıktığı günden beri hayatımızın bir parçası oldu ve kısa mesajlaşmanın yerini aldı. Ancak bazı sebeplerden dolayı artık kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda göze almanız gereken şeyler olduğunu bilmelisiniz.
- Hesabınız WhatsApp'tan silinir.
- Arkadaşlarınızın WhatsApp Kişiler listelerinden silinirsiniz.
- Tüm WhatsApp gruplarınızdan silinirsiniz.
- Telefonunuzdaki mesaj geçmişiniz silinir.
- WhatsApp hizmeti ödeme bilgileriniz silinir.
Kaybedeceğiniz bu özellikleri bilmelisiniz. Eğer hala whatsapp hesabınızı silmeye kararlıysanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
- WhatsApp'ı açın.
- Menü > Ayarlar > Hesap > Hesabımı sil'e gidin.
- Telefon numaranızı uluslararası biçimde girip Hesabımı Sil'e dokunun.
Bu işlemlerden sonra hesabınız tüm verilerle birlikte silinmiş olacaktır.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp Mavi Tık Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp yeni bir güncelleme yaparak tartışılan mavi tık uygulamasına çözüm buldu.

whatsapp-mavi-tik-kapatma-nasil-yapilir.jpeg
whatsapp-tan-mavi-tik-cozumu.jpeg
Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, sosyal medyada tartışmalara konu olan ve gönderilen iletilerin okunduğunu bildiren 'Mavi Tık' özelliğini kullanıcıların isteğe bağlı olarak kapatabilmesi isin yeni bir güncelleme için yayınladı.

GÜNCELLEME SADECE Android'de
Şuan sadece Android platformuna gelen güncelleme beta aşamasında olduğu için WhatsApp'ın resmi sitesinden yapılabiliyor. Yakın zaman içerisinde ben 'Mavi tık' kapatma güncellemesinin AppStore'de ve Google Play'de yayınlanarak tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

WHATSAPP MAVİ TIK NASIL KAPATILIR
Beta sürümüyle gelen WhatsApp'a gelen 'Mavi Tık' kapatma seçeneği nasıl uygulanır.

Ayarlar-Hesaplar-Gizlilik menüsü altından 'Read Receipts' seçeneğini kapatarak 'Mavi Tık' seçeneğini kapatabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp'ta Engellendiğinizi Anlama

Whatsapp üzerinden görüştüğünüz arkadaşlarınızdan bazılarının sizi engelleyip engellemediğini merak ediyorsanız bu yazımızda bu merakınızı gidereceksiniz.

whatsapp-ta-engellendiginizi-anlama.jpg
323985_462685727083559_766208862_o.jpg

Milyonlarca Whatsapp kullanıcısının en büyük korkularından birisi de engellenme korkusu. Bu yüzden kullanıcılar arkadaşlarına attığı mesajların iletilmediğini görünce hemen paniğe kapılarak engellendiklerini düşünebiliyorlar. Bu yüzden bizde bu yazımızda sizlere Whatsapp üzerinden engelleme ve engellenme işlemlerini göstereceğiz.
Whatsapp kullanmayan kullanıcılarımız aşağıdaki bağlantıları kullanarak Whatsapp uygulamasını telefonlarına indirebilirler.

whatsapp_messenger_icon.png

WhatsApp Messenger Android İçin Mesajlaşma Uygulaması

Hemen İndir

whatsapp-05-100x100-32x32[1]-icon.png

WhatsApp Messenger iPhone ve iPad İçin Mesajlaşma Uygulaması

Hemen İndir

windows_phone_whatsapp_icon.png

WhatsApp Messenger Windows Phone İçin WhatsApp Sohbet Uygulaması

Hemen İndir

whatsapp-05-100x100-32x32[1]-icon.png

WhatsApp BlackBerry Messenger BlackBerry İle WhatsApp Mobil Mesajlaşma Programı

Hemen İndir

symbian_whatsapp_messenger_icon.png

WhatsApp Messenger Nokia ve Sony Ericsson İçin WhatsApp Uygulaması

Hemen İndir

Şimdi konumuza başlayabiliriz. Aşağıda gördüğünüz görselde engellenmemiş bir kullanıcının mesaj sayfası açık. Engellenmeyen kullanıcılar mesaj yazma kısmında kişinin son görülme tarihini veya çevrimiçi olup olmadıklarını görebilirler. Örneğin bir arkadaşınız sizi engellememiş ise siz onun son görülme tarihini ve çevrimiçi olup olmadığını görebilirsiniz.
1(4).png
2(5).png
Fakat WhatsApp geçtiğimiz aylarda yayınladığı bir güncelleme ile artık kullanıcıların son görülme tarihlerini kapatabileceklerini duyurmuştu. Bu yüzden kullanıcıların son görülme tarihini görmediyseniz eğer buda sizi engellemiş olduğu anlmaına gelmez.
Şimdi gelelim bir kullanıcı sizi engellediyse bunu net olarak nasıl anlarız. Sizi engelleyen kişinin profil fotoğrafı, durum bildirimi ve son görülme tarihini göremezsiniz. Buda sizi engelldiğini net bir şekilde göstermektedir.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
iPhone ile WhatsApp Üzerinden Müzik Göndermek

