gittigidiyor

İOS WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
Anlık mesajlaşma ve görüşme imkanı sağlayan WhatsApp, Web sürümünü tüm platformlar için yayınladı. Peki, WhatsApp Web nasıl kullanılır?

whatsapp.jpg
WhatsApp, 2015 yılının Ocak ayında tarayıcı üzerinden kullanılabilenWhatsApp Web sürümünü duyurmuştu. Android, Windows Phone, Symbian S serisi ve BlackBerry telefonlardaki WhatsApp ile uyumlu olan WhatsApp Web, geçtiğimiz gün tam 7 ayın ardından iPhone kullanıcılarının da beğenisine sunuldu.

İlk Adım

WhatsApp Web'i kullanabilmek için üç önemli şart bulunuyor. Bunlardan ilki ve en önemlisi iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry ya da Nokia S60 işletim sistemi olan bir telefonda WhatsApp uygulamasını kullanıyor olmanız.
İkinci ve üçüncü şartlar ise, bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcının yüklü olması ve telefonunuzda WhatsApp'ın en güncel sürümünün bulunması.

Chrome'u Yükleyin

Eğer bilgisayarınızda Google Chrome yüklü değilse, aşağıdaki bağlantı ile Google Chrome'un en güncel sürümünü yükleyebilirsiniz.

:: Google Chrome'u indirmek için tıklayın.

WhatsApp'ı Güncelleyin

Eğer WhatsApp'ın en güncel sürümünü kullanmıyorsanız, uygulamayı güncellemeniz gerekiyor.
Eğer WhatsApp telefonunuzda yüklü değilse, aşağıdaki bağlantıdan faydalanarak , WhatsApp'ı yükleyebilirsiniz.

:: WhatsApp uygulamasını indirmek için tıklayın.

Chrome'u açın ve WhatsApp Web Adresine Gidin

Google Chrome'u çalıştırın ve aşağıdaki bağlantıdan WhatsApp Websayfasına gidin.

:: WhatsApp Web'e gitmek için tıklayın.

Barkod'u taratın

WhatsApp Web sayfasına gittikten sonra, tekrar akıllı telefonunuzdakiWhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp>Ayarlar bölümüne girin veWhatsApp Web seçeneğine tıklayın. Bu seçenek henüz bazıiPhonekullanıcılarında aktif değil. Bir kaç gün içerisinde aktif olacaktır.
WhatsApp uygulaması ile Google Chrome'da açtığınız WhatsApp Websayfasında yer alan barkoda odaklayarak barkodu taratın.
c.jpg

Barkodu tarattıktan sonra WhatsApp Google Chrome tarayıcınızda açtığınız WhatsApp Web ile kullanabilirsiniz.
Ayrıca WhatsApp'ın bildirim seslerini bilgisayarınızda duymak istiyorsanız,WhatsApp Web'de yer alan profil resminizin yanındaki menüden ayarlamaları yapabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp Konuşmaları Nasıl Yedeklenir ?

Android işletim sisteminde whatsapp verilerinizi Google Drive’a yedeklemenin yolunu gösteriyoruz.

whatsapp-konusmalari-nasil-yedeklenir.jpg
Konuşmalarınızın kayıt altına alınmasını veya fotoğraf, video gibi gönderip aldığınız verileri sürekli biryerde kayıt altında tutmak isteyebilirsiniz. Bunun için WhatsApp verilerinizi Google Drive hesabınıza artık yedekleyebilirsiniz. Bunun için “WhatsApp” ve “Google Drive” uygulamalarının son sürümünün telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir.
drive_whatsapp_n6_double.png

Daha sonra ise WhatsApp uygulamasından Ayarlar > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği > Google Drive’a yedekle yollarını izlemeniz gerekmektedir. Son olarak bu ekrandan yedeklemenin yapılma sıklığını ayarlayarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Otomatik yapılmasını istemiyorsanız istediğiniz zaman manuel olarak da yedekleme yapabilirsiniz.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
WhatsApp Durumları - WhatsApp için Hazırladığımız Durum Mesajları ve Sözleri

Sayfamızda Whatsapp Sözleri, Whatsapp Durumları, Whatsapp Durum Mesajları, İngilizce Whatsapp Sözleri, İlginç Whatsapp Sözleri yer alır.

