gittigidiyor

Rowel 16000fhd program ve ayarlar

ERK@L

Aktif Üye
Rowel 16000fhd program ayarlar softcam-hazır kanal listesi

----- ROWEL 16000FHD PROGRAM -AYARLAR-SOFTCAM -H.KANAL LİSTESİ -YAZILIM YÜKLEME TALİMATI------
[HIDE]

Yazılım Yükleme:
YÜKLEYECEĞİNİZ USB BELLEK CİHAZI FAT32 OLARAK BİÇİMLENDİRİNİZ.İÇİNE indirdiğiniz rowell yaZılmını SIKIŞTIRILMIŞ DOSYA İSE winrar ve vb.programla çıkardıktan sonra USB BELLEĞİNİZE SADECE FILES DOSYASINI ATIN VE USB BELLEĞİNİZİ CİHAZINIZIN HERHANGİ BİR USB GİRİŞİNE TAKIN.(NFTS OLARAK BİÇİMLENDİRİSENİZ USB BELLEĞİNİZİ USB TAKILIYKEN CİHAZI HER AÇIP KAPATTINIZDA YAZILIMI TEKRAR OTOMATİK YÜKLER)
CİHAZIN ARKA KISMINDA BULUNAN AÇMA KAPAMA DÜĞMESİNDEN YADA ELEKTRİK FİŞİNİ ÇIKARTIP TEKRAR TAKIN YAZILIMI OTOMATİK KENDİSİ YÜKLÜYECEKTİR.
YAZILIMDAN EVVEL VE SONRA CİHAZI FABRİKA AYARLARINA ÇEVİRİNİZ.
KANALLARI TEKRARDAN SIRALAMAK İSTEMİYORSANIZ FABRİKA AYARLARINA ÇEVİRMEDEN EVVEL SİSTEM VE KANAL YEDEĞİNİZİ ALINIZ...

--------------------KANAL EDİTÖRÜ-------------------
KANAL EDİTÖRÜ SAYESİNDE KANALLARINIZI FAVOROLİRENİZİ SIRALAYABİLİRSİNİZ-
http://www.mediafire.com/?1ej6rnqonfgos58

----------- ROWEL 16000FHD GÜNCEL KANAL LİSTESİ--------

--İNDİRDİNİZ DOSYAYI ZİPTEN ÇIKARDIKTAN SONRA USB BELLEĞE ATINIZ.KUMANDADAN USB > C: BASIYORUZ ATTIĞIMIZ DOSYAYI SEÇİP OK> EVET YAPTIKTAN SONRA KANAL LİSTESİ YÜKLENMMİŞ OLUR.

-----------------------31.05.2012----------------------

-----TÜRKSAT-HOTBİRD-EUTELSAT 7.0°E dt-----

FAVORİ LİSTESİNDEDE KANALLAR EKLENMİŞTİR...HOTBİRDE GEREKSİZ KANALLAR VE RADYO LİSTESİ SİLİNMİŞTİR.GÜNCEL UYDU LİSTESİ DIŞINDA DİĞER UYDULAR SİLİNMİŞTİR.DOSYANIN İÇİNDE KANAL EDİTÖRÜ MEVCUTTUR.

http://www.mediafire.com/?b7odc1lw6zkxd7g

--------------------------------19.05.2012------------------------

-----TÜRKSAT-----

http://www.mediafire.com/?tqnzjoo2y99ggoz

-----TÜRKSAT-EUTELSAT 7.0°E dt----
http://www.mediafire.com/?vxdbxmetmqjawhi

-----TÜRKSAT-HOTBİRD-EUTELSAT 7.0°E dt-----
http://www.mediafire.com/?bonb5q9rpwx7ft8

-----TÜRKSAT-HOTBİRD-EUTELSAT 7.0°E dt -ASTRA4.8(SİRUS)
http://www.mediafire.com/?zg4czpsf0hvu1fu

-----TÜRKSAT-ASTRA 19.2-EUTELSAT 7.0°E dt ----
http://www.mediafire.com/?b0fqpe7b720664b

-----TÜRKSAT-HOTBİRD-EUTELSAT 7.0°E dt -- MDU----
http://www.mediafire.com/?if0t0r1zfsx6anq

----------- ROWEL 16000FHD AYARLAR ---------
SERVER ÇALIŞTIRMA:
Kumanda'dan F1 000 tuşuna basınız
Patch devrede yazacak