20140610081258_whatsappmessengeriphone.jpg
Milyonlarca kullanıcısı bulunan Whatsapp ile beğendiğiniz ve sevdiğiniz müzikleri arkadaşlarınız ile paylaşmak Andorid işletim sistemlerinde oldukça basit bir işlem. Fakat söz konusu işlem iPhone kullanıcıların tam bir eziyete dönüşmekte. Whatsappüzerinden bir kaç seçenek ile Andorid kullanıcıları kendi arkadaşlarına müzik gönderebilirken iPhone kullanıcıları ise bunu yapamamakta. Fakat üzülmeyin! şimdi size anlatacağımız yöntemi izleyerek çok kısa bir süre içerisinde iPhone cihazınız ile Whatsapp'taki arkadaşlarınıza müziklerinizi yollabilirsiniz.
iPhone ile Whatsapp üzerinden müzik göndermek için size lazım olan tek uygulama iseiZip isimli bir uygulama. Oldukça kolay ve basit olan bu uygulama sayesinde Mp3'lerinizi iPhone cihazınız üzerinden arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.
1- Öncelikle iZip uygulamasını (Buraya Tıklayarak) indirin ve daha sonra Müzik Kütüphanenizi açın.
iphone-whatsapp-mp3-gonderme1.png

2- Daha sonra yollamak istediğiniz şarkıyı klasörünüzün içinden seçin. Göndermek istediğiniz şarkıyı da seçtikten sonra sağ üst kısımda bulunan Done tuşuna basın.
iphone-whatsapp-mp3-gonderme2.png

3- Daha sonrasında ekranın alt kısmında bulunan Zip tuşuna basıyorsunuz ve uygulamanız müziğinizi sıkıştırmak için işlem yapmaya başlıyor. İşlem bittikten sonra dosyanız Yerel Dosyalar adlı bölümde otomatik olarak açılacaktır. Daha sonra karşınıza çıkan zip uzantılı dosyanızı seçin.
4- Seçme işleminizi yaptıktan hemen sonra uygulama size dosyanın dışarı çıkarılmasını soracak OK tuşuna basın ve işlemin devam etmesini sağlayın.

5- Bu işleminizle birlikte seçmiş olduğunuz şarkılar otomatik bir şekilde ZIP şekline dönüşecektir.
iphone-whatsapp-mp3-gonderme3.png

6- Son aşamada işlemler tamamen bitince yukarıdaki görselde işaretli kısımda göstermiş olduğumuz Open In tuşuna basın ve çıkan seçeneklerden WhatsApp uygulamanızı seçin.
7- Seçim işleminizi yaptıktan sonra hangi arkadaşınız ile şarkıyı paylaşmak istiyorsanız o arkadaşınızı seçin ve şarkınızı gönderme işlemini bitirin.
iPhone tarafından desteklenmeyen WhatsApp ile Mp3 gönderme özelliği bu sayede kullanılabilir hale gelmekte ve dilediğiniz her an ufak bir kaç yolu ilerleyerek arkadaşlarınız ile müzik paylaşım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp, iOS 9.1 ile yeni eklenen emojileri Android kullanıcılarına da sunmaya başladı. İşte WhatsApp'a yeni gelen emojiler ve en güncel WhatsApp APK dosyası.

whatsapp-uygulamalari.jpg
Apple, iOS 9.1 güncellemesi ile yeni emojileri sistemine eklemişti.Unicode'a yeni eklenen emojiler için Google da devreye girmiş ve Nexusmodellerine has bir güncelleme yayınlayarak yeni emojilerin Androidplatformunda da kullanılabileceğini açıklamıştı. Bugün ise Androidkullanıcılarını Google'dan önceWhatsApp'ın sevindireceği haberi geldi.
Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, Android platformundakiuygulamasını güncelleyerek yeni emojileri kullanıcıları ile buluşturdu.WhatsApp 2.12.372 veya 2.12.373 sürümlerine sahip olan Android kullanıcıları yeni emojileri kullanmaya başladı. Henüz bu güncelleme resmi olarak Google Play Store'da sunulmuyor. Eğer WhatsApp'ı bir Android telefonda kullanıyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak WhatsApp'ın yeniemojiler içeren güncellemesini indirebilirsiniz
whatsapp-android-emoji.jpg

