gittigidiyor

ROWELL 16000FHD cihaza cccam VB. server Bilgilerini girme RESİMLİ ANLATIM

ERK@L

Aktif Üye
ROWELL 16000FHD cihaza cccam VB. server Bilgilerini girme
öncelikle mutlaka serverımız aktif olmalıdır.
SERVER AKTİF ETME:kumandadan f1> basıp 000 yazıyoruz pacth devrede yazacak.

Dreamboxlarda verilen CFG dosyasını örnek olarak gösteriRsek: c:erkal29.org 10000.teys.20000 serverımızın bilgilerini aşağıdaki resimde anlatıldığı gibi yapıyoruz....
[HIDE]

scaled.php

[/HIDE]
RESMİ BÜYÜKMEK İÇİN TIKLAYIN...

Ekli dosyalar

• server BİLGİLERİ GİRME.jpg
    server BİLGİLERİ GİRME.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:

fthrdl

Aktif Üye
cccam sorunu

1.68 versiyonu nda hiç problem yoktu. ne olduysa 1.70 yazılımına güncelledikten sonra cccam server baglansa bile kanallar çözülmüyor.Bende 1.70 yerine tekrar 1.68 yazılımına dödüm fakat gene aynı sorunu cccam servera baglansa bile kanalları çözmüyor.bu 1.70 yazılımını keske yüklemeseydim diyorum. bu sorunu nasıl cözeriz? cccam baglansa bile sadce baglandıgını gösteriyorç ama kanaları cozmuyor neden olabilir?

ERK@L

Aktif Üye
1.68 versiyonu nda hiç problem yoktu. ne olduysa 1.70 yazılımına güncelledikten sonra cccam server baglansa bile kanallar çözülmüyor.Bende 1.70 yerine tekrar 1.68 yazılımına dödüm fakat gene aynı sorunu cccam servera baglansa bile kanalları çözmüyor.bu 1.70 yazılımını keske yüklemeseydim diyorum. bu sorunu nasıl cözeriz? cccam baglansa bile sadce baglandıgını gösteriyorç ama kanaları cozmuyor neden olabilir?
YAZILIMLA ALAKALI BİR DURUM DEĞİL HATTA BU YAZILIMDA CCCAM DAHA STABİL ÇALIŞMAKTADIR.
MENU>SİSTEM AYARLARINA GİRİN EN ALTA DOĞRU İNİN N.D.S.X-TMS ON İSE OFF YAPIN...DÜZELMESİ Lazım.

fthrdl

Aktif Üye
sorun düzelmedi

YAZILIMLA ALAKALI BİR DURUM DEĞİL HATTA BU YAZILIMDA CCCAM DAHA STABİL ÇALIŞMAKTADIR.
MENU>SİSTEM AYARLARINA GİRİN EN ALTA DOĞRU İNİN N.D.S.X-TMS ON İSE OFF YAPIN...DÜZELMESİ Lazım.

kontrol ettim N.D.S.X-TMS off durumda.Sorunu şöyle detayları ile iza edeyim;

* 40 serverdan , 33 tanesi g -share server. bunlardan sonuncusu ise gsh2 server. 40 numaralı server bağlanmasa hiçbir kanal açılmıyor sanki diğer serverlar 40 numaralı serverla ilşkili .(tek tek kontrol ettim) . ayrıca extra cccam server ım var .Cccam server 'ım 1.70 versiyonuna yükseltmeden canavar gibi çalışıyordu .hatta hediye serverları kappattığımda bile cccam serverım ile tum kanallar acılıyordu.fakat güncelleme yaptıktan sonra (sürüm 1.70 ten sonra) cccam servera baglı gösterse bile kanallar açılmıyor.bütün kanlalar şifreli ccaam görünürde baglanıyor ama bütün kanallar şifreli. ayrıca cihaz açılırken slot :1 module removed yazısı ile karşılaşıyorum daha önce böyle bir yazı ile karşılaşmıyordum.

* sorunu çözer düşüncesi ile 1.68 versiyonuna geri dödüm fakat hala aynı sorunlar devam ediyor;
-----> cihaz açılırken slot:1 removved
-----> hediye serverler 40 numaralı hediyer server ( gsh2) bağlanmadan çalışmıyor
------>cccam serverım baglı gösterse bile işlev görmüyor.

acil yardımlarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar. umarım konu ile ilgilenirsiniz

ERK@L

Aktif Üye
yazılım yüklerken fabrika ayarlarına çevirmediniz galiba..modülünüz varsa modulu çıkartıp cihazı fabrika ayarlarına çeviriniz ve 1.70 yazılımını yükleyin.yazılımdan sonra mutlaka tekrar farika ayarlarına çeviriniz cihazınızı.fabrika ayarlarına çevirmeden evvel kanlları tekrar aratıp sıralamak istemiyorsanız kanal listesini yedekleyin.fabrika ayarlarından sonra N.D.S.X-TMS on olarak gözükecektir off yapın.cihazınınız ve modeminizin fişini çıkarıp takın.
düzelmezse en son servere reset atın.server resette içindeki hediye server hariç girdiğiniz cccam vb bilgileri silinir ...ilk önce hediye server ile bağlantı yapın ardından ccam bilgisini tekrar girin.ilk bağlantı bağlandığı halde 5-10 dk sürebilir.

fthrdl

Aktif Üye
yazılım yüklerken fabrika ayarlarına çevirmediniz galiba..modülünüz varsa modulu çıkartıp cihazı fabrika ayarlarına çeviriniz ve 1.70 yazılımını yükleyin.yazılımdan sonra mutlaka tekrar farika ayarlarına çeviriniz cihazınızı.fabrika ayarlarına çevirmeden evvel kanlları tekrar aratıp sıralamak istemiyorsanız kanal listesini yedekleyin.fabrika ayarlarından sonra N.D.S.X-TMS on olarak gözükecektir off yapın.cihazınınız ve modeminizin fişini çıkarıp takın.
düzelmezse en son servere reset atın.server resette içindeki hediye server hariç girdiğiniz cccam vb bilgileri silinir ...ilk önce hediye server ile bağlantı yapın ardından ccam bilgisini tekrar girin.ilk bağlantı bağlandığı halde 5-10 dk sürebilir.

problem çözüldü. yardımlarınız için teşşekkürler smilies38 Erkal Bey

timuruskan

Aktif Üye
teşekkürler üstad. Yalnız 1 nolu server a yazmamız yeterlimi, 40 tane server bölümü var, diğerleride aynı mı olacak

Son düzenleme:

ddbilisim

Aktif Üye
Kumandamın üzerindeki yazılar silindi okunmuyor.F1 tuşu tam olarak nerde tarif edebilirmisiniz?

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.