SERVER RESETLEME :
menü > Ağ > Ok > Sunucu Ayarı
Ok > Sarı tuşa bas F1 Evet

NOT:ilk baglantı biraz bekletebilir
ortalama 5 dak veya şifreli kanal üzerinde
ok tuşuna birden çok basarsınız
GİZLİ KODLAR:
1. F1+000: Patch Enable/Disable
2. F1+111: RS232 Mode List
--PC CSC ECM
--Twin Protocol
3. F1+222: Home share Enable/Disable;
4. F1+333: To input NDS box ***;
5. F1+444: PID Recording;
6. F1+555: Ip setting menu;
7. F1+666: Server setting menu;
8. F1+777: Auto get ip;
9. F1+888: Show lan information;
10. F1+234: Timeshit Function;
11. F1+345: Oscam On/Off;
12. PGUP : All ECM list
13. PGDN : Current *** Menu;
MASTER KOD:9876

--------------KABLOSUZ USB WİRLLES BAĞLAMA---------------

Cihaz kapalıyken usb girişine takın taktından sonra açın .. menude ag bölümünü tıklayın wireless setting ok deyin.erişim noktası ok yapıyoruz
çıkan kablosuz ağlarda hangisine bağlanmak istiyorsak üzerine gelip ok yapıyoruz karşımıza şifre bölümü çıkar şifrenizi yazıp okeyleyin ve baglandı yazar aynı menüde ip bilgileri yazan yere gelip ok yapın ip.nizi gördüyseniz cihazınız bağlandı demektir. EN SON MUTLAKA TEKRAR CİHAZI AÇIP KAPATIN...
EĞER CİHAZINIZ BAĞLANDI YAZIP İP ALMIYORSA KABLOSUZ MODEMİNİZİN ŞİFRELEME SİSTEMİ WPA/WPA2 OLMALIDIR.
NOT:BAZI ESKİ MODEMLERDE WPA/WPA2 ŞİFRELEME SİSTEMİ OLMADIĞINDAN BAĞLANAMASSINIZ.

---TÜRKCELL-AVEA-VODAFONE 3G BAĞLANMA AYARLARI----
WIN İÇİNDEKİ PİN KODUNU MUTLAKA KAPATIYORUZ .
tüm işlemler yaptıktan sonra BAĞLA kısmına basıp 3G MODEMİ AKTİF OLMUŞ OLUYORUZ. VE BAĞLANMASI İÇİN yaklaşık 5 dk bekleyin...
3g menüsüne girip işlemleri aşağıdaki gibi yapıyoruz.
Ayarları manuel olarak yapmanız gerecektir.

----VODAFONE----

APN Name=internet
Dial Number=*99#
Kullanıcı Adı=vodafone
Şifre=vodafone

------Avea------

APN Name=internet
Dial Number=*99#
Kullanıcı Adı= bu kısmı boş bırakıyoruz.
Şifre=bu kısmı boş bırakıyoruz.

----TURKCELL----

APN Name=mgb
Dial Number=*99#
Kullanıcı Adı= bu kısmı boş bırakıyoruz.
Şifre=bu kısmı boş bırakıyoruz.

---BİLGİSAYARDAN ROWEL 16000FHD ARAYÜZENE BAĞLANMAK---
DREAMBOX GİBİ BİLGİSAYARDA CİHAZINIn ARAYÜZÜNE BAĞLANIP İÇERİĞİNİ GÖRMEK İÇİN RECEİVERINIZIN BAĞLANDIĞI İP NO:SUNU BİLGİSAYARINAZA (EXPLORER) YAZIP ENTER YAPIP İÇERİĞİNE GÖREBİLİRSİNİZ...

-------------------D-SMART MODÜL AYARI--------------------
İLK ÖNCE CİHAZINIZA SON VERSİYON YAZILIMINI YÜKLEYİP FABRİKA AYARLARINA ÇEVİRİN .
menü-sistem ayarlarınDA alta doğru indiğinİZDE: NDSX TMS ON İSE OFF YAPIYORUZ
SES GELMİYORSA:MENU KURULUM CI BÖLÜMÜNDE yüksek bitrate SEÇEĞİNİ SEÇİYORUZ.

-----ROWEL 16000FHD BİLGİSAYARA BAĞLANARAK RESİM VE FİLM İZLEME----
ROWEL 16000FHD cihazınızı bilgisayara bağlayıp bilgisiyarın içindeki paylaşıma açtığınız mp3 resim filmlerinizi cihazınızdan seyredebilirsinizAğıdaki linki tıklayıp nasıl yapacağanızı resimli olarak anlatıyor.anlatılandaki menü farklı ama işlem aynıdır.sizin yapmanız geReken menü-YOTUBE-SMB GİRMENİZ-İP NO:bilgisayarınızın bağlandığı ip/BİLGİSAYARDAKİ İSİM VERDİĞİNİZ KLASÖRÜN İSMİNİ YAZIN.GERİ KALaNI RESİMLERDE ANLATILANI YAPIN

http://satcafesi.net/forum/trimax-12000-full-hd/23383-trymax-12000-bylgysayara-badhlanarak-resym-ve-fylm-yzleme.html

------ ROWEL 16000FHD KANAL VE SİSTEM AYARINI YEDEKLEME-----
3 TÜRLÜ YEDEKLEYEBİLİRSİNİZ.
1:sırasıyla:menu -kanal listesi-kullanıcı kanal listesi-kaydet.kaydettikten sonra aynı yerdende yükle dersen TEKRAR KANALLARINI VE SİSTEM AYARLARINI YÜKLERSİN.
BU ŞEKİLDE YEDEĞİ CİHAZIN İÇİNE ATIYOR YAZILIM DAHİ ATSANIZ SİLİNMEZ YEDEĞİNİZ.