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=1]WhatsApp Konuşmaları Nasıl Yedeklenir ?[/h][h=2]Android işletim sisteminde whatsapp verilerinizi Google Drive’a yedeklemenin yolunu gösteriyoruz.[/h]
whatsapp-konusmalari-nasil-yedeklenir.jpg
Konuşmalarınızın kayıt altına alınmasını veya fotoğraf, video gibi gönderip aldığınız verileri sürekli biryerde kayıt altında tutmak isteyebilirsiniz. Bunun için WhatsApp verilerinizi Google Drive hesabınıza artık yedekleyebilirsiniz. Bunun için “WhatsApp” ve “Google Drive” uygulamalarının son sürümünün telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir.
drive_whatsapp_n6_double.png

Daha sonra ise WhatsApp uygulamasından Ayarlar > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği > Google Drive’a yedekle yollarını izlemeniz gerekmektedir. Son olarak bu ekrandan yedeklemenin yapılma sıklığını ayarlayarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Otomatik yapılmasını istemiyorsanız istediğiniz zaman manuel olarak da yedekleme yapabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=1]WhatsApp Durumları - WhatsApp için Hazırladığımız Durum Mesajları ve Sözleri[/h][h=2]Sayfamızda Whatsapp Sözleri, Whatsapp Durumları, Whatsapp Durum Mesajları, İngilizce Whatsapp Sözleri, İlginç Whatsapp Sözleri yer alır.[/h]
whatsapp-durumlari-whatsapp-icin-hazirladigimiz-durum-mesajlari-ve-sozleri.jpg
Mutlu olmayi biliyorsan, sevmeyi bileceksin, Gerçekten seviyorsan, ömrünü vereceksin..
ErkekIer kaIem gibi incedir ama ham maddeIeri odundur..
Seni sevdiğimi bir kaIbim biIiyor o da diIsiz.
AsIa haraketsiz bir şeyi boşuna haraket ettirme.
Hayat, sensizIiğe aIışmak için çok kısa!
Eğer bir fare kediye güIüyorsa, yakınIarda bir deIik var demektir!
Çıkmıyoruz ama konuşuyoruz, işte iIişkinin en güzeI dönemi.
Bana yüreğinIe geI, bahaneIerinIe değiI!
GeIecekten bahsedenIerin gidişine hastayım.
Yazın sıcağına, kışın soğuğuna ve erkeğin aşkına hiç aldanma.
“Unuttum” dersin çevrendekilere; ama unutmadığını birtek sen bilirsin. “Aşk öyle birşey işte gitse bile unutamıyorsun yine”.
Bazı insanlar kafalarıyla hissederler ve kalpleriyle düşünürler.
“Öyle gözler vardır ki sözlerden iyi anlatır.Öyle sözler vardır ki o gözleri ömür boyu ağlatır.”
Unutulmak ölmek kadar kötü ise, hatırlanmak sevmek kadar güzeldir.
“İnsαn birisiyle yαşlαnmαlı, Birisi yüzünden değil” !
Karamsar adam, her imkanda bir zorluk görür.İyimser adam ise her zorlukta bir imkan.
İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmak….
Küçük insanların büyük gölgelerinin olduğu yerde güneş batmak üzeredir.
Akıllı görünme çabası, çoğu zaman akıllı olmayı engeller..
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin yüz dili bile olsa, o yine dilsiz sayılır.
Sakladığın sır senin esirindir. Açığa vurursan sen onun esiri olursun.
“Gülmek her zaman mutlu olmak için değildir. Bazen öyle gülmeler vardır ki; en büyük acıları gizlemek içindir”.
Hayatta en zor şey de; İnsanın kendi kendini teselli etmeye çalışması…
İnsanın büyüdükçe mi artıyor dertleri? Yoksa insan, büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri?
“Bu sααtten sonrα sende fırtınα bile kopsα; bende yαprαk oynαmαz”.
“Gidenin arkasından bakmayın, Yoksa geleni göremezsiniz..”
Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder..
Bir insan en çok kimin yanında susuyorsa, aslında en çok onunla konuşmak istiyordur..
Babaanneme yükseIenin ne dedim, ‘tansiyonum’ dedi. İçimdeki astroIog oracıkta öIdü.
Aşk aynen yazıIdığı gibidir: SesIi başIar, sessiz biter.
Asgari ücret gibiyim; kimse benimIe geçinemiyor.
Gittikçe sıradan biri oIuyorsun, o yüzden Iütfen gitme!
Hayat, sensizIiğe aIışmak için çok kısa!
Yüksekten düşenin parçası buIunur, buIunur da; GönüIden düşenin parçası buIunmaz.
Cinayeti işIerken hep aynı metodu kuIIanırdı! GözIeri tetiği çekerdi, ben öIürdüm.
Bazı şeyIer var ki söyIenmiyor, biz seninIe sözIeri susarak aştık.
O kadar orijinaI bir acı bıraktın ki geride, senden sonra hiçbir aşk yakışmadı gönIüme.
Kimse yok merak etme, o boş kaIan tahtında.
Yaşamak İstiyorsan Fazla Soru Sorma.
Elvedɑ dercesine bɑkɑn gözlerine eyvɑllɑh çeker giderim…
Bir yanlızlık inşa ediyorum ki sorma : mimar sinan halt etmiş yanımda!
Hayatım da daha önce Fırtınalar geçti, Ama onlar gerçek sevgi Değildi.
AdiLiğine boncuk takta nazar değmesin!!!.. :d
Ancak yaradan dener kulunu, insan insanı denerse kalp hüküm giyer…
Cheer up, be happy. (Neşelen, mutlu ol)
Mevsimin suçu yok, Yokluğun soğuk!
Hayatımdaki “Geri Dönüşüm Kutusu” hiç açıLmaz benim..
Tek bildiğim, bikerede siLdiqim!!

