gittigidiyor

IQ-Plus TW'e (3329C) Farklı versiyonlu yazılım yüklemede sorun yaşayanlar:

AKHİSAR LI

Aktif Üye

ALINTI: Cemil55

Sayın meslekdaşlar, Müşterinin getirdiği, IQ-PLUS TW'e Bir meslekdaşım 1.2.82 (3329c)Digi Tv au yazılımı atmış.Tabiki TWİN özelliği gitmiş.O zaman diyeceksinizki; Sende TWİN yazılımı olan 1.2.63 Yazılımını at olsun bitsin. işte bu mesajı size yazmamın sebebide bu. 1.2.63 yazılımını kabul etmiyor. Mesaj şu."You selected software's version is older than STB's, Please select new software!" ve yazılımı yüklemiyor.1.2.81 yazılımını attım alıyor.
1.2.79 ve daha aşağı versiyonu olan yazılımları almıyor.
Dikkatimi çeken şu oldu:1.2.79 ve daha aşağı versiyonlarda LOADER VERSİON: M3329C 1.0.2 iken şunaki (1.2.82 yazılımında)LOADER VERSİON 1.0.3 fark bu. Her yöntemi denedim.Ama 1.2.63 yazılımını kabul etmedi.

Yapılan işlemler: 1.Farklı laoderler kullanıldı.2.Key atıldı.3.Kanal listesi yazılım gibi atılmaya çalışıldı.Ancak yüklenemedi.Sadece 1.2.81 yazılımını kabul etti.Yani atıldı.
Bu ilginç olayada yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Herkese saygılar...

AKHİSAR LI

Aktif Üye
IQ-Plus'ta Loader Version Farkına Son !

ALINTI: Cemil55

Sayın Meslekdaşlar, bildiğiniz gibi hasbel kader kanal listeleri hazırlıyorum.Emek verip Hazırlıyorsun.Yeni yazılım çıktığında;Bu kanal listesini yeni yazılımda kullanamıyorsun.Dolambaçlı yollardan çözmek mümkün.Çünkü Yazılımların versiyonu farklı birde isimleri farklı(SKY-TRUMAN-GLOBO vs.)Bu durumu kısa zaman önce yaşadım.Cihazın FLASH'ını JTAG'la yazmak zorunda kaldım.Bu duruma pratik bir çözüm buldum.Aşağıda vereceğim loaderi kullanın ve birde şu kanal editörünü.Sorun Ortadan kalkacaktır.
YAPILAN TESTLER:1.
Bu loader'le(ALI Upgrade Ver1.1.0):1.2.48 Yazılımından 1.2.82 yazılımına kadar, Yazılımları tek tek attım.Hiçbir yazılımın sonunda cihazın LOADER VERSİON: M3329C 1.0.3 olmadı.Hepsinin loader versionları aynı ve şu:LOADER VERSİON: M3329C 1.0.2

2.
Klasik herkesin kullndığı "IQ & IQ PLUS yükleme oladeri (Ver.2.0.05)ile 1.2.81 ve 1.2.82 yazılımlarını sıra ile attım.Cihazın loader versionu :M3329C 1.0.3oldu.Geriye dönük bir yazılım atmak istediğimde "STB" hatası verdi.
IQ series loader BAŞBOĞA'yı-JOKER34'ün verdiğini ve elimde olan diğer loaderleri kullanarak:IQ-PLUS'a eski versionlu bir yazılım atamadım.STB hatası verdi.
3.
ALI Upgrade 1.1.0'la:Eski versionlu yazılımları sıra ile Tek tek attım.Sorun yaratmadı.Fakat cihazın loader versionu:M3329C 1.0.3olarak kaldı.
SONUÇ:
Bu ikiliyi Kulanırsanız:Yazılım ve kanal listesi yüklemelerinde sorun yaşamazsınız.... Sizlerle paylaşmak istedim.... Saygılar...

YUMATU IQ-PLUS'ta
Sağlam cihazmış.İnanmayacaksınız belki;3-4 Saat içinde süerkli yazılım ve kanal listesi yükledim.Bu testleri yapmak için.

Not:Bu ikili Loaderler IQ (3329B) ve IQ-Plus (3329C) içinde Kullanılır.

Not:Yardımlarından dolayı ercelektronik 'e TŞK. ederim.

Ekli dosyalar

• IQ & IQ-PLUS KANAL EDİTÖRÜ(FABRİKA).rar
    225.6 KB · Görüntüleme: 13
  • IQ-PLUS SORUNSUZ LOADER(Ver_1.1.0).rar
    217.6 KB · Görüntüleme: 48

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.