gittigidiyor

== KANAL EDİTÖRÜ ve KULLANIMI (Bravoo 7000 Twinstar) ==RESİMLİ

AKHİSAR LI

Aktif Üye

ALINTI: Tekniker1988 & Gökhan

Uydu kanal listelerini bilgisayarda düzenlemek isteyenler olabilir.Aşağıda resimli olarak göstererek anlatmaya çalıştım.
ok.gif
Buraya yazdığım açıklamanın aynısını indireceğiniz dosyaların içine de ekledim.Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.16mbtır.içinde videolu anlatım da var.
smile.gif

warn.gif
BOTECH 10000 CI CA USB PVR HD modeline de uyacağını düşünüyorum.İsteyen deneyebilir.

Aslında verdiğim linkteki klasörde
= videolu anlatım = yaptım oradan görerek daha iyi anlayabilirsiniz.Yalnız videodaki ses benim sesim gibi değil ,sesimi ince gibi almış mikrofon.süngeri fırladı kayboldu ondandır. Aslında sesim kalındır ama çocuk gibi alınmış kayıtta Bu yüzden videoyu vermeyecektim aslında.videoyu bravooda da izleyebilirsiniz.ben format-codec ona göre ayarlamıştım,tabi mb'ı düşürmek için de çevirdim.
ok.gif

2shared - download kanal editör.rar

1-
ilk yapmanız gereken şey;uydu alıcınızda kanallar taratılmamışsa kanalları taratın.

2-
uydu alıcınıza usb bellek takın ve menüden usbden yedekleyi seçin ve yedekleyin.Usb belleğinizde böylece userdb.udf isimli bir dosya oluştu.Bu dosyada kanal listeniz ve ayarlar vs bulunur.

3-
Verdiğim linkten dosyayı indirin.sağ tıklayıp buraya çıkart deyin.içinde alieditör.exe uzantılı dosyayı çift tıklayın.

4-
usb belleğinizi bilgisayarınıza takın.Alieditör.exe'yi tıkladığınızda program açılıcak.File yazan yeri tıklayın.open yazısını tıklayın.şimdi usb belleğinize kaydedilmiş olan userdb.udf dosyası gösterin ,aç deyin.

Programda TV - radyo ve TV/radyo seçenekleri var.Mesela sadece tv kanal listesi düzenleyeceğiz diyelim TVnin yanındaki noktayı tıklayın,işaretleyin.

All services yazısını tıklayın.Hemen türksat kanal listesi karşınıza gelicek.

Kanal listesinde herhangi bir kanalı tek tıklayın.

================================================== ================================================== ===========

KANALI LİSTENİN ÜSTLERİNE DOĞRU TAŞIMAK İÇİN;

Bir kanal üzerindeyken klavyede sağdaki sayı tuşları yanında bulunan
- tuşa basarsanız o kanal siz tuşa bastıkça LİSTENİN ÜSTLERİNE DOĞRU gidicek ve bırakınca da orada durucak.tabi isterseniz yine başka sıralara doğru taşımanız mümkün.

================================================== ================================================== ==================

KANALI LİSTENİN AŞAĞI SIRALARINA TAŞIMAK İÇİN;

Bir kanal üzerindeyken klavyede sağdaki sayı tuşları yanında bulunan
+ tuşa basarsanız o kanal siz tuşa bastıkça LİSTENİN AŞAĞI SIRALARINA DOĞRU gidicek ve bırakınca da orada durucak.tabi isterseniz yine başka sıralara doğru taşımanız mümkün.

================================================== ================================================== ===========

KANALLARI KISA YOLDAN İSTENEN NUMARAYA TAŞIMAK İÇİN;

move channel :
bir kanalın üzerine gelip sağ tıklayıp move channeli tıklarsanız aşağıdaki resim ekrana gelicek.orada 0 yazan yere siz mesela klavye sayı tuşlarından 55 girin ve enter'a basın.siz enter'a basınca üzerinde durulan kanal direkt 55. sıraya yerleşmiş olucak.

================================================== ================================================== ==========

KANALLARI LİSTEDEN SİLMEK İÇİN;

Kanal isminin üzerine gelip klavyeden
DELETE tuşuna basarsanız kanal listeden silinir.
================================================== ================================================== ==========

KANAL İSMİNİ DÜZENLEMEK VE GEREKİRSE BAZI AYARLARINI DEĞİŞTİRMEK İÇİN;

kanalı sağ tıklayıp
EDİT CHANNEL ı seçerseniz kanala ait bilgiler görünür.KAnal ismi video pid -audio pid.vs vs

UYDULARDAKİ FREKANSLARI GÖRMEK İÇİN;

All services yazısının altında satallite information yazısına tıklarsanız uydu isimlerini görürsünüz.uydu isimlerinde istediğinizi çift tıklarsanız
frekanslar da yan tarafta görünür.

Son olarak çıkış ve listeyi son haliyle kayıt ;

İstediğiniz listeyi düzenlediniz diyelim,programı sağ üst köşedeki x tıklayıp kapatın.Sonra size kaydedeyim mi diye sorucak evet deyin.Şimdi bu değişmiş olan userdb.udf dosyası yine usb belleğinizde olsun.Usb belleği uydu alıcısının usb girişine takın.Menüden usbden güncellemeye gelin sadece kanal listesi seçilip evet denilecek.Tamamdır.Oluşturduğunuz liste uydu alıcınıza yüklenmiş oldu.
smile.gif

NOT:
bilgisayarda düzenlediğiniz listeyi uydu alıcısı kabul etmeyebilir geçersiz diyebilir.Bende kabul etmemişti.Telaş yok.
smile.gif
uydu alıcısını fabrika ayarlarına döndürün,tümünü sil deyin.Sonra bu oluşturduğunuz-düzenlediğiniz listeyi tekrar yüklemeye çalışın bu sefer kabul etmesi gerekir,ben de kabul etti
smile.gif

48530198.png

57853478.png

53284224.png

18378419.png

94518867.png

56724301.png

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.