Ruhumn fi$ini çekmk isdiOrm..!..
..ve bilio musunuz; insan maskeleri o yüzsüzlüğünüze hiç yakışmıyo !!….
Her suskunluk; Bir iç kanamasıdır ilişkilerde…
Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, Suyun damlasında, selin coşkusunda Kimi yanımdasın kimi rüyamda Ama hep aklımdasın sakın unutma.
En çok Gözlerime Gömülürsün, Gözlerimi Kaparım. Vasiyetimi Yazarım..
Korkaklıkta ar, ilerlemekte şeref var..
TakıLmış PLak Gbi Kendinizi TekrarLıyosunuzz ^^
Benden aşkı tarif etmemi beklemeyin. Çünkü edemem. Aşk tarif edilemez muhteşem bir duygudur
Her suskunluk; Bir iç kanamasıdır ilişkilerde…
Elektronik etkiye şizofrenik tepki verdim sadece..!
“Tek kişilik miydi bu şehir, Sen gidince bomboş kaldı.” Ben o yâre sevmesini öğretemedim…
Ben senin mutluluğunu istiyorum dedi ve aldı gitti.
Kalbime giden yollarım unutma çalışmalarından dolayı kapalıdır.
Başını Dik Tut Prenses Tacın Düşmesin.
Şimdi YerLerDesin eSki Pas Pas Gißi Fişini Çektim işin ßitti …
Sende kendimi buldum bende seni buldum sesinde hayatımı buldum en önemlisi kalbinde kalbimi buldum…
Kardan adam olur, senden adam olmaz…
Sadece biraz sessizlik istiyorum.
Canım ßiLe emanetken, kayBedecek neyim oLaBiLirki ?
Üzülme ne olur, bugünler dün olur.
Ben ıraklarda suskun bir mevlevi.. Sen ise kalbimin Aşk-ı kıyameti..
Dışarda Bana Bakanlar Umrumda Olmaz Çünkü ben Normalim onLar AnormaL .!
Zamansızdır ayrılıklar
Karla karışık ‘Âşk’ yağıyor bugünlerde, ve bana ‘Dolu Dolu’ ‘SEN’ düşüyorsun…
Telefonum WhatsApp’ı desteklemiyor
Sırf seninle diğer tarafta karşılaşmamak için, Helal ediyorum hakkımı..
Çevrem geniş olabilir ama, Yüreğim tek kişilik.
Gönül hep seni ister ama…
Gitmek” sadece bir eylemdir. “Unutmak” ise kocaman bir devrim.
Zormu GeLdi Adam Gibi Sevmek..!!
Attıqımız her adım senkronize ..:)
Sen de yaz yaz yaz, bir kenara yaz bütün sözlerini.
Üzülme ne olur, bugünler dün olur.
Yıldızların altında En azından deniyoruz.
Biz çocukken dɑyɑk yediği için ɑğlɑyɑn değil, ɑğlɑdığı için dɑyɑk yiyen bir nesildik.
Artık kendi kɑlemimle yɑzɑcɑğım hɑyɑtı, durup üzülmeyeceğim biten tükenmezlere…
Hɑdi kɑldır kɑdehini sevgili vɑrsɑ şerefine, yoksɑ gidişine…
Hayatta seyirciler ve oyuncular vardır…Ben kuralları koydum İsteyen seyrederİsteyen oynar…
Her günüm en güzel günüm.
Bunlar da geçecek şüphesiz.
Seni unutmama kaç yüzyıl kaldı ki..
Gözümden Akan YaşLar, Değerimi BiLmeyen ŞerefsizLere SadaKam oLsun
Sadece acil çağrılar.
Herkes ɑşkını yɑzmış kɑğıtlɑrɑ duvɑrlɑrɑ…Ben seni sɑrdım sɑklɑdım yɑrınlɑrɑ…
Elvedɑ dercesine bɑkɑn gözlerine eyvɑllɑh çeker giderim…
Kaç lisan bilirsen bil; terk edilmeyi, yüreğine tercüme edemeyeceksin.
Korkaklıkta ar, ilerlemekte şeref var…
Sessizliği dinle, söyleyecek çok şeyi var.
Kalbime söyleyemedim gittiğini, seni halen benimle biliyor…
Hadi takas edelim birşeylerimizi … Mesela gülüşünden ver ömrümden al.
Bir otobüs ɑşkıydı belki bizimkisi benim yolum “son durɑk” seninkisi “müsɑit bir yer”di
Ben hɑklı yɑ dɑ hɑksız olduğum durumlɑrdɑ değil, kɑrşımdɑ ‘ɑdɑm’ olmɑdığını ɑnlɑdığım zɑmɑnlɑrdɑ susɑrım!
Herkeste bir sen aradım, herkesi sana benzettim hepsini sevdim, seni bir daha sevdim
Taşı delen, suyun kuvveti değil, dalgaların sürekliliğidir.*
Savaşta dövüşenler den çok kaçanlar ölür.
Sizde aklınızdaki WhatsApp Durumları için sözleri aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.
WhatsApp yüklemek için WhatsApp indir bağlantısını tıklayın.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
whatsapp-listenizdeki-kisilerin-tum-aktivitelerini-takip-etmenizi-saglayan-uygulama-whatsstats-705x290.jpg
WhatsApp için geliştirilen uygulamalar arasındaki en ‘detaycı’ olan WhatsStats, listenizdeki kişilerin tüm aktivitelerini öğrenmenizi sağlıyor.
Geçtiğimiz yıl efsanevi bir şekilde yayılan ve WhatsAppiçin geliştirilmiş ilk uygulama olan WhatsDog, ‘stalk’ kültürünün internetten uygulamalara geçmesini sağlamıştı. İstediğiniz kişinin online olup olmadığını öğrenebildiğiniz bu uygulama artık Google Play Store’da yer almıyor fakat yerini tutması için uygulamalar geliştirilmeye devam ediliyor, son günlerin en popüler WhatsApp tabanlı uygulaması WhatsStats onlardan bir tanesi.

