gittigidiyor

Korax IPPlus+ HD V3 yazılımsal olarak düzeltilmesi gerekenler

TAHA01

Aktif Üye
1-usb Flaş disk içerisindeki video oynatırken kaydırma çubugu üzerinde kaydırma
zaman atlama olarak kaydırma yapılamıyor ayrıca oynatılan videonun oynayan kısım süresi gözükmüyor kaçıncı dakikada oldugu gözükmüyor
2-şifreli olan kanallar bazen şifresiz gözükebiliyor dolar işareti gibi olan şifreleme sembolü gözükmüyor
özellikle hortbir uydusunda
3- kanal listesindeyken kırmızı tuşla filitreleme yapmak için cas yazan şifreleme sistemine göre filitreleme çalışmıyor
var ama çalışmıyor
4- elektrik kesintilerinde elektrik geldiginde uydu kapalı pozisyonuna otamatik geçmiyor
gece elektrik gidip tekrar geldiginde uydu sabaha kadar açık kalıyor
5-OSD ayarlarında kanal degişimi karartarak geçiş donarak geçiş ayarlarını bulamadım muhtemelen yok yapılırsa iyi olur
6-kumanda üzerinde bulunan +tv tuşu wep tv tuşu birde medya tuşu var ilk ikisi farklı gibi gözüksede aynı işlev sayılır
bu medya tuşuna basıldıgında usb içerisindeki videoları göstererip oynatacak
bölüm açılsa çok iyi olur mantıken öyle olması gerekir
7-kanal taşıma işlemi sarı tuşla yapılıyor recalle onaylanıyor tekrar sarı tuşla aktifleşiyor buraya kadar güzel
sorun olan kısım sarı tuşa ilk basıldıgında taşınacak kanalı seçiyor bir sonraki taşınacak yani altındaki
kanala otamatik geçmesi gerekirken el ile aşagıya kaydırarak iniliyor buda kanal taşıma işlemini zorlaştırıyor
8-

xalperenx

Aktif Üye
arkadaşım cihazın ilk çıktığında cihazda olması gereken bazı özellikleri yazmıştım şimdiye kadar info bar saniyesi dışında hiç biri gerçekleşmedi belki senin isteğini dikkate alırlar...

TAHA01

Aktif Üye
info bar demişken en son 1 sn var direk kapalı özelligi yok bir çok kişi uydu cihazlarınada info barı kapalı kullanır bakmak isterse kanalın frekasına sinyaline saatine filan o an basar info tuşuna görmek istedigini görür elini çektiginde herşey kaybolur böyleliklede bir kanalın alt yazı haberini kaçırmaz

hkerim

Aktif Üye
yeni cihaz çıkaracakları için artık bu istekler zor gibi...

TAHA01

Aktif Üye
yeni cihaz çıkaracakları için artık bu istekler zor gibi...

bazı kılişe olmuş uydu cihazı yazılımsal özellikler vardır 10-15 yıldır konuşulur benim anlamadıgım cihazlara sonradan müdahale etme işi pekte gerçekçi degil gibi tıpkı windowsta oldugu gibi tema degiştir sesleri degiştir üst versiyona al güncelleme dışında digerleri yazılımı ilk yapanlar tarafından yapıldıgı kanaati oda parayla olur sanırım geçen gün aliexpreste tesadüf uydu cihazı satan yeri inceledim adam 1000 tane alırsan diye rakam çok ucuza geliyor aynı cihazı üretip satan kişiye şunun adını soyadını degiştir temasını degiştir gönder bana 10000 tane al sana satılmaya hazır cihaz aynı cihazı 1 sene sonra tekrar sipari ver içindeki donanım aynı kalsın fakat adını soyadını degiştir durum böyle gibi gözüküyor tüm uydu camiasında e tabi satıcı kişide sürekli çok alan müşterilerine ufak tefek sırları ögretiyordur yıllar önce evde bilgisayar yokken internet kafeden girildigi dönemlerde uydu cihazı satın alacam adam satarken şifreleri çözüp yüklüyoruz diyor demiyor yayıncı kuruluş sızdırıyor yada kart kopyalama okuma sırasında bazı şeylerden yararlananlar yapıp internete veriyor bende hazır yüklüyorum yada cihaz zaten otamatik çözüyor demiyor adam gece içmiş sabah gözleri şiş eski yazar kasasında z raporu çıkaracak elemanına soruyor nasıldı diye şifre çözüyormuş adam dedigim gibi ticari amaçla bir cihaz siparişi verilecek en azından bazı bilinen en çok istenilen özellikleride ekletse tüm uydu cihazı getirten firimalar insanlarda şu olsun bu olsun demez yanlış anlaşılmasın standar kullanıcı olarak ben bu konuştugum lafları korax için degil tüm uydu camiasındaki gelişmeleri azda olsa takip ederek söyledim

tarku

Aktif Üye
ustalarım iptv kısmında bazı filmlerde korax v4 de oynayan filmler korax v3 cihazında göstermiyor.ustalardan bir yazılımla bunun düzeltilmesi mümkün mü

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.