gittigidiyor

Samsung’dan OLED ekrana dev yatırımına baktık

mehmetkarahanlı

Aktif Üye
155161.jpg

Samsung’dan OLED ekrana dev yatırım

Samsung'un OLED ekrana yatırımları devam ediyor. Güney Kore'den gelen haberler Samsung'un dev bir OLED ekran üretim tesisi açacağı yönünde.

1455919920_image68.png

OLED panel üretiminde dünya lideri olan Samsung’dan dev bir yatırım daha geliyor. Son olarak daha büyük boyutlu OLED ekranlar üretimine odaklandığı bildirilen Samsung’un bu defa 3.3 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştireceği bildirildi.

1455950613_img1481-sony-round-booth.jpg

Güney Kore Ekran Endüstrisi Derneği tarafından yayınlanan rapora göre Samsung, Amerika’da 3.3 milyar dolara mal olacak bir OLED panel üretim tesisi kuracak. Eylül 2016’da sipariş almaya başlayacak üretim tesisi en erken 2017’da ilk teslimatlara başlaması bekleniyor.
1455919819_samsung22328385b.jpg

Samsung’un ilk OLED televizyonu 2013 yılında 10 bin dolar fiyattan piyasaya sunuldu. Televizyonun fiyatı 6 bin dolar seviyelerine gerilemiş olsa da, OLED TV’lerin hala yüksek fiyatlardan satışa sunulduğu bir gerçek. Üretim hattının artırılmasına yönelik operasyonlar devam etse de, Samsung’a göre ucuz OLED TV'ler yaklaşık 3-4 yıl uzağımızda.

1409893219_5.png

Son olarak özellikle LG ve Samsung’un OLED ekran üretimine yönelik yatırımlarında iPhone 7’nin de etkisi olduğu söylenebilir, zira endüstri kaynaklarından gelen haberlere göre Apple, iPhone 7 ile birlikte AMOLED ekrana geçiş yapacak.

1409893177_2.png

samsung-worlds-first-curved-oled-tv-01.jpg

samsungscurv.jpg

samsung-oled-tv-55-inc.jpg

Samsung+OLED+Smart+TV+55-inch+2012+%25283%2529.jpg

Samsungdan-kavisli-televizyon.jpg

Bilgi / İnfo

satcafesi.net kar amacı gütmeyen bilgi & paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum sitesidir,Üyeler her türlü bilgiyi,dosya,video,resim,vs. önceden onay olmadan paylaşabilmektedir,bunedenle oluşacak herhangi bir illegal paylaşımdan satcafesi sorumluluk almamaktadır,T.CK.na aykırı paylaşım görüldüğünde iletişim kısmından bizlere bildirmenizi rica ederiz.

Yasal Haklar

Foruma gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının mesaj veya konularından sorumlu tutulamazlar. Ancak yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet durumunda, yetkililer bilgilendirildiği takdirde ilgili düzenleme yapılacaktır.