2:USB FLASH BELLEĞE YEDEĞE ALMA:KUMANDADAN USB BASIP kumandadan sarı tuşa basın çıkan pencere ilk satır kanal listesi, ikinci satır softcam dosyasını yedekler.

3- BİLGİSAYAR İLE ROWEL 16000FHD ARASINDA AĞ BAĞLANTISI YAPMIŞSANIZ USB TUŞUNA BASIP ORDAN HARDİSKİNİZİ SEÇİP *** VE KANAL LİSTESİNİ BİLGİSAYARIZDA PAYLAŞTIĞINIZ KLASÖRE YEDEKLERSİNİZ...

--------------- Usb bellek fat32 olarak biçimlendirme--------------
fat32 yapmak için kumandadan usb>usb yönetim>mavi tuşa basarsaRSANIZ otomatik fat32 olarak biçimlendirecektir

----- Çalışan uyumlu wifi adaptörler---
1-aztech wl 552
2-Airties Air2310
3-Edimax EW-711UMN
4-Everest EVN-54M
5-Belkiın N 300
6-Platoon PL-93770
7-s-link slx 104
8-EVEREST ZC-WL0123

-------------GÜNCEL SOFTCAM--------------
----------ROWELL 16000FHD SOFTCAM 03.08.2012----------

İndirdiğiniz dosyayı usb belleğinize atın KUMANDADAN USB TUŞUNA BASIP SOFTCAM SEÇİP OK BASIN.YÜKLEME İŞLEMİ BİTTİKDEN SONRA cihazı açıp kapatın....

http://www.mediafire.com/?16das48f1crw381
[/HIDE]

Son düzenleme:

sanyol

Aktif Üye
sıfreyı yazdıktan sonraa baglandı dıyor sonra ip goremıyorum neden acaba arkadaslar yanı ip gelmıyor

Son düzenleme:

ERK@L

Aktif Üye
sıfreyı yazdıktan sonraa baglandı dıyor sonra ip goremıyorum neden acaba arkadaslar yanı ip gelmıyor
--şifreyi doğru yazdığınızdan eminseniz kablosuz modemin şifreleme sistemi wpa/wpa2 seçilmelidir. .yoksa bağlandı yazar ama ip alamassınız.
--eski kablosuz modemlerin ve ap modemlirin bazılarında wpa/wpa2 şifreleme sistemi seçme bölümü yoktur.ayrı ayrı vardır. Yani bır şık wpa diğer şık wpa2.bize gereken ise wpa/wpa2 şıkkı ikisi bir arada olan.

xanax

Aktif Üye
-----ROWEL 16000FHD BİLGİSAYARA BAĞLANARAK RESİM VE FİLM İZLEME----
ROWEL 16000FHD cihazınızı bilgisayara bağlayıp bilgisiyarın içindeki paylaşıma açtığınız mp3 resim filmlerinizi cihazınızdan seyredebilirsinizAğıdaki linki tıklayıp nasıl yapacağanızı resimli olarak anlatıyor.anlatılandaki menü farklı ama işlem aynıdır.sizin yapmanız geReken menü-YOTUBE-SMB GİRMENİZ-İP NO:bilgisayarınızın bağlandığı ip/BİLGİSAYARDAKİ İSİM VERDİĞİNİZ KLASÖRÜN İSMİNİ YAZIN.GERİ KALaNI RESİMLERDE ANLATILANI YAPIN

http://satcafesi.net/forum/trimax-1...ysayara-badhlanarak-resym-ve-fylm-yzleme.html

bu işlemleri yapabilen varmı?. Ip yi ve klasör ismini yazıyorum ama altta herhangi bir buton yok. verilen linkte ip/klasör şeklinde girin ve kırmızı butona basın diyor ama kırmızı butona basınca herhangi bir işlem çıkmıyor.

