gittigidiyor

Microsoft Office Ayarları Nasıl Sıfırlanır? (Resimli Anlatım)

mehmetkarahanlı

Aktif Üye

Microsoft Office kullanıcıları zaman zaman Office programlarının bozulduğunu farkeder. Office programlarını kaldırıp tekrar yüklemek uzun bir zamanınızı alacaktır. Bunun dışında çok basit olan başka bir yöntemi sizlere adım adım anlatacağız:

• Bilgisayarınızda açık olan herhangi bir Office belgesi, dosyası, proğramı var ise kapatalım.

• Klavyemizden Windows + R tuş kombinasyonuna basıyoruz; açılacak olan Çalıştır ekranına regedit yazıp Enter tuşuna basıyoruz.

Karşımıza gelecek olan ekrandaki uyarıya Evet
Karşımıza çıkacak olan ekranda sol kısımda bulunan HKEY_CURRENT_USER kısmına tıklıyoruz.

Açılacak olan alt menülerde Software kısmına tıklıyoruz.

Bu menünün altında ise Microsoft menüsüne tıklayıp yine onun altında bulunan Office menüsüne tıklıyoruz.

Açılan ekranda kullanmış olduğunuz Microsoft Office sürümüne göre alt kısımda bulunan değerler değişiyor. Ben 2013 kullandığım için değer 0. Diğer Office versiyonları için değerler ise:

• Office 2000 : 9.0
  • Office 2002 : 10.0
  • Office 2003 : 11.0
  • Office 2007 : 12.0
  • Office 2010 : 14.0
  • Office 2013 : 15.0
  • Office 2016 : 16.0

• Açılan olan ekrandaki “15.0” değerinin sağ tıklayıp açılan menü listesinden “Sil” seçeneğine tıklıyoruz ve işlemler bitmiş oluyor.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.