gittigidiyor

Kenzül Arş Duası yüksek kalitede Arapca

sansar

Aktif Üye
Kenzül Arş Duası yüksek kalitede Arapca

Selamun aleykum kardeşler, Kenzul Arş duasını önceden türkce olarak vermiştim,
Inşallah ilkdefa internette yüksek kalitede Arapcasını ve mealini paylaşmak istiyorum.

Bu duanın faziletleri ve faydaları sayılmayacak kadar çoktur,
Sıkıntı ve sorunu olan kişiler bu duayı halis bir niyetle okusunlar...
Bu Dua Mümini kalbinde ve dilinde eksik olmamalı, tesiri ve maneviyatı çok büyük bir duadır...

Türkce Meali:

Melik, Hakk, Mübin Allah'tan başka ilah yoktur. Hakem, Adi ve Me*tin Allah'tan başka ilah yoktur. Bizim ve eski atalarımızın Rabbidir. Sen*den başka İlah yoktur. Sen armıksındır. Ben zalimlerden oldum. Allah'tan başka ilah yoktur.

Onun ortağı yoktur. Yönetim onundur. Övgüler onun içindir. Diriltir ve öldürür. O diridir ve ebediyen ölmez. Hayır onun kontrolündedir, dönüş onadır.

Ve O her şeye gücü yetendir. Ve onunla yardım isteriz. İyilik yapmaya, kötülükten kaçmaya güç kuvvet sadece yüce ve her şeyi bilen Allah'tandır.

Nimetlere şükür olarak, ondan başka ilah yoktur. Rabblığmın ikrarı ola*rak, ondan başka ilah yoktur. Yüceliğini arındırmak için, Allah noksanlık*lardan arınıktır.

Ey Allahım! Ya Rabbi! Cebrail'in kanadında yazılı ismin hürmetine,

Mikail'in kanadı üzerinde yazılı ismin hürmetine,

İsrafil'in alnında yazılı ismin hürmetine,

Azrail'in avucunda yazılı ismin hürmetine, ve senin ver*diğin Münker ve Nekir ismi hürmetine, ve kullarının sendeki sırları hürme*tine,

İslam'ı kendisiyle tamamladığın ismin hürmetine,

ve Adem'in senden öğrenip cennetten indirildiği zaman kendisiyle sana seslendiği ve senin de kabul ettiğin ismin hürmetine,

Şit'in sana seslendiği ismin hürmetine, arşı taşıyan melekleri kendisyle güçlendirdiğin ismin hürmetine,

Tevrat'ta, İncil'de, Zeburlda ve Furkan'da yazılı ismin hürmetine,

kullarına rahmetini sonsuza kadar ulaştırdığın ismin hürmetine,

sözlerin tamamı hürmetine,

İbrahim ateşe atıldığında hangi isminle sana seslendi de ateş soğuk ve se*lamet olduysa işte o ismin hürmetine,

İsmail kesilirken hangi isminle ses*lendi de onu kesilmekten kurtardıysan işte o ismin hürmetine,

İshak hangi isminle sana yalvardı da sen onun ihtiyaçlarını karşıladıysan işte o ismin hürmetine,

Hud hangi isminle sana seslendiyse işte o ismin hürmetine,

Yakup sana hangi isminle dua etti de sen onun gözlerini ve çocuklarını ona geri verdiysen işte o ismin hürmetine,

Davut hangi isminle sana seslendi de sen onu yeryüzüne halife yaptıysan ve demiri onun elinde yumuşattıy san işte o ismin hürmetine,

Süleyman hangi isminle sana dua etti de sen onu yeryüzüne kral yaptıysan işte o ismin hürmetine,

Eyyüb hangi isminle sana seslendi de sen onu içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtardıysan işte o ismin hürmetine,

Meryem oğlu İsa hangi isminle sana seslenip de onunla ölüyü dirilttiysen işte o ismin hürmetine,

Musa hangi isminle sana seslendi de sen ona Tur'da hitap ettiysen işte o ismin hürmetine

Firavunun karısı Asiye sana hangi isminle seslendi de sen onu cennette rızıklandırdıysan işte o ismin hürmetine,

israiloğulları sana hangi isminle seslendiler de de*nizi geçirdiysen işte o ismin hürmetine,

Hızır hangi isminle seslendi de onu suda yürüttüysen işte o ismin hürmetine,

Muhammed SAV sana mağara*da hangi isminle seslendi de sen onu kurtardıysan işte o ismin hürmetine' senden istiyorum.

Hiç şüphesiz sen cömertsin, büyüksün. Bize Allah yeter. O ne güzel vekildir. İyilik yapmaya da kötülükten kaçmaya da güç kuvvet sadece yüce ve büyük Allah'tandır. Allah efendimiz Muhammed'e, ailesine ve arkadaşlarına destek versin, güvenliklerini sağlasın!

Arapcası

kenzulars0.jpg

kenzulars1.jpg

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.