gittigidiyor

orjinal dreambox hd se backup arıyorum

yclytr

Aktif Üye
site yöneticilerinden rica ediyorum, orijinal dreambox hd se için uygun backup linki yollayabilirler mi? 2 haftadır aramadığım yer kalmadı. (backup 4 uydulu, sırasıyla TÜRKSAT hotbird digitürk ve astra) içinde biss keyleri ile bir iki eklenti olan bir backup yok mu? ne olur yardımcı olun..

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
site yöneticilerinden rica ediyorum, orijinal dreambox hd se için uygun backup linki yollayabilirler mi? 2 haftadır aramadığım yer kalmadı. (backup 4 uydulu, sırasıyla TÜRKSAT hotbird digitürk ve astra) içinde biss keyleri ile bir iki eklenti olan bir backup yok mu? ne olur yardımcı olun..
Orjinal cihazlar için backup pek verilmiyor.Sanırım orjinal cihaz kullanan arkadaşlar bu konuda uğrasmak istemiyorlar.
Backuplar genelde clon cihazlar için.
Siz bence orjinal imaj imaj yükleyin,üzerine hangi plugini ve kanal listesi isterseniz yukleriniz.
Forumda setting bölümünde bi sürü setting var.Size uyan hangisi ,ise indirip yükleyebilirsiniz.
Hangi imajı yüklemek isterseniz buraya yazın size ham imaj yükleyeyim.
Tavsiyem openPLİ dir.
Download | OpenPLi - Open Source Set-Top Box Software

yclytr

Aktif Üye
ustam teşekkür cevabın için teşekkür ederim, inanın orijinal cihaz kullanmak suç gibi olmuş.. resmen clona yönlendirme var. bütün sitelerde clon yazılımlar mevcut. cihazımdan çok memnundum ancak başka bir site yöneticisi cihazıma eklenti kuracağını söyleyerek gıcık bir yazılım yüklemiş. şimdide bana yardımcı olmuyor. cihaz hata verdi servise yollayıp ücretle yine ham yazılım yaptırdım. 2 haftadır uğraşıp duruyorum. aslına bakarsanız bana ayarları güzel, içinde biss keyleri olan ya da bu biss keyleri olan bir yazılım olsa yeter. daha önceki kullandığım yazılımda tv kumandasına gerek kalmadan dreambox ı açtığım anda tv de açılıyordu, kapattığımda tv de kapanıyordu. hatta tv kumandası dreambox u bile kumanda ediyordu. eşim ve çocuklarım ona çok alışmışlardı. bahsettiğim eklentileri nasıl kuracağımı bilsem dedim ya kullanışlı bir yazılım olsa bile yeter...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
Bu yükleme işlerinden az anlarsan sana dosyaları vereyim,tarif edeyim,siz kendiniz yükleyin.
Ama az biraz anlamanız lazım,hiç anlamıyorsanız zor olabilir..??

EDİT:Yeni imajdan memnunsanız,hangi özellikler (pluginler) eklemek isterseniz yazın yükliyeyim.

Son düzenleme:

yclytr

Aktif Üye
ustam az biraz anlıyorum, cihazımda şuan merlin 3 kurulu, kanal listesinide bilgisayarımda bulunan kanal listesini yollayarak sırası ve buketler bozulmadan gönderebiliyorum. dedim ya tek sıkıntım tv kumandasına gerek kalmadan tv oto. açılıyordu, birde biss keyler vs hazırdı atv vs diğer kanallar biss şifre yayın yaptığı zaman etkilenmiyordum. şimdi onları yüklenebileceği bir hazır dosya falan varsa indirip yükleyebilirim. az önce openpli yazılımı indirdim ama henüz dokunmadım. merlin 3 görünümüde fena değil ama tavsiyenizi de düşüneceğim.

yclytr

Aktif Üye
ustam birşeyler yazacaktın ama müsait değilsiniz heralde...

coolmeen

DREAMBOX TEKNİSYENİ
Administrator
ustam birşeyler yazacaktın ama müsait değilsiniz heralde...
@ycltr yok yazdığım gibi imajdan memnunsanız hiç değiştirmeyin.Ama illa değiştirmek istiyorsanız openpli_4 yuklemenizi tavsiye ederim.Yukarıda verdiğim linkte mevcut.

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.