gittigidiyor

Popüler oyunlara yönelik yasaklamalarla karşılaşabiliriz

Katılım
24 May 2011
Mesajlar
14,654
Tepkime puanı
1,241
Puanları
113
Konum
Aydın
britains-most-popular-mobile-games-zdjc_cover.jpg.webp
İşte oyun sektörünün bu denli hızlı büyümesinin en önemli sebeplerinden ikisi olan PUBG ve Call of Duty: Mobile cephesinde oldukça can sıkan bir gelişme yaşanıyor. Bilindiği üzere bu iki oyunun dağıtıcısı olan Tencent Games, Çin merkezli bir şirket. Gelen son haberlere göre ise Çin hükümeti Tencent Games’in %1’lik hissesini almak istiyor.

Mobil oyunseverlere kötü haber: Popüler oyunlara yönelik yasaklamalarla karşılaşabiliriz​

%1’lik hisseden ne olacak diyebilirsiniz ancak Çin hükümetinin satın almak istediği hisse türü “Golden Share” yani “Altın Hisse” olarak nitelendirilen ve doğrudan sahibine yönetim kuruluna girme hakkı veren bir hisse türü. Bunun anlamı ise eğer söylentiler doğruysa ve Çin hükümeti Tencent Games’in altın hissesini satın alırsa, artık bu şirketin yönetiminde söz sahibi olacak.

Oyun dünyasını tedirgin eden şeyse, Çin hükümetinin bu gelişmenin ardından popüler oyunların Batı dünyasına erişimini kapatabileceği ihtimali. Tencent Games’in en popüler oyunları PUBG ve Call of Duty: Mobile olduğu için, böyle bir gelişmeden en çok zarar görecekler de bu iki oyunun hayranları olacaktır.
 

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.
Üst