gittigidiyor

iPhone ve iPad’de (Safari) internet gezinme tarihi ve sık kullanılanlar rehberi

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
iphone-ipad-safari-gecmisine-bakma.jpg

İlginç siteler, kullanışlı araçlar, sevdiğiniz yazarlar. iPhone ve iPad’de internette gezinirken her seferinde aynı siteleri tekrar tekrar bulmak zorunda mı kalıyorsunuz? Yahut dün beğendiğiniz bir siteyi bugün tekrar bulamıyor musunuz? Bu yazımızda iPhone ve iPad kullanırken, geçmişte gezdiğiniz web siteleri nasıl bulabileceğinizi yani web geçmişinize nasıl bakabileceğinizi göreceğiz. Aynı zamanda sevdiğiniz bir sitenin nasıl sık kullanılanlara (yer imleri)kaydedileceğini anlatacağız.
Safari yani iOS (iPhone, iPad) web tarayıcısı, ayarlarını değiştirmediğiniz sürece, web gezinme geçmişinizi kaydeder. Bu sayede kolayca gezinme geçmişinize ulaşabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınıza bakalım.
iPhone/iPad’de Safari geçmişine ve sık kullanılanlara bakma

Adım #1. iOS cihazınızda Safari uygulamasını çalıştırın.
Adım #2. Altta bulunan Kitap simgesine tıklayın.
iphone-bookmark-ikonu.jpg

Adım #3. Burada Favoriler yazan yerde sık kullandığınız siteler bulunur. Tabi önceden bazı siteleri sık kullanılanlara kaydetmiş olmanız gerekiyor. Tarihçe yazan kısımda da web göz atma geçmişiniz bulunmakta.
iphone-tarihce-sekmesi.jpg

Adım #4. Hepsi bir yerde. Hem gözatma geçmişinize bakabilirsiniz hem de yer imlerine bakabilirsiniz.
iphone-safari-gozatma-gecmisi.jpg

İsterseniz geçmişte arama yapabilirsiniz.

iPhone ve iPad’de Safari web göz atma geçmişi nasıl silinir?

Arada sırada Safari geçmişinizi temizlemek iOS aygıtınızın daha rahat ve stabil çalışmasını sağlar. Bu yüzden bu işlemi arada yapmanızı tavsiye ederiz.
Adım #1. iOS cihazınızda Safari uygulamasını çalıştırın.
Adım #2. Altta bulunan Kitap simgesine tıklayın.
iphone-safari-yer-imleri-ikon.jpg

Adım #3. Tarihçe sekmesini açın.
iphone-safari-tarih.jpg

Adım #4. En alttaki Sil butonuna tıklayın.
Adım #5. 4 farklı silme seçeneği var.

• Son saat
  • Bugün
  • Bugün ve Dün
  • Tüm zamanlar

iOS cihazınızın düzgün çalışması için silme yapıyorsanız, Tüm zamanlar seçeneğini seçin.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.