gittigidiyor

Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlarda Windows 11 problemi...

PAYLOO

Aktif Üye
Katılım
24 May 2011
Mesajlar
9,557
Tepkime puanı
869
Puanları
113
Konum
Aydın
Microsoft, Windows 11 işletim sistemini popüler hale getirebilmek için elinden geleni yapmaya devam ediyor. İlk çıktığı zamanlarda pek çok eleştiriyle karşılaşan ancak zaman içerisinde birçoğunu düzelttiği için kullanıcıların takdirini kazanan Windows 11, hala bilgisayarlarda en çok kullanılan işletim sistemi sürümü olmaktan çok uzak. Tabi ki Windows 11’in bu unvanı ele geçirmesinin önündeki en büyük rakibinin, kendi kardeşi Windows 10 olduğunu da hatırlatalım.


Öte yandan gelişen teknolojiye de ayak uydurmak isteyen Microsoft, bir süredir bu işletim sisteminin katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar modellerinde nasıl bir performans göstereceğini anlamaya çalışıyordu. Ancak ortaya çıkan sonuçlar hem Microsoft’u hem de katlanabilir dizüstü bilgisayar kullanıcılarını hiç memnun etmeyecek.


Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlar, Windows 11’in kabusu oldu​


Windows Central editörleri tarafından yapılan incelemelere göre, Windows 11 işletim sistemi katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayarlarda fazlasıyla hatalı çalışıyor. Sanal klavyenin ekranda doğru konumlanamaması, bölünmüş ekran teknolojisinin işlevini yitirmesi, ekranın yan yatırılması durumunda tam ekran boyutuna otomatik geçişin sağlanamaması, bazı özelliklerin ekranda nerede konumlanacağının kestirilememesi gibi birçok soruna rastlayan editörler, bunların en önemli problemler olduğunu ve bunlardan daha az önemli pek çok sorunla karşılaşıldığını belirtiyor.


Yani anlayacağınız eğer kendinize katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar alacaksanız ve bu bilgisayarda da Windows 11 işletim sistemi mevcutsa, yakın zamanda çözülmesi pek mümkün olmayan pek çok problemin olabileceğini de unutmayın.
 

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.
Üst