Uygulamanın kullanıcılara verdiği bilgiler o kadar fazla ki neredeyse aldığı nefese kadar takip edebiliyorsunuz. Kişinin son görülme zamanını, çevrimiçi olduğu zaman aralıklarını ve toplam çevrimiçi olduğu süreyi (gün içerisinde), durum mesajı geçmişini, profil fotoğrafı geçmişi gibi birçok aktiviteden haberinizin olmasını sağlayan uygulamanın işe yaraması için, kişinin durum ve profil fotoğraf ayarlarının ‘Herkes’ şeklinde ayarlanmış olması gerekiyor.

tr-android-whatsstats-0.jpg

iOS için bu tarz uygulamaların geliştirilmesi pek mümkün olmuyor. Apple’ın bu konudaki tavrı net olduğu için geliştiriciler de pek üzerine düşmüyor. Fakat geliştiricilere hemen hemen sınırsız özgürlük sağlayan işletim sistemi Android, aklımıza gelen her şeyi uygulamaya dökebilmemize imkan sağlıyor. Bu uygulama da yine yalnızca Android için geliştirilmiş.

WhatsStats

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
whatsapp-icin-gelmis-gecmis-en-iyi-widget-uygulamasi-705x290.png
WhatsApp kullanıcıların her türlü derdine deva olacak efsanevi wigdet yayınlandı!
WhatsApp kullanıcıların ortak olarak birkaç sıkıntısı bulunduğunu hepimiz biliyoruz. Birincisi; Mavi Tik. Evet, bu arkadaş sizin meşgulken bile yanlışlıkla açtığınız mesaja artık 4s kuralı gereği cevap vermenizi sağlayan nalet bir şey. İkincisi ise diyelim telefonunuzdan sürekli oynadığınız bir CoC tarzı bir oyun var, ya da stalkerlık yapıyorsunuz. En kötüsü de benim gibi telefondan da dizi/film izlemeyi seven birisiniz. O sırada sevgiliniz ya da yakın arkadaşınız ile sürekli mesajlaşıyor olmak dizinin sürekli kesilmesine, oyundan 2'de 1 çıkıp girmenize yol açması da hoş değil.

