gittigidiyor

Mini Vu+solo yardim

tunnebp9

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar
Mini VU+SOLO Cinden 2 gün önce geldi yükluü olan imaji degistirmek istedim forumdaki arkadaslarin önerdigi gibi USB stick ile yeni bir imaj yükledim ama box simdi ön panelde Kirmizi isikta kaldi tepki vermiyor Usb`leri tanimiyor.
Bu arada ilkkez Vu marka box kullaniyorum, dreamboxdaki gibi dreamup programi varmi varsa boxu nasil geri döndürebilirim,
simdiden tesekkur ederim.:(

yanlış image atmısın ve flaş çökmüş aldığın fırmaya gönder onlar hal eder bu aşamadan sonra yapacak birşeyin yok

hasan0057

Aktif Üye
mını vu solo

dostum bu tür çökmelerde kurtarma yazılımı veya orjınal ımajla bu iş çözülüyor.( tabiki orjınal vu cihazlarda ).
bir kurtarma yazılımı bulabılırsen sanırım bu sorunu halledebılırsın.wave

kurtarma yazılım veya orjinal yazılımla kutrarma var ama yüklemeşekli biraz karışık bunu her önüne gelen atamaz dos sisteminde yazılımı kabul ediyor uydu alıcıları

hasan0057

Aktif Üye
kesinlikle haklısın ustadım.eger aldıgı firmaya ulaşabilirse orjinal yazilim elde edebilir. ama satışı yapan firmanın böyle bır destegi varmı onu bilmek lazım?sonuçta bu cihazlar kurcalanmadan,bozulmadan ögrenilmiyor.( sevgiler)o_kwavewave

halilyil

Aktif Üye
Aldığın cihaz Cloud ibox II olan cihazmı.Cihaz bilgisini detaylı yaz. Eğer cloud-ibox'sa rs-232 ile de kurtarılabilir.
Eğer cloud ibox II ise Rs-232 olmaması lazım. ancak usb aparatla kurtarabilirsin.
Benimle irtibata geçersen foto ve link verebilirim.

Son düzenleme:
ne usb ndede rs232 girişinden bu tür cıhazlar yazılım almaz cihazın içte harici yükleme yeri var bunun içinde yazılım yüklem aparatı lazım ben almak istediğimde en son 68 euro dediler şimdi kaça bilmiyorum

hasan0057

Aktif Üye
halilyil ustadım seninde dedigin gibi usb den bir denemek lazım .benimde orıgınal cıhaz çöktügünde fırmadan original yazılımı temin edıp rs 232 ye gerek kalmadan usb ile sorunu halletmiştim .ama işin içinde şu da var bu işleri yapacak arkadaşın bu cihaz konusunda ne kadar bilgisi ve malumatı var o da önemli bir konu.sevgiler

halilyil

Aktif Üye
halilyil ustadım seninde dedigin gibi usb den bir denemek lazım .benimde orıgınal cıhaz çöktügünde fırmadan original yazılımı temin edıp rs 232 ye gerek kalmadan usb ile sorunu halletmiştim .ama işin içinde şu da var bu işleri yapacak arkadaşın bu cihaz konusunda ne kadar bilgisi ve malumatı var o da önemli bir konu.sevgiler

Haklısın. zaten biz burada sanki kendi kendimize yazıyoruz gibi geliyor.
Yardım isteyen arkadaş. yardım talebi açmış birdahada uğramamış herhalde.
Ne cihazın tam adını nede özelliklerini bildiriyor.
Belkide halletmiştir.Arzu eder tekrar yardım isterse elimizden geleni yaparız.
Nede olsa Burası yardımlaşma ve destek forumu

tunnebp9

Aktif Üye
Arkadaslar ilginiz icin cok tesekkur eder ve özur dilerim cevap veremedigim icin,uzun suredir foruma giremedim,boxu aldigim yere gönderdim yenisini gönderdiler.Sizin önerdiginiz islemlerin hepsini denemistim ama olmamisti.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.