whatsapp-durumlari-whatsapp-icin-hazirladigimiz-durum-mesajlari-ve-sozleri.jpg
Mutlu olmayi biliyorsan, sevmeyi bileceksin, Gerçekten seviyorsan, ömrünü vereceksin..
ErkekIer kaIem gibi incedir ama ham maddeIeri odundur..
Seni sevdiğimi bir kaIbim biIiyor o da diIsiz.
AsIa haraketsiz bir şeyi boşuna haraket ettirme.
Hayat, sensizIiğe aIışmak için çok kısa!
Eğer bir fare kediye güIüyorsa, yakınIarda bir deIik var demektir!
Çıkmıyoruz ama konuşuyoruz, işte iIişkinin en güzeI dönemi.
Bana yüreğinIe geI, bahaneIerinIe değiI!
GeIecekten bahsedenIerin gidişine hastayım.
Yazın sıcağına, kışın soğuğuna ve erkeğin aşkına hiç aldanma.
“Unuttum” dersin çevrendekilere; ama unutmadığını birtek sen bilirsin. “Aşk öyle birşey işte gitse bile unutamıyorsun yine”.
Bazı insanlar kafalarıyla hissederler ve kalpleriyle düşünürler.
“Öyle gözler vardır ki sözlerden iyi anlatır.Öyle sözler vardır ki o gözleri ömür boyu ağlatır.”
Unutulmak ölmek kadar kötü ise, hatırlanmak sevmek kadar güzeldir.
“İnsαn birisiyle yαşlαnmαlı, Birisi yüzünden değil” !
Karamsar adam, her imkanda bir zorluk görür.İyimser adam ise her zorlukta bir imkan.
İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmak….
Küçük insanların büyük gölgelerinin olduğu yerde güneş batmak üzeredir.
Akıllı görünme çabası, çoğu zaman akıllı olmayı engeller..
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin yüz dili bile olsa, o yine dilsiz sayılır.
Sakladığın sır senin esirindir. Açığa vurursan sen onun esiri olursun.
“Gülmek her zaman mutlu olmak için değildir. Bazen öyle gülmeler vardır ki; en büyük acıları gizlemek içindir”.
Hayatta en zor şey de; İnsanın kendi kendini teselli etmeye çalışması…
İnsanın büyüdükçe mi artıyor dertleri? Yoksa insan, büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri?
“Bu sααtten sonrα sende fırtınα bile kopsα; bende yαprαk oynαmαz”.
“Gidenin arkasından bakmayın, Yoksa geleni göremezsiniz..”
Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder..
Bir insan en çok kimin yanında susuyorsa, aslında en çok onunla konuşmak istiyordur..
Babaanneme yükseIenin ne dedim, ‘tansiyonum’ dedi. İçimdeki astroIog oracıkta öIdü.
Aşk aynen yazıIdığı gibidir: SesIi başIar, sessiz biter.
Asgari ücret gibiyim; kimse benimIe geçinemiyor.
Gittikçe sıradan biri oIuyorsun, o yüzden Iütfen gitme!
Hayat, sensizIiğe aIışmak için çok kısa!
Yüksekten düşenin parçası buIunur, buIunur da; GönüIden düşenin parçası buIunmaz.
Cinayeti işIerken hep aynı metodu kuIIanırdı! GözIeri tetiği çekerdi, ben öIürdüm.
Bazı şeyIer var ki söyIenmiyor, biz seninIe sözIeri susarak aştık.
O kadar orijinaI bir acı bıraktın ki geride, senden sonra hiçbir aşk yakışmadı gönIüme.
Kimse yok merak etme, o boş kaIan tahtında.
Yaşamak İstiyorsan Fazla Soru Sorma.
Elvedɑ dercesine bɑkɑn gözlerine eyvɑllɑh çeker giderim…
Bir yanlızlık inşa ediyorum ki sorma : mimar sinan halt etmiş yanımda!
Hayatım da daha önce Fırtınalar geçti, Ama onlar gerçek sevgi Değildi.
AdiLiğine boncuk takta nazar değmesin!!!.. :d
Ancak yaradan dener kulunu, insan insanı denerse kalp hüküm giyer…
Cheer up, be happy. (Neşelen, mutlu ol)
Mevsimin suçu yok, Yokluğun soğuk!
Hayatımdaki “Geri Dönüşüm Kutusu” hiç açıLmaz benim..
Tek bildiğim, bikerede siLdiqim!!