Peki ya bu sorunlarınızı kökten çözecek bir uygulama bulduk desek? Başlıkta'da belirttiğim gibi, "WhatsApp için gelmiş geçmiş en iyi uygulama" olmaya net aday kendileri.

chat-helper-whatsapp.jpg

Bizim İzmo'nun diğer projesi olan Fobito tarafından keşfedilen uygulama, bir widget olarak ekranınızda bulunuyor. Mesaj geldiğinde sağ tarafta gelen mesaj sayısını gösteren widget, tıkladığınızda ise popup olarak size gelen mesajın "ne kadar uzun olursa olsun" tamamını gösteriyor. Burada mesajı görüyor olsanız bile mavi tiki karşıya iletmeyen uygulama, anca mesaja tıkladığınızda WhatsApp'ın açarak mavi tikin ulaşmasını sağlıyor. Yani siz film izlerken ya da oyun oynarken gelen mesajın film veya oyun keyfinizi bölmeye değer mi değmez mi görebiliyorsunuz.

chat-helper-whatsapp-1.jpg

Oldukça kullanışlı olan uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indirerek Android cihazınızda WhatsApp keyfinizi katlayabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
whatsapp-in-android-surumune-100-den-fazla-emoji-ve-yeni-ozellikler-eklendi-705x290.jpg
WhatsApp Messenger’ın Google Play Store’da yayımlanan yeni sürümü, uygulamaya birçok yeni özelliklerin eklenmesini sağladı.

Kullanıcılarla olan ilişkisinin geliştirilmesi için sürekli olarak yeni özellikler eklenen WhatsApp, son olarak makul bir rakam da yıllık 1 dolar olan kullanım ücreti ortadan kaldırılmıştı. Ara ara yaptığı güncellemelerle de kullanılabilirliği giderek artan WhatsApp için yayımlanan son sürüm, uygulamaya birçok özelliğin eklenmesini sağladı.

Geçtiğimiz ay resmi bir açıklama yapan WhatsApp, yapılan görüşmelerin Google Drive’da kayıt altına alınabileceğinden, yeni bir telefona geçtiğinizde (telefonu kaybolmuş ya da farklı bir telefona geçiş yapmak istemiş olanlar için) sohbetlerin ve medya görüntülerinin kolayca geri getirilebileceğinden bahsetmişti. Bu özelliği etkinleştirmek için uygulamanın içerisinde yer alan Ayarlar / Sohbet ve Çağrılar / Sohbet Yedekleme işlemini takip etmeniz yeterli olacak. (bu özellikten hala haberi olmayanlar için ufak bir hatırlatma)

whatsapp-messenger-for-android-updated-with-100-new-emoji-android-m-support-500609-2.jpg

Uygulamanın yeni sürümü, artık tüm Android cihazlarda 100’den fazla emojiyle birlikte kullanılabilir durumda. Bizi pek alakadar etmese de Kazak, Tagalog, Özbek, Marathi ve Malayalam dilleri de artık desteklenmeye başlanmış. Ayrıca şirket, gelen bu yeniliklerin Android 6.0 M sürümü için de kullanılabilir olduğunu belirtmiş.

Güncellemeyi Google Play’den ücretsiz olarak indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Android_Platorm.jpg

WhatsApp uygulaması gün geçtikçe gelişmeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. WhatsApp son yapacağını duyurduğu bir güncelleme ile Grup limiti sayısını 250’ye çıkardı ve WhatsApp gelişimini 2016 yılında da sürdürecek gibi.

