gittigidiyor

kasadan ses ve bilgisayar özelliği !

muhammet69

Aktif Üye
Merhabalar bir kaç sorum olcaktı.
Benim bilgisayar var toplama özellikleri
1gb ekran kartı
intel pentıum dual-core e5700 3.00 ghz 2,99 ghz
yüklü bellek 400-460 gb civarı
ve 32 bit
birinci sorum bilgisayarın özellikleri bu nasıldır yani güçlü orta derecemi kötümü bunu sorcaktım?
2.sorum ise

bilgisayar her acıldıgında acayip sesler cıkarıyor 5 dk sonra duruyor ondna sonra hiç çıkarmıyor bu 1 aydır böle neden anlamadım garantisine götürdüm bakmıs geldi 1-2 gün sorna tekrar yaptı eskisi giib saglam değil bilgisayar hız bakımından aynı ama donuyor arada cok az olsada bugünlerde ayrıca o cıkan acayip sesleri tekrar cıkarmaya basladı bunu sorcaktım yardımcı olursanız sevinirim.
Kolay gelsin.

hallederiz

Aktif Üye
1,si özelliklei normal
1,si ses nereden geliyor fandanmı başka yerdenmi eğğer fandansa fanı değiştir biter

digimy

Emirdağlı
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.kahramanelektronik.com
havaların soğuması nedeniyle ses power suply fanından geliyor sıkıntı yok bilgisayarın özellikleri ise kullanıcıya göre değişir normalin üstünde iyi yani donmaya gelince virus den dolayı olabilir combofix gibi temizleme programlarıile temizlemen gerekir fakat format en basit ve kökten çözümdür...

ERK@L

Aktif Üye
Donma sebeblerin biride işlemci çok ısınıyor olabilir.eğer fan sesi işlemcinin fanındın geliyorsa mutlaka FANI değİştirin.özellikleri ise digimy dediği gibi...eklemek isteğim işlemciniz 64bit.dir.eğer ramin 2.gb ve yüksek ise 64 bit işletim sistemi yüklerseniz daha iyi performans alırsınız.

muhammet69

Aktif Üye
Çok saolun cevaplar için, fakat
1.)formatı dün attım 32 bit olarak bir daha ki seferde 64 bit olarak atarım o tamam o konuda saolun.
2.)ses acayip anlamadım nerden geldigini ama biostan bakarken bir şey dikkatimi çekti işlemci var orda yani pentium karsısında "disabled" yazıyor acaba bu nedir birinde auto felan yazarken gördüm ?
3.)fandansa değiştiririm en kısa zamanda.
4.)çok format atmanın zararı olurmu 5 ay içinde 5-6 kere attım siz nasıl önerirsizin kaç ayda bir mesela
5.) son olarak da Herkeze tekrarda çok teşekkürler bu arada sitede ne ararsan var basarılarınızın devamını dilerim :)
Kolay gelsin
Bunlarıda cevaplarsanız çok makbule gecer.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.