Ruhumn fi$ini çekmk isdiOrm..!..
..ve bilio musunuz; insan maskeleri o yüzsüzlüğünüze hiç yakışmıyo !!….
Her suskunluk; Bir iç kanamasıdır ilişkilerde…
Gecenin karanlığında, güneşin ışığında, Suyun damlasında, selin coşkusunda Kimi yanımdasın kimi rüyamda Ama hep aklımdasın sakın unutma.
En çok Gözlerime Gömülürsün, Gözlerimi Kaparım. Vasiyetimi Yazarım..
Korkaklıkta ar, ilerlemekte şeref var..
TakıLmış PLak Gbi Kendinizi TekrarLıyosunuzz ^^
Benden aşkı tarif etmemi beklemeyin. Çünkü edemem. Aşk tarif edilemez muhteşem bir duygudur
Her suskunluk; Bir iç kanamasıdır ilişkilerde…
Elektronik etkiye şizofrenik tepki verdim sadece..!
“Tek kişilik miydi bu şehir, Sen gidince bomboş kaldı.” Ben o yâre sevmesini öğretemedim…
Ben senin mutluluğunu istiyorum dedi ve aldı gitti.
Kalbime giden yollarım unutma çalışmalarından dolayı kapalıdır.
Başını Dik Tut Prenses Tacın Düşmesin.
Şimdi YerLerDesin eSki Pas Pas Gißi Fişini Çektim işin ßitti …
Sende kendimi buldum bende seni buldum sesinde hayatımı buldum en önemlisi kalbinde kalbimi buldum…
Kardan adam olur, senden adam olmaz…
Sadece biraz sessizlik istiyorum.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
whatsapp-listenizdeki-kisilerin-tum-aktivitelerini-takip-etmenizi-saglayan-uygulama-whatsstats-705x290.jpg
WhatsApp için geliştirilen uygulamalar arasındaki en ‘detaycı’ olan WhatsStats, listenizdeki kişilerin tüm aktivitelerini öğrenmenizi sağlıyor.
Geçtiğimiz yıl efsanevi bir şekilde yayılan ve WhatsAppiçin geliştirilmiş ilk uygulama olan WhatsDog, ‘stalk’ kültürünün internetten uygulamalara geçmesini sağlamıştı. İstediğiniz kişinin online olup olmadığını öğrenebildiğiniz bu uygulama artık Google Play Store’da yer almıyor fakat yerini tutması için uygulamalar geliştirilmeye devam ediliyor, son günlerin en popüler WhatsApp tabanlı uygulaması WhatsStats onlardan bir tanesi.

Uygulamanın kullanıcılara verdiği bilgiler o kadar fazla ki neredeyse aldığı nefese kadar takip edebiliyorsunuz. Kişinin son görülme zamanını, çevrimiçi olduğu zaman aralıklarını ve toplam çevrimiçi olduğu süreyi (gün içerisinde), durum mesajı geçmişini, profil fotoğrafı geçmişi gibi birçok aktiviteden haberinizin olmasını sağlayan uygulamanın işe yaraması için, kişinin durum ve profil fotoğraf ayarlarının ‘Herkes’ şeklinde ayarlanmış olması gerekiyor.

tr-android-whatsstats-0.jpg

iOS için bu tarz uygulamaların geliştirilmesi pek mümkün olmuyor. Apple’ın bu konudaki tavrı net olduğu için geliştiriciler de pek üzerine düşmüyor. Fakat geliştiricilere hemen hemen sınırsız özgürlük sağlayan işletim sistemi Android, aklımıza gelen her şeyi uygulamaya dökebilmemize imkan sağlıyor. Bu uygulama da yine yalnızca Android için geliştirilmiş.

WhatsStats

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
1380570097_whatsapp-messenger-2.11.23.jpg

WhatsApp Şifreli Mesaj Gönderme (Detaylı Anlatım)
Teknolojinin gün geçtikçe gelişmesi ile paralel insan hayatında da birçok gelişme ve yenilik oluşmaya başlamıştır. İşte bunların en önemlilerinden birisi de whatsappın hayatımıza dâhil olmasıdır da diyebiliriz.

Mesaj gönderme, müzik gönderebilme resim gönderebilme ve kolay kullanılabilir olması ayrıca son güncellemeyle birlikte uçtan uca şifreleme yöntemi ile yazıştığınız veya konuştuğunuz kişi ile aranızdaki dokümanların şifrelenme işlemi yaparak verilerin istemediğimiz kişilerin eline geçmesini engelleyen sistemin olması programı vazgeçilmez kılan en önemli özelliklerinden birisidir.