ERK@L

Aktif Üye
bu işlemleri yapabilen varmı?. ıp yi ve klasör ismini yazıyorum ama altta herhangi bir buton yok. Verilen linkte ip/klasör şeklinde girin ve kırmızı butona basın diyor ama kırmızı butona basınca herhangi bir işlem çıkmıyor.
ben bizzat kullanıyorum.dostum smb girdiğinde gereken bilgileri yazdıktan sonra kırmızı tuşa bastığında hafızaya alıp bilgisayarına bağlanmaış olur..gereken ayarları doğru yapmış isen kumandadan usb bas orda bilgisayardan paylaşıma açtığın klasörü göreceksin.paylaştığın klasörün içine film vb. Ne atmışsan cihazında görüp ok tuşuna basıp bakabilirsin..

Son düzenleme:

xanax

Aktif Üye
ben bizzat kullanıyorum.dostum smb girdiğinde gereken bilgileri yazdıktan sonra kırmızı tuşa bastığında hafızaya alıp bilgisayarına bağlanmaış olur..gereken ayarları doğru yapmış isen kumandadan usb bas orda bilgisayardan paylaşıma açtığın klasörü göreceksin.paylaştığın klasörün içine film vb. Ne atmışsan cihazında görüp ok tuşuna basıp bakabilirsin..

tamamda ekranın en altında kırmızı buton yok ki? ipyi ve klasörü yazıyorum sonra exit butonu ile çıkabiliyorum. sizin cihazınız rowel mi?

xanax

Aktif Üye
biraz araştırdım ağ ortamında diğer bilgisayarlara bağlanabilmek için

\\ipadres\klasör olması gerek. bunu başka bir pcden de denedim ve paylaşıma açtığım klasör açıldı.

ama bir sorun var. Rowell in klavyesinde \ yok. / var :(

ERK@L

Aktif Üye
biraz araştırdım ağ ortamında diğer bilgisayarlara bağlanabilmek için

\\ipadres\klasör olması gerek. Bunu başka bir pcden de denedim ve paylaşıma açtığım klasör açıldı.

Ama bir sorun var. Rowell in klavyesinde \ yok. / var :(
linux paylaşım vb.komutları / bu şekilde kullanır windows ise bu \ şekide.senin cihazında linux tabanlı olduğu için \ olmaması normal...

xanax

Aktif Üye
Ters slash işareti uluslararası bir işaret ve windows ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Elimde ipad, android tablet ve android telefon var. Android biliyorsunuzki linux. Hepsinin klavyesinde bu işaret var ve \\192.168.2.101\film yazdığımda hepsinde bağlantı kuruyor ve dosyaları gösteriyor. Sanırım bu tuş yeni yazılım ile klavyeye eklense sorunda halledilmiş olacak. Ben access point ile bağlantı kuruyorum. Pc ve uydu access pointe bağlı olduğundan bağlantıyı kuramıyor olabilir mi?

ERK@L

Aktif Üye
ne demek isteğimi anlamadınız galiba.şöyle anlatayım. rowell 16000 cihazında \ işareti olması veya olmaması bilgisayar bağlantı kurmamanızla alakası yok.cihaz sadece / komutana bağlanır. .acces poınt diğer cihazlada ağ iletişimi kurmuşsanız rowel 16000 kurabilirsiniz.tabii acces poınt şifreleme sistemi wpa/wpa2 seçilmiş olmalıdır.yoksa cihaz bağlanır ama ip alamazsınız.
bilgisayarınıza sabit bir ip verip o şekilde bağlantı kurmaya çalışın.
gerekli açıklama aşağıdaki linkte mevcuttur.

http://satcafesi.net/forum/rowell-1...k-resym-ve-fylm-yzleme-windows-7-8-vista.html

flashhh

Aktif Üye
ustalar 1.70 yazılımını yükledikten sonra ne yaptıysam serveri aktifleştiremedim lütfen yardım
f1 000 yapınca eskiden ekranda tarih çıkardı şimdi bir türlü çıkmıyor eski yazılıma mı dönmem gerek acaba...

gaval

Aktif Üye
ustalar 1.70 yazılımını yükledikten sonra ne yaptıysam serveri aktifleştiremedim lütfen yardım
f1 000 yapınca eskiden ekranda tarih çıkardı şimdi bir türlü çıkmıyor eski yazılıma mı dönmem gerek acaba...
evet bende aktif edemedim

gaval

Aktif Üye
normal server nasıl yükleniyor bu cihazda server yüklüyorum şifre bölümü benim yazdığım şifreden fazla noktalar görünüyor server bir türlü aktif olmuyr​

ERK@L

Aktif Üye
evet bende aktif edemedim
diğer arkadaşada söylemiştim yazılımla alakalı kesinlikle bir durum değil.serverı aktif ettikten sonra şifreli kanal üzrine gelin bir kaç dakika bekleyin bazen ilk bağlantı uzun sürebiliyor.
Içindeki hediye server 1 yıldır 1 yıl dolduktan sonra pasif olur bağlanamazsınız.cccam vb server satın alıp kullanmaya devam edebilirsiniz..

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.