WhatsApp ücretsiz olarak mesajlaşmanızı sağlayan uygulama olması bakımından kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilmekte. 2016 yılında WhatsApp kullanıcısı sayısı 1 Milyarı geçti ve giderek artıyor. Kullanıcı sayısının artması ile birlikte kullanıcılar sorunlar ile karşılaşabilmekte. Bu sorunlardan birisi de Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorunudur.
Rehberden-sildigim-ki%C5%9Fi-WhatsApptan-silinmiyor.jpg

WhatsApp üzerinden sadece kişi ekleme değil grubunuza kişi ekleme işlemi de yapabilirsiniz. WhatsApp grubunuzu kurup kişilerinizi ekledikten sonra sıra güzel bir isme gelir.Sizlerle beraber bugün Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorununu çözeceğiz.
Android_Platorm.jpg

Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorunu bir çok kullanıcı tarafından son günlerde dile getirilmekte. Bu sorun bazı kişilerin kendi bulduğu çözüm yolları ile çözülmekte. Rehberinize eklediğiniz kişi WhatsApp kişiler kısmına otomatik olarak eklenir ve orada durur. Bu eklediğiniz kişiyi daha sonra Rehberinizden sildiğiniz halde WhatsAppta görünmeye devam edebilir. Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorunu da bu yüzden çıkmakta.

Android_Platorm.jpg

Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor ( NEDEN ? )

WhatsApp kişi silme işlemi WhatsApp>Kişiler kısmından yapılamamakta. WhatsApp kişi silme işlemi yapmak için telefon rehberinizi kullanmanız gerekmekte. Rehberden sildiğim kişi WhatsApptan silinmiyor sorununu çözebilmek için ilk olarak sileceğiniz kişiyi Rehberden bulmanız gerekmekte. Kişiyi rehberde bulduktan sonra kişiyi rehberinizden siliniz.
Kişiyi Rehberden sildikten sonra WhatsApp’ı tekrar açın. WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra Kişilerkısmına gelin ve sağ üstte ki 3 noktalı menü butonuna dokunun veYenile seçeneğine dokununuz. Yenile dedikten sonra büyük ihtimal sildiğiniz kişi, kişiler listesinden gidecektir. Eğer sildiğiniz kişi eğer halen listede yer alıyorsa yapmanız gereken şey telefonunuzu kapatıp açmaktır.Telefonunuzu kapatıp açtıktan sonra halen sildiğiniz kişi listede yer alıyorsa kişi ile olan sohbetiniz var demekdir. Sildiğiniz kişi ile WhatsAppta sohbetiniz var ise bu sohbet mesajlarınızı da siliniz. Buda işe yaramazsa WhatsApp uygulamasını kaldırın ve Play Store üzerinden uygulamayı tekrar indirip kurun.

Android_Platorm.jpg

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Android_Platorm.jpg

WhatsApp artık hemen hemen çoğu Android cep telefonunda var. İnternet paketiniz var ise WhatsApp üzerinden ücretsiz olarak mesaj gönderebilirsiniz. Tabi WhatsApp bu kadar çok kullanılınca bir hedef tahtası haline gelebiliyor.

Bazı web sitelerinde veya Sosyal ortamlarda WhatsApp kullanıcıları dikkat, bu WhatsApp virüsüne dikkat tarzı başlıklar görmüşsünüzdür. WhatsApp üzerinden Rehberde kayıtlı olan kişileriniz size mesaj atabilir ancak arkadaşlarınız dışında gelen mesajlar WhatsApp güvenliğinizi tehdit edebilir.
whatsapp-virus.jpg

WhatsApp uygulamasına nasıl virüs girer diye bir soru yöneltebilirsiniz. Bu mantık eposta virüsü veya Facebook sohbet virüsüne benzetebilirsiniz, mantık aynı yani. Ödül kazandınız veya bu tarz mesajlar ile size tıklamalı link yollamaktalar. Bu linklere kesinlikle tıklamayınız ve hemen siliniz. Bu mesajlarda ki linke tıklamanız ciddi telefon sorunlarına neden olabilir
Android_Platorm.jpg

WhatsApp hesabımızı virüsten korumak için ne gibi önlemler alabiliriz ?
Öncelikle sadece rehberde kayıtlı olan arkadaşlarınız ile konuşmanızı öneriyoruz. Bunun dışında gelen linkli mesajları linke tıklamayı boşverin, hiç açmayın bile. Eğer olurda böyle bir mesaj gelirse gelen numarayı hem engelleyin hemde mesajını silin.
Peki bu kişiler benim numaramı nerden buluyor diye kafanızda bir soru işareti olabilir. Bazı üye olunan web site adreslerinde cep telefonu numarası da istenmekte, bu numarayı isteyen web site güvenilir değil ise numaranızı yazmayınız. Büyük, tanınmış veya belli bir kalite üzerinde giden sitelerde sorun olmaz ancak güvenilmeyen web sitelerine numaranızı yazmayınız.