WhatsApp Şifreli Mesaj Gönderme (Detaylı ve Resimli Anlatım
1- Her iki tarafında whatsappın’ın güncellenmiş olmasıdır.
2- WhatsApp güvenli şifreleme yapacağınız kişinin WhatsApp profilini açın ve orta kısımlarda yer alan ” Şifreleme “ seçeneğine dokunun. Bu kısımda ” Güvenlik kodunu doğrula “ seçeneği gelecektir. Alt kısımda ise ”Doğrulamak için xx kişisine bir mesaj atın ve tekrar deneyin “ yazısı gelecektir. Ardından o kişiye WhatsApp üzerinden bir mesaj atın ve açık sarı renkli buton ile aşağıda ki yazı çıkacaktır. O uyarıya dokunmanız yeterli olacaktır.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=1]WhatsApp Masaüstüne Geliyor[/h] [h=2]WhatsApp ile ilgili gündeme gelen son haberlerde WhatsApp yöneticilerinin bilgisayar sürümü içinde çalışmalara başladığı belirtildi[/h]
whatsapp-masaustune-geliyor.jpg
WhatsApp şu an için sadece mobil telefonlar üzerinden kullanılarak haberleşme sağlarken web sürümü sayesinde internet üzerinden de bilgisayarlar aracılığıyla kullanılabilir durumda. Giderek artan kullanıcı sayısı ve taleplere karşı yanıt vermek isteyen WhatsApp yönetimi ise bu konuda yeni yöntemler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Gündeme gelen en son haberde WhatsApp'ın bilgisayarlarda kurulacak bir program üzerinden de kullanılabilir duruma gelmesi amacıyla çalışmaların yapıldığı belirtildi.
Daha Stabil, Daha Pratik
Masaüstü işlemcisi ile birlikte çok daha stabil bir şekilde çalışacak ve kullanıcıların kolay bir şekilde programı kullanabileceği belirtilirken programıyla ilgili detaylar henüz netlik kazanmadı. Bugün gündeme gelen iddialar da pek çok kullanıcının masaüstü işlemcisine tercih edebileceği belirtilirken özellikle gün boyunca bilgisayar kullanan ve aynı zamanda telefonu üzerinden WhatsApp ile mesajlaşmak zorunda kalan kullanıcılar sadece bilgisayar kullanarak ihtiyaçlarını giderme şansı elde edecek.
WhatsApp İndir - Android (Samsung, Sony) için Mobil Mesajlaşma
Resmen Açıklanmadı!
WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilerde aynı zamanda masaüstü istemcisi için görüntüler de sızdırılırken WhatsApp tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklamanın yapılmaması durumun da netlik kazanmamasına yol açıyor. Konuyla ilgili şu an geliştirme aşamasında olduğu tahmin edilen WhatsApp'ın çalışmalarını sonlandırdıktan sonra resmi bir tanıtımı yaparak programı kullanıma sunması bekleniyor.

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
[h=1]WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?[/h][h=2]En çok kullanılan mesajlaşma programlarından birisi olan WhatsApp artık görüntülü konuşma imkanı da sunuyor. İşte görüntülü konuşmanın kullanılabilmesi için yapılması gerekenler.[/h]
whatsapp-goruntulu-konusma-nasil-yapilir.jpg
WhatsApp için uzun zamandan beri konuşulan görüntülü konuşma imkanı resmen kullanıma sunuldu. Kullanıcıların yeni versiyonu cihazlarına indirilmesiyle WhatsApp üzerinden görüntülü konuşma yapabilmesi mümkün olacak.
WhatsApp İndir - Android
WhatsApp İndir - iOS
Android ve iOS işletim sistemlerine özel olarak ayrı ayrı yeni güncelleme sunulurken kullanıcılar uygulama marketler üzerinden WhatsApp yeni güncellemeyi alabilecek. Uygulamaların yeni sürümü alındıktan sonra yapılması gereken işlemler bazı işlemler vardır. Öncelikli olarak programda sohbet edilmesi için arkadaş eklenmesi istenmektedir. Arkadaş ekledikten sonra ise bu konuda kişiler kolay bir şekilde görüntülü konuşma yapmaya başlayabilecek.
1(32).png

Grup olarak da yapılabilecek olan görüşmeler sayesinde kişiler oldukça kolay bir şekilde iletişim kurma imkanı elde edecek. Özel bildirimleri ile birlikte görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişilere konu ile ilgili bilgilendirme yapılırken kişiler bu bildirimdeki linklere tıklayarak kolay bir şekilde görüntülü konuşmaya katılabilecek.
2(35).png

Herhangi bir sorun yaşamadan kişiler oldukça kolay bir şekilde WhatsApp üzerinden görüntülü konuşma yapabilecek. WhatsApp kullanmayan fakat görüntülü konuşma için davet alan kişiler ise konuyla ilgili bilgilendirme mesajı alırsan istedikleri takdirde WhatsApp kurarak sizinle görüntülü konuşma yapmaya başlayabilir.
3(21).png

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.