Android_Platorm.jpg

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Android_Platorm.jpg

iPhone için WhatsApp uygulaması bugün yeni bir güncelleme aldı. WhatsApp 2.12.14 güncellemesi ile uygulamaya yeni özellikler eklendi.

whatsapp.jpg
Anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, güncellemeler ile kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Androidplatformundaki uygulamasını güncelleyerek yeni emojileri kullanıma sunan Whats Apple , bugün de iPhone için yeni bir güncelleme yayınladı.
WhatsApp 2.12.14 sürümü, medya odaklı iyileştirmeleri beraberinde getiriyor. Bildiğiniz gibi iOS 9 ile video izlerken Zoom yapma özelliği gelmişti. WhatsApp bu özelliği güncelleme ile uygulamasına adapte ediyor.
iPhone için WhatsApp güncellemesi neler getiriyor?

Fotoğraf ve video görüntüleme tasarımı geliştirildi.
Artık fotograf ve videoları telefonunuza yüklenmiş olan diğer uygulamalardan, Google Drive, Dropbox veya Microsoft OneDrive gibi, seçerek gönderebilirsiniz. "Fotograf/Video Galerisi"ni açtığınızda, "Başka bir uygulamadan seç..."e dokunun.
Sohbet arka planınızı pek çok düz renk alternatifinden seçebilirsiniz.
Video oynatırken zoom yapabilirsiniz.
WhatsApp indirmek için tıklayın
Android_Platorm.jpg

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Mesajlaşma uygulaması denilince akla gelen ilk uygulama olan WhatsApp, 2.12.15 sürümüne kavuştu. İşte yeni güncellemeyle gelen özellikler ve iyileştirmeler...

whatsapp.jpg
Mobil dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS için yeni bir güncelleme yayınladı. Güncellemeyle birlikte uygulama, 2.12.15 sürümüne yükseltildi.
Bu güncelleme bazı iPhone kullanıcıları için çok önemli, zira bu güncellemeyle birlikte bazı iPhone’larda görülen çok fazla depolama alanıkullanımı sorunu giderildi.
Belge paylaşımı da yapılabilecek

Bazı iPhone kullanıcılarının şikâyetçi olduğu, telefondaki açık depolama alanının hepsinin WhatsApp tarafından kullanılma sorunu nihayet çözüldü. Çözülen hatalar arasında uygulamanın çökmesine neden olan bir tanesi de bulunuyordu.
WhatsApp’a yeni gelen belge paylaşımı özelliği, iPhone’lar için 2.12.15 sürümüyle de sunuluyor. Telefonuna WhatsApp uygulamasının yeni sürümünü yükleyen iPhonekullanıcıları, sohbetlerde PDF dosyaları alıp gönderebilecekler.
Buluttan medya paylaşımı

Güncellemeyi edindikten sonra, WhatsApp’tan telefonunuzda bulunan diğer uygulamalardan da fotoğraf ve video paylaşabileceksiniz (örn. Google Drive, Dropbox, OneDrive).
Bunu yapabilmeniz için fotoğraf paylaşmak için sohbet ekranından fotoğraf ve video kütüphanesine gittikten sonra “Başka bir uygulamadan seç” seçeneğine dokunmanız yeterli olacak.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
1380570097_whatsapp-messenger-2.11.23.jpg

WhatsApp Şifreli Mesaj Gönderme (Detaylı Anlatım)
Teknolojinin gün geçtikçe gelişmesi ile paralel insan hayatında da birçok gelişme ve yenilik oluşmaya başlamıştır. İşte bunların en önemlilerinden birisi de whatsappın hayatımıza dâhil olmasıdır da diyebiliriz.

Mesaj gönderme, müzik gönderebilme resim gönderebilme ve kolay kullanılabilir olması ayrıca son güncellemeyle birlikte uçtan uca şifreleme yöntemi ile yazıştığınız veya konuştuğunuz kişi ile aranızdaki dokümanların şifrelenme işlemi yaparak verilerin istemediğimiz kişilerin eline geçmesini engelleyen sistemin olması programı vazgeçilmez kılan en önemli özelliklerinden birisidir.

WhatsApp Şifreli Mesaj Gönderme (Detaylı ve Resimli Anlatım
1- Her iki tarafında whatsappın’ın güncellenmiş olmasıdır.
2- WhatsApp güvenli şifreleme yapacağınız kişinin WhatsApp profilini açın ve orta kısımlarda yer alan ” Şifreleme “ seçeneğine dokunun. Bu kısımda ” Güvenlik kodunu doğrula “ seçeneği gelecektir. Alt kısımda ise ” Doğrulamak için xx kişisine bir mesaj atın ve tekrar deneyin “ yazısı gelecektir. Ardından o kişiye WhatsApp üzerinden bir mesaj atın ve açık sarı renkli buton ile aşağıda ki yazı çıkacaktır. O uyarıya dokunmanız yeterli olacaktır.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.